Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gyermek nélküli( gyermekváll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyermek nélküli( gyermekvállalási cél nélküli) házasságnak valóban nincs értelme?

Figyelt kérdés
Tényleg nincs értelme egy olyan házasságnak, ahol a pár nem szeretne gyereket, inkább a karrierjüknek és maguknak szeretnének élni (persze egymást támogatva)? Én bizony a keresztény nagynénémtől hallottam, hogy a "házasságnak úgy van értelme, ha gyereket vállalasz" (persze támogatom az ő véleményét is, ha ő így gondolja). Viszont, ha te a karriered, meg az életed építése mellett azért kötöd valakivel össze az életed, hogy támogassátok egymást, nem szeretnétek egyedül maradni, valamint, hogy legyen valakitek, mindössze ennyinek értelme?
2022. dec. 1. 22:37
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Mondjuk attól, hogy valaki boldog kapcsolatban szeretne élni valakivel, nem feltétlenül akarja egy gyerek miatt feláldozni az egész életét.
2022. dec. 1. 22:39
 2/41 anonim ***** válasza:
16%
Hat azert 10 ev utan elegge ki tud fulladni egy kapcsolat gyerek nelkul. Totalisan ismeritek mar egymast, unalmas a sok hobbi, mindig ugyanaz. Viszont a gyerek es az unokak elethosszig tarto feladat, mindig van valami fejlodes es kozben hol hatterbe kerul a kapcsolat, hol eloterbe. Ha jo a hazassag, akkor gyerekkel jobb mint nelkule.
2022. dec. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
62%

Én biztosan nem házasodtam volna úgy, hogyha tudom hogy nem szeretnék gyereket. Ha mondjuk az lett volna, hogy a feleségem meddő, de nagyon szeretne esküvőt, akkor viszont biztosan én is belementem volna.


Én pont azt nem értem amikor valaki összeházasodik "élete szerelmével" majd kiderül, hogy nem lehet gyereke és rögtön eldobja, mert ő pedig gyereket akar. Talán, akkor mégsem volt "élete szerelme", ha eldobja önzőségből?

2022. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
felesleges gyereket vállalni ha nem szeretnél, úgyis csak azt érezné, hogy kényszerből született (én se szeretnék gyereket), gyerek nélkül is lehet boldog, és teljes életet élni, akár házasságban is
2022. dec. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
99%
A válasz egyszerű (legalábbis az én számomra). A házasság értelme és célja nem a gyerek. Hanem az, hog ti ketten egy szövetséget alkotva egymást választottátok. Mondom ezt én, aki férjezett és van gyereke. Azonban nem azért mondtam igent, hogy utána a gyerek legyen a kapcsolatunk összetartó ereje. Ha ez így van, akkor az már régen rossz. Simán élhetsz évtizedekig boldog házasságban, ha egyiktek sem akar gyereket.
2022. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó *simán elhettek boldog élettársi kapcsolatban, ha egyiktek sem akar gyereket



Mert végülis miért rosszabb az, ha csak élettársak és nem házasok?

2022. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
99%
Nekem a házasság intézménye mindig is fontos volt. Hivatalos hozzátartozója vagyok a férjemnek, könnyebb ügyeket intézni. Plusz igen, ez a kapcsolatunk legfelső szintje és jó ezt megélni. Gyerekvállalás nem szerepel a terveinkben, de nem érzem azt hogy ettől semmit se érne a házasságunk. Sőt, pont ugyanannyit ér mint gyerekkel.
2022. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
95%

"Hat azert 10 ev utan elegge ki tud fulladni egy kapcsolat gyerek nelkul. Totalisan ismeritek mar egymast"


Soha nem értem, miért baj teljesen ismerni a másikat. Annál nagyobb biztonságban érzem magam vele. A franc akar stresszelni meg gondolatot olvasni.


Aki meg azért vállal gyereket, mert unatkozik, az no komment.

2022. dec. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
93%

Azért lehet másoknak ez gond, mert nem a megfelelő emberrel vannak együtt.

Nincs annál jobb, mint kettesben lenni és együtt élni olyan emberrel, akivel teljes mértékben ismeritek, szeretitek, és elfogadjátok egymást. A gyerekek tényleg teendők, életed végéig, nekünk is van 2, de őszintén? Akkor vagyunk a legboldogabbak, amikor kettesben lehetünk, volt, hogy volt 2 hetünk segítséggel és végre beállt a nyugalom és a csend. A gyerekek nem értelmet adnak egy házasságnak, csak plusz feladatokat, de nem feltétlenül szükségesek ezek a feladatok ahhoz, hogy az életeteknek és házasságotoknak értelme legyen.

2022. dec. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sincs igaza a rokonoknak.

Kettéválasztanám a dolgot. Ha mindketten akarnak gyereket és házasságot is, akkor egyértelmű előbb házasság, aztán gyerek. Jogi és érzelmi szempontból is így terveztük mi is.

De a házasság lényege nekem pont az, ami az ősidőkben is volt: barátok és rokonok előtt kimondani, hogy őt választottam, vele szeretném leélni az életem. Összetartozunk, egy család vagyunk, egymást támogatjuk, minden közös.

Amúgy meg nem véletlenül akarnak jogot a házassághoz a melegek is, pedig náluk azért egyértelmű, hogy nem lesz közös gyerek. ;)

2022. dec. 2. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!