Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férjhez mentél már? Megnősülté...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjhez mentél már? Megnősültél már?

Figyelt kérdés

2023-ban ciki, ha egy nőben/férfiban nem okoz sem késztetést, sem feszültséget a férjhezmenetel/nősülés témakör? Ciki, ha tudatosan nem szeretne valaki férjhez menni/megnősülni? Vagy csak nyitva hagyva a házasodás kérdését élni az életét, mondván, ha úgy alakul, az szuper, de ha nem úgy alakul, az is tök rendben van?


Rég nem látott ismerősökkel való találkozások során a "hogy vagy?" kérdés után a második legfontosabb ami mindenkit a leginkább érdekel, hogy "férjhez mentem-e már", az viszont, hogy szépen haladok előre a karrieremben, egyedül is elboldogulok, ez már persze a kutyát nem érdekli.

Az őszinte válaszom egyébként az lenne, hogy mivel egész életemben azt láttam mindenhol, hogy a házasságok csekély kivétellel válással végződnek, akik pedig kényszerűségből nem tudnak válni, azok poklot élnek meg. Ezek miatt a férjhezmenetel nem tartozik a top 3 életcéljaim közé. Másrészt az, hogy kivel kötném össze az egyszem életem, ezt egy nagyon-nagyon sok összetevős, igen komoly dolognak tartom. A mai világ pedig valljuk be, nem az élethosszig tartó boldog házasságok melegágya.

Amikor ebbe az érzékeny témába nyíltan belekérdeznek, kellemetlenül érzem magam, nem tudom hogy lehetne a véleményemet diplomatikusan elmagyarázni úgy, hogy a kérdést feltevők kivétel nélkül minden esetben már többször elvált, vagy szar házasságban nyomorgó emberektől érkezik. Mit gondoltok, tapasztaltatok erről?



2023. szept. 20. 14:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Az első házasságom tulajdonképpen emiatt jött létre. Mindenkit ez érdekelt, szegény anyukámtól is folyton ezt kérdezgették. Arról nem is beszélve, hogy a munkahelyen is hátrányt jelentett, túlóra, helyettesítés az egyedülállóké volt, hiszen azok ráérnek.

N

2023. szept. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
Férjhez, hogy b aszná meg..
2023. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
#10-es: Teljesen jogos. A kimondott/kimondatlan társadalmi elvárásoknak egyébként mi a jogalapja? Miért nem érzékelik sokan a határaikat?
2023. szept. 20. 19:17
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már férjhez mentem, sőt még gyerek is van, de így is baromira zavar, hogy mindenki folyton a családról kérdezget, amihez semmi közük, a karrieremről vagy a hobbijaim pedig nem érdekelnek senkit, pedig ezekről szívesen beszélnék.
2023. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, 25 évesen, most már 12 éve:). De gyerek nem kell, nem szeretnénk soha.

Az emberek többsége szeret mások magánéletébe beleugatni, azt se fogják fel, hogy nem, soha nem akarunk gyereket, állandóan megy a tukmálás, hogy " gyerek az kell" , de egyikünket sem érdekli már, rövidre szoktuk zárni a kötözödést azzal hogy ez magánügy, semmi közük hozzá.

2023. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Azt is lehet ám mondani, hogy ne haragudj, de nem szeretnék erről veled beszélgetni.


Én simán beírtam osztálytalálkozó szervezésére alakult fb csoportba, hogy ne haragudjon meg senki, nem ellene van, de mivel én nagyon szerettem volna családot, de mivel még barátnő sincs kilátásban és már lassan 4

2023. szept. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

16-os folytatása, véletlen Tab + Enter-t nyomtam, és elküldte :D


Szóval mivel már lassan 40 évesek leszünk és még barátnő sincs kilátásban, ezért nyilvánvalóan nem lesz már saját családom, és bocs, de nem akarom hallani mások történeteit a saját családjáról, cuki gyerekekről, mert csak a szívem fájna. A saját unokatesóimat nagyon szeretem, a legközelebbi barátaim gyerekivel szívesen foglalkozom és az ő örömüknek őszintén tudok örülni, de 30+ félidegen ember történetével már úgy érzem nem tudnék megbirkózni anélkül, hogy utána hetekig ne ezen keseregnék, nem szeretném magamat ennek az érzésnek kitenni egy percre sem, nemhogy hetekre.


Persze jöttek a "dehát nem csak erről lesz szó" meg mindenféle győzködés, a legjobban az tetszett, hogy "dehát te akkor is érdekelsz minket, ha nincsen családod" - meg is kérdeztem tőle, hogy tényleg? És hányszor kérdezted meg az elmúlt 18 évben, mióta leérettségiztünk, hogy hogy vagyok? :D Vagy bármelyikőtök, ha már itt tartunk? És nincs ezzel baj, hát nem érdekelhet mindenki mindenkit, de minek szépíteni a dolgokat? Miért nem lehet győzködés nélkül elfogadni a másik indokait? Gyakorlatilag idegenek vagyunk egymásnak, akiket egy társadalmi szokás ötévente összefúj, hogy lehessen mindenkinek dicsekedni a fényes életével. Nyilván nem fogok házhoz menni a szánakozó tekintetekért és "majd te is megtalálod" sablon f*szságokért.


Leszoktak szerencsére a győzködésről.


Ha te is nem bántón, de határozottan elmondod, hogy téged zavar ez a kérdés, akkor abba fogják hagyni.

2023. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
17. Ezen már rég túl vagyunk. Se szèp szóval nem hagyják abba, se csúnyával. Egyelőre csak az vált be, hogy az ilyenekkel nem találkozunk, de nem lehet elkerülni mindenkit akinek ez beragadt. Most akkor büntessük az anyósomat is pedig ő normális, csak mert szenteste ott a gyökér sógor is aki gyerekmániás és képtelen erről a témáról leakadni? 50ezerszer el lett mondva neki szépen is, csúnyán is, hogy Nem Akarunk Gyereket Soha!!!, és hagyjuk már ezt. Hiába próbálkoztunk azzal is, hogy erről nem beszélünk, nyomta tovább. De nem akarja megérteni, süket, hülye, vagy bunkó, vagy mind egyszerre.
2023. szept. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 MolotovPunk ***** válasza:
69%

Nem nősültem és valószínűleg nem is fogok, sosem érdekelt a házasság. Magyarországon a családalapítás manapság luxusnak számít sok embernek, főleg ilyen élelmiszerárak és albérletárak mellett. Barátnőm sincs már egy ideje, nincs időm, se kedvem párkapcsolattal foglalkozni.

35/F

2023. szept. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. #17-es, egyébként szerintem ne írd le magad 40 évesen. Ha rendben az egészséged, és csak egy fokkal vagy szebb az ördögnél, még akkor is lehet bőven barátnőd, akár családod is, ha igazán szeretnéd. Ez már nem a sötét középkor, ahol már 30 vagy 40 felett lefőtt a kávé. Bár még sok, földsötét ember gondolkodik így, de az ilyenek általában a "falu vége" táblánál tovább nem jutottak.
2023. szept. 23. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!