Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjemnek úgy tűnik a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemnek úgy tűnik a súlyom a legnagyobb problémája, hiába mondja, hogy nem csak az számít, de mindig szoba jon... valóban nekem kellene ennyi szivesseget tenni neki?

Figyelt kérdés

Férjem 33 én 30 vagyok. O imádja az edzést, súlyzózik, "edzos" étrendet követ stb.


Én nem szeretek edzeni, de táncolni, zumbazni igen. A lagzi és egy terhesseg/veszteség miatt ezt abba hagytam, így híztam pár kg.

Eleve nem voltam vékony, mikor megismert is 65kg voltam (157cm vagyok)

Most 73 vagyok. Próbálok odafigyelni, de elég sok mindenen megyek keresztül mostanában.


A férjem heti szinten szoba hozza hogy edzeni kellene mennem, vagy hogy egyek máshogy, csak hétvégén egyek egészségtelen dolgokat stb.

Ha 1 órás sétára mentem, az nem edzés, és anno a zumbara is azt mondta hogy az nem igazi edzés gyakorlatilag csak a súlyzós edzés az igazi ami atvaltoztat


Sokat vitázunk ez miatt. Én máshogy étkezem. Mindent eszek hétköznap is csak mértékkel. Olajban sütött dolgokat nem fogyasztok nagyon.


Szerinte ő túl sok áldozatot hozott értem, és ennyit megerdemelne hogy legalább ennyiben a kedvére teszek. (Olyan lagzi lett amit szerettem volna, gyereket tervezünk főleg mivel én szeretném, ő meg várna vele)

Azt mondja hogy szeret, de annyira nem vonzódik hozzám mint anno mert ő ferfibol van és a kinézet igen is számít.


Mikor mondtam hogy az ajtó nyitva van el lehet menni, akkor bezzeg nem tesz semmit és én reagálom túl a dolgokat.


Szerinte joga van aggódni értem és az egészségem miatt, és nem kellene felhaborodnom emiatt hanem tennem kellene érte hogy kicsit ő is örüljön és ő is megkapja amit szeretne.


Tényleg én reagalom túl hogy a súlyom miatt piszkal? Szerintem ez bunkóság a részéről, Szerinte pedig én szívom mellre de nagyon...


2022. dec. 5. 21:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
41%

Menj el te! Dobd fel, ha tovább basztat, váltok! Ezer meg egy más is férfi jutna, aki nem.ilyen felszines mocsadék

Üdv, 70kg 33N

2022. dec. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Nyilván nem jó a kb 30-as BMI de ez a szöveg valami határtalanul bunkó: "Szerinte ő túl sok áldozatot hozott értem, és ennyit megerdemelne hogy legalább ennyiben a kedvére teszek." meg hogy megkapja amit szeretne. Ez olyan mint amit az incelek tolnak itt. Nem szól a nő egészségéről, jóllétéről, hanem csak arról hogy mire áll fel a fonnyadt virsli és mire nem.
2022. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Valni kell
2022. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
9%
Nem szereti a nagy a valagat?
2022. dec. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
99%

Valamilyen szinten érthető, hogy zavarja, de lehetne türelmesebb, és kommunikálhatna jobban. Nyilván fontos a mentális egészséged, nem írtad le, mennyire segít ebben a kérdésben. Viszont a fizikai egészséged sem elhanyagolható. Ugyanolyan magas vagyok, mint te, és foghatjuk rám, hogy "edzős" bár nem a súlyzós, testépítős vonalon. Azt sem hiszem, hogy mindenkinek nádszálnak kéne lennie, de 73 kilóval sajnos már az egészséges túlsúly felett vagy.

Ahelyett, hogy egymással harcoltok, próbáljatok segíteni egymásnak. Ő azzal, hogy levesz rólad terheket, amennyire teheti, segít a veszteséged feldolgozásában, és segít neked olyan ételeket találni, amik egészségesebbek. Ha már "gyúrós", akkor igazán segíthetne főzni a te szájízednek megfelelően, de mégis egészségesebb, "diétásabb" ételeket. Illetve nem veszi semmibe a mozgást, amit végzel. A séta nagyon jó mozgásforma, indokolatlanul van alábecsülve. Ugyanúgy a zumba, vagy igazából bármi, amit élvezel, és ad egy kis endordin löketet. Ez most különösen jót tenne neked. Szóval motiválnia kellene inkább, hogy kezdd el újra azt, amit szeretsz. Te annyit tehetsz, hogy nyitottabb vagy, és a magad módján, és a magad tempójában teszel azért, hogy a fizikai egészséged is javuljon.

2022. dec. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%

Ezt megfigyeltem már, hogy aki rákattan a sportra, meg az "egészségre", az elkezdi szekálni a környezetét is ezzel.

Nyilván nem mindenki, de ez azért előfordul.


Súly miatt edzeni szerintem pont hülyeség, fogyni nem feltétlenül az edzéstől fogsz, ezt már jópár helyen kifejtették.


Én nyár óta tudtam fogyni hónapok alatt fokozatosan, kb 9 kilót. Semmit nem sportoltam ehhez. Eleinte jóval kevesebbet ettem, kerültem a túlevést... esti chips, nasi kuka. A másik, hogy beépítettem az étrendbe a kefírt, ami szerintem sokat segít abban, hogy eltelít, és segíti az emésztést. De nem kell belőle sok. A tejfölt is kiváltottam kefírre.


A túlsúly abból is adódik, hogy több a beviteled, mint amire a testnek szüksége van. Ezt sporttal is le lehet dolgozni, de praktikusabb ha eleve nem viszed be. (És olcsóbb is. :D )


A fogyás amúgy nemcsak a párod miatt fontos. Sokkal jobban fogod magad érezni, és magabiztosabb tudsz lenni. Nekem nagyon jól esik, hogy végre eltűntek kilók hastájékról, és valahogy az embernek kicsit javul a közérzete, az önbizalma, és az életkedve.


Lehet, hogy a párod szekálásból mondja. Ezt nem tudom. De lehet, hogy azért, mert eseleg ezt tapasztalta magán, hogy jobb lett az életminősége, és ösztönözni akar a maga módján.


De ezt ti tudjátok, csak gondoltam leírom a fogyásról a tapasztalataimat.

2022. dec. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%

Nem a férjed, hanem magad miatt kellene változtatnod. Komolyan kérdezem: jól érzed magad 73 kilósan?

Én 43 éves, 159/62 vagyok jelenleg, de kb. rosszul vagyok magamtól. Persze teszek érte, hogy javuljon a helyzet, de sajnos nem eleget. Más a prioritás jelenleg az életemben.

Nyilván nem esik jól, amiket mond, de meg lehet érteni a férjedet is. Fogadd el, hogy neki ez fontos, és tegyél a kedvére, ha szereted őt.

2022. dec. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%

A párod megszállottja lett a saját sportjának. Gondolom ezt abból, hogy leértékel más mozgás formákat. Aki egészséges szemlélettel tekint a sportra, az nem mond ilyet! Mind mások vagyunk. Ami neki jót tesz, az neked lehet, hogy pont káros. Laikus véleményem, hogy a túlsúly mellé pont nem kellene még súlyzókkal terhelni az izületeidet. Nagyon is tökéletes a séta, rengetegen fogytak már hosszú sétákkal! Egészséges minden téren, még a léleknek is. A zumba is teljesen rendben van. Szinte minden izmodat megdolgoztatja, mégis mitől ne lenne sport?


A sporttól függetlenül nonszensz, hogy szinte kötelességednek tartja olyanná válni, ami neki jó. Mintha egy tompa kés lennél, amit újra kell élezni, de te nem egy tárgy vagy!

2022. dec. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Egésszégtelen a testsúlyod ez tény, de a férjed beszólása elég bicskanyitogató. Amíg a kapcsolat nem rendeződik ne vállaljatok gyereket légyszi, mert ilyen instabil alapokra nem jó ötlet, csak a gyerekkel csesznétek ki. Ha nem tudjátok rnedezni, váljatok el még most.
2022. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
63%
Szerinted tényleg szívességet teszel azzal, hogy megpróbálsz tetszeni a férjednek? Amennyiben igen, intézheted is a válást. Valamiért az emberek jelentős része elfelejti, hogy kapcsolatban is kell tenni azért, hogy megmaradjon a vonzalom. Ráadásul 159 cm-hez a 73 kg tényleg nem kevés. Sport és normális étkezés nélkül ez pedig nyilván csak több lesz.
2022. dec. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!