Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi, de ez így kívülről elég beteges, mintha szerelmes lennél a saját lányodba, és ő lenne a lelki társad... Én is teljesen kiakadnék. Ráadásul ez már nagyjából érzelmi megcsalás is. Elvégre, a pároddal különböztök, nem beszélgetsz vele, ehelyett egy másik személlyel lelkizel.
2021. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
92%
Valahol igaza van a feleségednek. Az szép és jó,hogy a lányoddal jól kijöttök, a probléma az, hogy a feleségeddel meg nem. Azt sem mondom, hogy itt bárki hibás ebben. A problémát abban látom, hogy az elmondásod szerint te nem érzed magadhoz illőnek a feleséged. Ezt ő is érzi, emiatt mellőzöttnek érzi magát. Tulajdonképpen az is. Amit viszont nem értek, hogy mit szeretsz benne, ha elvileg még beszélgetni sem tudtok? Hogy hogy összeházasodtál egy olyan nővel, akivel nem tudod magad megértetni? Itt inkább ez a gond, nem a lányoddal való kapcsolatod.
2021. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
90%
Én megértem a feleségedet, ebben a helyzetben én is kiakadnék. És nem azon, hogy jóban vagy a lányoddal, és csomó dolgot megbeszéltek, hanem azon, hogy velem nem. Te nem tudsz olyan emberekkel beszélgetni, akik másként látnak dolgokat? Néha tök hasznos és segít nem begyöpösödni, meg kimászni a csigaházból. VIszont ha meg annyira nagyon különböztök, akkor mi az istenért házasodtatok?
2021. jan. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
76%

Azt nem értem, hogy a házasság elött nem tünt fel milyen az asszony?

A lányod, hogy jön ki a feleségeddel?

2021. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
81%
ja és az is rohadt gáz, amikor a férfi a nejéről meg a házaséletről mesél valakinek. Ha iylen közel álltok egymáshoz a lányoddal, biztos beszélsza feleségedről, panaszkodsz is róla, aztán majd a kedves lányod osztja majd a jó tanácsot, te meg hallgatsz rá, mert megértitek egymást. Tudod kinek kéne egy oylan házasság, amiben egy harmadik fél is iylen szinten benne van, hogy a harmadik fél jótanácsai döntsék el az életem. Vagy kapcsolódsz a feleségedhez vagy hagyd ott.
2021. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
36%

Válj el, és vedd el a lányodat.


Beteg vagy, komolyan.

2021. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
35%

#3,5,6 nektek amúgy van gyereketek? Esetleg már felnőtt? Nekem van, és bizony ő(ők) állnak hozzám a legközelebb. Kialakult egy feltétel nélküli szeretet közöttünk (aminek mindenhol ki kellene). Nincs játszma, nincs feltétel, ők emberként látnak engem és elfogadnak, mint ahogy én is őket,hiszen így neveltem őket a megszületésüktől kezdve. Nem isten, és nem egy felsőbbrendű lény, hanem egy ember, aki lehetőséget kapott/adott más embereknek az élet adásra/kapásra

Ezt sokszor egy idegen nem erre szocializálodott társ nem érti. Jatszmazik, követel, de tisztán kommunikálni, érezni nem tud. Nagyon nehéz hasonló attitűdű, személyiségű társat találni. De nem lehetetlen.


Nagyon alacsony szinten van az az ember érzelmi intelligenciában, aki vetélytársnak érez egy gyermeket, aki lehet már felnőtt, de akkor is a gyermek az adott embernek/szülőnek.


Kérdező, az utolsó bekezdés a lényeg. Sztem ez a gond kettotok között. Nem vagytok egyszinten. Ennek túl jó vége nem lesz, ez nem igazán megvaltoztathato.

2021. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
98%

Úgy gondolom, hogy abban az esetben is lehet élvezni egy beszélgetést, ha nem vagytok azonos véleményen, de ekkor annak a képessége a birtokodban van, hogy nem akarod meggyőzni a másikat az igazadról, elfogadod azt, hogy Ő úgy látja ahogyan az adott témát, tehát, tiszteletben tartod!

Azt is megértem, hogy te úgy érzed, hogy nem mozogsz annyira azonos rugóra a pároddal, azt érdemes megnézned, hogy mikben nem, olyan dolgok ezek, amik a párkapcsolatot veszélyeztetik? Mert, ha a szobrászatban különbőző a vélemény.. hát Istenem, ez van.

Lehet különböző véleményekből is tanulni, ha teljesen ellentétesek vagytok, amik érintik a intimitást vagy valamiért összeférhetetlen, mert játszmázik vagy rengeteg egyéb, abban az esetben érdemes keresni olyat, akivel jobban megérthetitek egymást.


Viszont, szállj le a magas lóról, próbáld megérteni azt, hogy mit mondhat, miért neheztel, van alapja annak amit gondol? Ha van, abban az esetben hogy tudnátok rajta javítani? Mi volna az, amit te megtudnál tenni ezért? Gondolod át, hogy neked miben van felelősséged a kapcsolatotokban és cselekdj eszerint.

2021. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 A kérdező kommentje:

Megdöbbentem az eddigi válaszokon.Pontosítanék egy-két félreértést.

A lányomnak nem beszélek a kettőnk kapcsolatáról.Ami a feleségemet is érinti.Csakis arról beszélgetek vele ami engem is érint.Ezenkívül a családról,közös családi tervekről,rokonokról,politikáról.Nagyjából ennyi.Az igaz ha hivatalos gondom van abban is jobban tud segíteni mert ért hozzá.De feleségemmel kapcsolatos magánügyről nem beszélek vele.

Kapcsolatunk nem így indult,terveink és céljaink voltak,sokat beszélgettünk róla.Van ami megvalósult,de valahogy megrekedtünk.Az elején nem vettem észre,de lehetséges hogy feleségem féltékeny lányomra.Nem tehetek róla hogy ő olyan személyiség mint én,mindig úgy jó neki ahogy nekem is.Például a családdal kapcsolatos dolgok.

Feleségem viszont más ebben,ő más családi viszonyok között élt eddig.Emiatt is akadékoskodik pár döntésemen,nehezményezi hogy miért nem vele beszélem meg.Hogy beszélném meg vele ha rendszerességgel vitatkozunk?Pont ez a lényeg,lányommal mindenben egyetértés van.Én szeretném a legjobban ha feleségemmel is ilyen gördülékenyen meg tudnánk oldani a dolgokat,de sajnos mára több dologban eltérő a véleményünk.Nem úgy mint a lányommal.A lányom nem is veszekszik velem,ezért tudok vele könnyen kedves lenni.De a feleségem sokszor variál,nem fogadja el a döntésemet,ez a probléma

2021. jan. 19. 18:38
 10/87 anonim ***** válasza:
70%

10 Mi eddig is értettük ezeket. Te nem érted meg a válaszokat.


Inkább beszélgess a lányoddal, mert úgy tűnik az itt válaszolók is olyanok, mint a feleséged.

2021. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!