Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok az alábbi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok az alábbi munka/pénzmegosztásról?

Figyelt kérdés

Férfi keresete: nettó 350.000

Maszek munkából pár havonta 500.000-800.000


Nő keresete: nettó 179.000


Férfinak marad mindig tartalék kb 150.000, nőnek nem sok, mert ő intézi a rendszeres bevásárlásokat illetve a gyerekkel kapcsolatos költségek terhelik.


Otthoni dolgok:

Gyereket nő hozza, viszi, ő foglalkoztatja, ő van képben az óvodai dolgokkal, ő olvas utána mindennek, betegen ő van vele otthon, stb.

Illetve minden más otthoni teendő gyakorlatilag a nőé, egy kivétellel ami a fűnyírás.


Nő 8 órát dolgozik, férfi is, ide hozzájön utazás is, ami napi kb 2 óra.


Mit gondoltok mit lehetne máshogy csinálni, hogy mindkét félnek jó legyen? Akinél jól működik, ott mi a kulcs?

Szerintem nem titok, hogy a nő túlzott szerepvállalása miatt került kiírásra a kérdés, így érdekelne férfiak véleménye is.

Kérlek olyanokat írjanak, akiknek van tapasztalata ezugyben.


2022. szept. 20. 06:36
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat ne haragudj, de mindent a no csinál, nekem ez biztos nem lenne okes.

Ha o is nyolc órát dolgozik, te is és meg a gyerekkel is o foglalkozik, a háztartást is o viszi és a bevasarlasokat is o intenzi, akkor te mi a büdös szrt csinálsz, miután hazaérsz?

Már rég elváltam volna, de hogy gyereket sem szültem volna, az is biztos.

2022. szept. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
85%
Dadus, takarító, a háztartás max gépesítése. Nekünk bejön az is, hogyha látom, hogy fáradt, akkor nem kell főzni mosni és én is besegítek. Mivel kevés az időm, így ez rendszeresen nem történik meg.
2022. szept. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy semmi sem korrekt. Munkamegosztásról szó sincs, mindent a nő csinál, nincs társa, csak háztartási és gyerek nevelő gépezet. Anyagilag sem korrekt, mert a nő ennyi pénzből semmit sem tud félre tenni magának, mert minden megy a rezsire, kajára, gyerekre. Munkából haza érve beszélgetni kell, főzni együtt kell, takarítani együtt kell. Amíg az egyik porszívózik a másik mosogat. Este apuka is le tudja tenni a gyereket aludni, mesét olvasni vagy amit kell, ez nem feltétlenül a nő dolga, kivéve ha minden áron anyuhoz ragaszkodik a gyerek este, de én azt mondom erről is át lehet szoktatni a gyereket. Reggel felöltöztetni ha nem tud egyedül, azt is meg tudja oldani az apuka is. Reggeliztetni is. Annyi a lényeg hogy ha dolog van, akkor mindkét félnek mozdulni kell, vagy váltásban hogy egyszer ő egyszer te. Anyuka nem tudom mit dolgozik, de ez a pénz mindenhez kevés, ennél kaphat többet is máshol.
2022. szept. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
98%
És a férfi mégis mire költi el a pénzét, hogy csak 150ezer marad neki ha mindent a nő fizet?
2022. szept. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

Az a véleményem, hogy egyedül is könnyebb ennél, mivel a pasas egy smucig here. A saját családjától sajnálja a pénzt, ül a rohadt sok pénzén, és hagyja, hogy a nő a kis pénzéből oldja meg a bevásárlást és a gyerekkel kapcsolatos dolgokat. Csak nem azért keres ilyen keveset, mert olyan helyen kell dolgoznia, ahol tolerálják, hogy neki kell állandóan a gyerek után rohangálni, neki kell mindig táppénzre menni, mert a pasas erre sem hajlandó? Ráadásul még otthoni műszakot is neki kell egyedül vállalnia, tehát egy ingyen bejárónő. Ha egy idegennek csinálná a háztartási munkát ilyen gyakran, elég jó pénzt összeszedhetne...


Én biztos nem vállalnám ezt a méltatlan helyzetet. Hagyni sem hagytam volna, hogy idáig fajuljon, de ha mégis, akkor válnék. A gyerektartással is beljebb lennék, legalább csak magamra meg a gyerekre kellene dolgoznom otthon meg a munkahelyen is, egyedül érvényesíteném az összes családi kedvezményt, és keresnék egy értelmesebb munkát. Vagy osztott felügyelet, és akkor az apuka megtanulja egy életre, milyen jó dolga volt.

2022. szept. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%

Az a gond, hogy megint adott egy nő, aki megszakad, hogy a családnak jó legyen, és adott egy férfi, aki csak arra gondol, hogy neki jó legyen.


A fizetés hogy jön ide?

Nyilván a férj se keresne ennyit, ha neki kéne minden házimunkát csinálni, a munkaidejét az óvoda nyitvatartásához igazítja, minden második héten táppénzen van q gyerekkel, akit ő nevel egyedül. A feleség meg többet keresne, ha úgy építhette volna a karrierét, mintha nem lenne gyereke, egyetlen szempont, hogy egyre jobban keressen, a többit apuka megoldja.


Miért nem lehet a családot tekinteni a legfontosabb egységnek? Azt nézni, hogy "Nekünk" jó legyen?

Az jó mindenkinek, ha van pénz, apa ezért maszekol. De az jó-e mindenkinek, ha apa sosincs otthon, nem veszi ki a részét a gyereknevelésből? Jó-e, ha az anya karriere egyhelyben toporog, egyedül gondoskodik az egész családról, és leterhelt?

Ezek akkor szoktak igazán komoly gondot okozni, mikor a feleség 40-50 évesen hetekre kórházba kerül, vagy egyre több esetben 50 körül meg is hal.

Vagy ami még gyakoribb: lesz a férfi, aki a családon belül nem találja a helyét, és elkezd panaszkodni, hogy csak ATM-nek nézik a gyerekei. Ember, hát te nem adsz bele a családi életbe semmit ezen kívül! Egy olyan apa, aki levosz focizni, meg hétvégén palacsintát süt, és a gyerekeivel titkos akciót szervez, hogy anyáknapjára virágot vegyenek, az lesz a gyerekei szemében az APA. Aki veri a mellét, hogy itt ő fizet minden, ő dolgozik legtöbbet, és legyenek hálásak, az az ATM.

A feleség meg szépen megszakad, és elveszik abban, hogy ő csak cseléd, aki nem hoz pénzt, de legalább költi, amiért legalább legyen bűntudata. Közben a gyereknek apja helyett apja, mert azt a szerepet is igyekszik átvenni. Leterhelt, fáradt, magányos, és elhanyagolt. Ezért nem érzi magát nőnek, ezért ritkul a szex, ezért lesz rosszkedvü. Főleg olyan családban, ahol az értéket pénzben mérik.


Aztán ebből lesz az állandó vita, aztán a válás. Tudod, hogy miért válnak olyan könnyen az ilyen párok? Mert már előtte sincs jelen az apa, nincs kötődése a gyerekeivel, a nő meg hozzászokott, hogy egyedül van mindenre, a férfi maximum anyagi támogatást nyújt. Gyakorlatilag csak szentesítik a fennálló állapotokat, és megpecsételik egy költözéssel.

2022. szept. 20. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Rengeteg ilyenről hallol,hogy a férfi jól keres,sokkal jobban mint a nő, és akkor egyedül a nő költ a gyerekre,bevásárlásra,a férfi meg képben sincs mennyi az az annyi,mert azt se tudja hogy manapság már egy kenyér hány forint a boltba,mert elê van rakva az is.


Ez igazából a nő teljes körű le"csicskásítása". Mert ha véletlen tegyük fel szét akarna költözni,mert a gyerekkel nem foglalkozik a férfi mint apa,meg rossz neki is a viszonya a férfival,akkor még vélelten se tudná megtenni,mert nincs tartalék pénze. A férfi meg ott ül azon a kisebb megtakarított pénzén (mondjuk nem értem ennyi keresetből mire költi azt a sok pénzt,ha semmibe se ad bele otthon).



Igazából ha már a könnyítésről van szó,akkor ha a gyerekkel nem akar foglalkozni ,mert "jajjj, ő a karrierista férfi",akkor legalább az anyagiakat próbáljátok meg megosztani!

2022. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de férfiként mondom, hogy az ilyen ember nem férfi.

Hogy mi a "kulcs"? Mondjuk az, hogy a közös költségeket nem csak az egyik fél fizeti. Ez így egyrészt bunkóság, másrészt kihasználás. Tessék a közös költségeket közösen fizetni! Hogy aztán ez fele-fele arányban történik, vagy keresetarányosan, esetleg spontánul, ahogy éppen adódik, az már megbeszélés kérdése. Nálunk nincs fillérre pontosan kiszámolva, de én keresek többet, így igyekszem arányaiban több részt vállalni a költségekből.

A gyereket pedig kettőtöknek kéne nevelni, ha már két szülő van...

2022. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
97%
Tök jó, hogy így külön van leírva, ki mennyit keres és mennyit tud félretenni, de a házasság teljes ideje alatt szerzett vagyon, megtakarítás, akárki számláján is van, az közös. Szóval válás esetén- szerencsére- az ilyen kihasznált nők is legalább kapnak valami anyagi kárpótlást az elpazarolt éveikért.
2022. szept. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%

Közös kassza, és közös nevelés.

Az egyetlen normális, amit olvastam, hogy a nő van otthon, ha a gyerek beteg, nálunk is engem igényelnek ilyenkor a gyerekeim, de nagyobb gyereknél ezt is meg lehet szépen osztani.

Apuka meg költse a fizetését a családjára, nem is értem, ki másra keres? A nevelésből is vegye ki a részét, szánalmas, hogy ennyire nincs képben. Én nem tudnám ezt elfogadni, szerintem ha ráér, apuka is menjen szépen szülőire, ruhát vásárolni, foglalásra, játszótérre stb. Mert így kb. csak biológiai apa.

2022. szept. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!