Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasságkötés után milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasságkötés után milyen személyes iratokat küldenek ki és mit kell nekem intéznem?

Figyelt kérdés

Névváltozás történt. A szándék bejelentéskor jeleztem a hivatalban, hogy kérem az automatikus irat kiküldést, le is fényképeztek és kértek új aláírást is tőlem. Jogosítványról kaptam e-mailt, mert van ügyfélkapum, de semmi mást nem írtak, hogy küldik, pl. személyi, lakcím kártya.

Mit küldenek és mit kell nekem intézni?

Adókártya, TAJ kártya, forgalmi, bankkártya, biztosítás erősen valószínű, hogy az én feladatom, de a személyi, lakcím kártya? Ki mit kapott meg és mennyi idő alatt?


Köszönöm a segítséget!



2023. szept. 25. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lassan 2 éve volt az esküvőm, rákövetkező héten postán érkezett a TAJ kártyám, az adókártyám és a lakcím kártyám (ez utóbbiban nem vagyok biztos), a bankkártyát, személyit és jogosítványt kellett személyesen intéznem.


Viszont engem nem fotóztak le és aláírás sem volt úgyhogy nálad valószínűleg máshogy lesz.

2023. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
#2 Lehet,hogy 3 éven belül csináltattál valamilyen iratot amihez így volt fénykép a rendszerben, akkor simán megcsinálják az újat. Én pl a jogsi bővítéssel voltam így,hogy nem kellett bemennem, mert 2 éve voltam hosszabítatni, így elég volt ügyfélkapun kérnem az újat.
2023. szept. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem volt semmilyen új irat kiállítása az elmúlt tíz évben, így az kilőve.


Most utána jártam és kiderült, hogy mindent intéznek automatikusan ( személyi, jogsi, lakcím kártya, taj kártya, adókártya), azért kellett a kép és az aláírás is. Miután kézhez kaptam mindent postán, a maradékot nekem kell intézni ha fennmarad valami (pl forgalmi/törzskönyv, bankkártya), illetve a már érvénytelen iratokat le kell adnom majd a megfelelő szerveknél. Körülbelül két hét alatt le kell zajlania az egésznek.

Így van ez! :-)

2023. szept. 26. 09:34
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem volt semmilyen új irat kiállítása az elmúlt tíz évben, így az kilőve."


Pont ezért kellhetett neked kérdező, mert ha 3 éven belül csináltattál volna hivatalos, fényképes iratot, van akkor nem kérnek új fényképet. Az 1-es válaszolónak szólt a hozzászólásom, csak rossz számot írtam be :)

2023. szept. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szombati nap volt az eskuvonk, kedden tudtunk bemenni a kormanyablakba. Taj es adokartya megerkezett postan par nappal kesobb. A lakcimkartyara ket hetet vartam, mert mutogattak a postara, hogy elkevertek(??) es ketnaponta mentem be reklamalni. A ferjem iratai hamar megerkeztek, egyedul az enyemmel ment a benazas. Ez iden aprilis vegen volt.
2023. szept. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!