Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha kisvárosban élünk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kisvárosban élünk, de közeli (40km) nagyvárosi külső helyszínen esküdnénk, akkor is jó ha a saját városunkban jelentjük be a házassági szándékot vagy jobb ha a nagyvárosban tesszük?

Figyelt kérdés

2022. nov. 1. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott kell bejelenteni, ahol esküdni szeretnétek
2022. nov. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szóval hiába kell így is úgy is fizetni a kiszállási díjért, másik városba nem megy át?
2022. nov. 1. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az anyakonyvvezetot de sztem nem
2022. nov. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval hiába kell így is úgy is fizetni a kiszállási díjért, másik városba nem megy át?"

Én úgy tudom, hogy külső helyszínen is csak a területileg illetékes anyakönyvvezető adhat össze (akinek ezért fizetsz kiszállási díjat). Tehát egy területileg Szombathelyhez tartozó külső helyszínen nem adhat össze pl. egy soproni anyakönyvvezető.

2022. nov. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor kideritem, hogy ki az illetékes a helyszínen!
2022. nov. 2. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiszállási díjat mindkenképp kell fizetni, méghozzá a területileg illetékes anyakönyvvezetőnek. Nekünk jövőre lesz az esküvőnk, idén foglaltuk le.

Az sem mindegy, hogy hol házasodsz. Van ahol 10 000 Ft szombaton, van ahol 40 000 Ft szombaton. Nekünk idén lett volna az esküvőnk Székesfehérváron, családi okok miatt lemondtuk, majd egy másik városban foglaltunk új időpontot jövőre. Szolgáltatások köre sem ugyanaz. Van, ahol az új személyit hivatalból intézik, van ahol neked kell intézni.

2022. dec. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!