Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Magyarországon mennyire sűrűn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon mennyire sűrűn előforduló jelenség az hogy a házaspároknak olyan vagyonuk-megtakarításuk van amiről a másik fél semmit sem tud?

Figyelt kérdés
Itt gyakorin viszonylag sűrűn olvasok ilyeneket, de vajon ez a valóságban is ilyen nagy arányban előforduló jelenség vagy ugyan az a személy írja ezeket? Olvastam már olyat is hogy ingatlanja, földterülete is volt olyan amiről a férje/felesége nem tudott, mert azaz övé, meg pénzről is.

2023. jún. 21. 14:38
 1/8 anonim ***** válasza:

A legmeglepőbb esetekben is hallottam már ilyet, volt olyan ahol az egyik félnek úgy volt titkos bankszámlája a közös kassza mellett, hogy egyébként mindketten sikeres, magas pozíciós, jól jövedelmező karriert vittek, igaz azért az egyik fél még így is érzékelhetoen erősebb szintet hozott bevételt tekintve.


Nekem így tűnik hogy a legtöbbször a bizalmatlanság okozza azzal párosulva, ha a felek között nagyon egyenetlen a vagyoni szint. Ez kicsit olyan hogy aki (a vagyonosabb fel) nem mer keresztülvinni egy házassági vagyonjogi szerződést mert mondjuk fel a párja reakciójától, az ezt a rejtett megoldást választja arra, hogy a saját bevételeiből rejtve kivigyen bevételt a közös kasszából ezzel biztosítva magát egy esetleges válás vagyoni következményeire. Ez persze szerintem nem etikus és nem is éppen jogszerű.


Olyan pároknál ahol nincs nagy eltérés a felek vagyoni hátterei közt ez az egész talán kevésbé jellemző, persze a fő kulcs a bizalom.

2023. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
bizalom vagy sem, páromnak semmi köze a céges bankszámlámhoz se az azon lévő összeghez, mivel nem dolgozik a cégben, nem segít be, és az a cég pénze.
2023. jún. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De a cég az nem ebbe a körbe tartozik, az egy különálló jogi személy. Az nem a házastárs elől eltitkolt vagyon.
2023. jún. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Az értelmesek így csinálják. Válás esetén nem csupasz p***ával kell újrakezdeni, hanem van mihez nyúlni, akkor is, ha a másik mindenáron ki akarja forgatni a vagyonából.
2023. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a tényállás, hogy a házastársak dugi bankszámláján szereplő összeg is a házasság alatt keletkezett közös vagyon, szóval jogilag közös. Válás után büntetőügy lehet belőle, ha a vagyonmegosztási eljárásban nem szerepel.
2023. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy 5 mondja. Az en ferjem csúnyan megszivta a dugi számlajaval, pedig nem is én vertem az asztalt, hogy kerem a felét, leszartam magasrol. Csakhogy kiderült es a bírósag hivatalból feljelentette.
2023. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyrészt csak ilyen itteni f.szverés. Tudod, mint az, hogy itt minden férfi 800 nettó fölött keres és minden nő vékonyabb és szexibb a szülések óta :D
2023. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyen. Volt közös számlánk, volt, ami csak az én nevemen volt, a férjemnek voltak részvényei, de mindketten tudtunk róla, és a felhasználásról közösen döntöttünk.
2023. jún. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!