Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válságban az életem a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban az életem a házasságom, kilátástalannak látok mindent?!

Figyelt kérdés
Sziasztok. 8 éve h együtt élünk abbol 2 éve házasságban, de az utobbi időbe eltávolodtunk a sok vita miatt, közrejátszik a szüleim állando beleszolása az életünkbe.. Mindig két tűz között voltam probáltam megoldani a helyzeteket de nem mindig sikerült, sokszor kiálltam a párom mellett, de szüleim mindazok ellenére h megkértem ne szoljanak bele a dolgainkba nem fogadták meg! Csk beleszoltak…, és érzem h nemtudok helyre hozzni semmit, mert minden kicsuszott a kezeim közzül. Váláson van a szó, gyerek nincs de sok minden közös, egyikönknek sincs hova mennie, külföldőn élünk. Mit tegyek? Szeretjük egymást de a szüleim tönkre tettek sok mindent! Egyszerűen nembirok otthon lenni vele mert kell szünet h átrágjuk a helyzetünket, nem lakunk együtt szülőkkel! Aki járt hasonló helyzetbe kérem segitsen ha tudd!

2023. jún. 27. 10:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Most már semmit, ennek annyi, soha nem fogja neked ezt a párod megbocsátani, teljes joggal. Húzzál csak szépen vissza a szüleidhez, ha már őket válaszottad.
2023. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, hogyha nem laktok együtt a szülőkkel és tudod, hogy milyenek, akkor minek tartottad velük a kapcsolatot oly szorosan.

Elég lett volna szülinapkor, ünnepek alatt azt csá.

Ha meg nem tetszett volna nekik, akkor soha.

Nem tudom egyébként, hogy mibe avatkoztak bele, lehet voltak olyan dolgok amiben igazuk volt, de olyan nem létezik, hogy mindig és az se, hogy rájuk kell hallgatni, amikor házas vagy!


Annyit lehet tenni, hogy a szülőkkel minimálisan tartod a kapcsolatot, vagy egyáltalán és megbeszélitek a pároddal, hogy mostantól más lesz, viszont ha ő erre nem hajlandó már, akkor jobb elválni.

2023. jún. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, de nem az van, hogy a szüleid tették tönkre a házasságot, amin ők kívül állnak, hanem TE hagytad őket belefolyni, ez bizony a te felelősséged, nem másé. Muszáj meghúznunk a határainkat a saját és a házastársunk érdekében, baromi éretlen hozzáállás azt állítani, hogy az ő művük ez. Hogy honnan tudom? Apám egy nárcisztikus, manipulatív őrült. Mindent feléget maga körül, amihez csak hozzáfér, úgyhogy gondom van rá, hogy a feleségemhez és gyerekemhez ne férhessen. Az én felelősségem.
2023. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"szüleim mindazok ellenére h megkértem ne szoljanak bele a dolgainkba nem fogadták meg! Csk beleszoltak…"

Mindenki addig megy el, ameddig hagyják neki. Igenis a te felelősséged lett volna letiltani erről a szüleidet, ha nem értenek a szóból, akkor meg kizárni őket olyan mértèkben, ami már élhető neked és a párodnak. Ilyen nincs, hogy nincs beleszólásod abba, hogy mibe szólnak bele 😂

2023. jún. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a párod helyében rég otthagytalak volna, ha évek alatt sem sikerült volna annyira kiállnod magadért és értem, hogy békén hagyjanak a szüleid.
2023. jún. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

A határok meghúzása nehéz dolog. És még csak egyerek sincs, pedig abba tudnak csak igazán belepofázni a kedves szülők:D

Le kell válnod és MINDIG a párod mellett állnod. Igen, olyan helyzetben is, amikor a szüleidnek inkább igaza van, mint a párodnak.


A szüleidet megkérted, hogy ne szóljanak bele, de csak beleszólnak. És miért hagyod? Konkrétan fizikailag meg lehet gátolni, hogy beledumáljanak. És ez bizony konfliktussal jár, de vagy megléped, vagy mindig is anyuci kicsi fia maradsz.

2023. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

"nemtudok helyre hozzni semmit, mert minden kicsuszott a kezeim közzül"

Nem vagy egyedül a házasságban, kettőtöknek 4 keze van!!

2023. jún. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Párterápia egyébként?

Ez a probléma ugyanis egyáltalán nem megoldhatatlan vagy zavaros. Tisztán látszik hol a probléma csak épp a hogyanokhoz lehet nem árt egy kis segítség.

Menjetek el párterápiára. A pszichológusoks zámára ez a probléma kb mindennapos téma, fognak tudni segíteni. Már ha akarjátok.

2023. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Iktasd ki a szülőket, minimális kapcsolattartás velük. Egyelőre csak ünnepekkor mondjuk. És végre foglalkozz csak a kapcsolatoddal, ha szeretitek egymást, hátha megmenthető még.
2023. jún. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

szüleim mindazok ellenére h megkértem ne szoljanak bele a dolgainkba nem fogadták meg!"

"nemtudok helyre hozzni semmit, mert minden kicsuszott a kezeim közzül"

Bocs, de siralmasan tehetetlen mártír vagy. Nem védted meg a házasságodat a szülők cseszegetésétől és most hanyattdobod magad, hogy te semmit nem tehetsz, na ne már. Nem tudjuk, hogy a párod mit akar ezen a ponton, van-e még türelme az egészhez, de ha 'csak' ebből adódtak a problémák, azon egyedül te tudsz változtatni, akár azonnal. Anyuékat kirakni a kapcsolatodból és szó szerint ennyi.

2023. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!