Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válás előtt vagyunk de az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtt vagyunk de az együttlétek sűrűsödtek, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenki azt írja majd, hogy ha nem szeret már valakit azzal le se tud feküdni, illetve ha jó a szex akkor vannak még érzelmek és helyre lehet hozni.

A helyzet az, hogy szexuálisan összeillunk, és erre most sok év után ismét rájöttünk, közben meg maga a házasság, az együttélés menthetetlenül rossz, csak bántjuk egymást, ez az állapot rossz az egész családnak.

Egy házibuli után feküdtünk le egymással hosszú idő után, ez volt nyár elején. Azóta naponta, kétnaponta van valami, de főleg minőségi és változatos együttlét, először azt hittük hogy majd helyre is jön a házasság de nem sajnos. Viszont nem tudunk az együttlétekről lemondani.

Álmomban nem gondoltam, hogy létezik ilyen. Olyan mintha házasságon belül lennénk egymás szeretői, utána külön alszunk, ahogy évek óta.

40 év felett vagyunk mindketten, van 2 kiskamasz gyerek


2023. okt. 9. 08:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

Márpedig bármennyire nehéz, el kéne engednetek egymást. Írom ezt úgy, hogy pontosan ezt nézem végig több ismerősnél is. Már nem szeretik egymást, külön is költöztek, nincs közös jövőképük, nincs közös témájuk, de heti rendszerességgel összejárnak szexre. Ezzel viszont beleragadnak a helyzetbe és így esélyük sincs új életet kezdeni. Mindketten vágynak egy komoly, jó kapcsolatra, amit tudnak, hogy egymástól már nem kapnak meg, de mégsem képesek elengedni egymást. Van olyan "pár" köztük, akik 12 éve ezt csinálják. Volt, hogy beszélgettem velük erről és saját maguk is elismerik, hogy nagyon nem boldogok így, de képtelenek változtatni.


Azt kéne eldöntened, hogy vágysz-e még komoly kapcsolatra, közös élményekre!? Ha igen, akkor viszont bármilyen nehéz, teljes mértékben le kell válnotok egymásról, mert így nem fog menni, hogy normális társat találjatok magatoknak.

2023. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a szíved legmélyén te mit szeretnél? Elválni vagy a férjeddel maradni?
2023. okt. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Komoly a kérdés, valaki kérdezte 😅

Azt hiszem az a helyes ha elváltunk, én ezt szeretném. De valóban nem lehet így végig vinni. Elég hülye egy helyzet 🙈

2023. okt. 9. 08:51
 4/34 anonim ***** válasza:
65%
Akkor most nézz nagyon őszintén magadba. Miért fekszel le a férjeddel? Ne írd le ide a választ, mert a te legbelsőbb magánügyed. De saját magadnak őszintén válaszold meg, miért szexelsz vele.
2023. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
63%

Egyelőre ne indítsátok el a válást.

Egy kicsit lakjatok külön úgy, hogy szexelni összejártok bármikor, amikor kedvetek van hozzá. Aztán majd alakul. Lehet, hogy csak az kell, hogy ne kelljen a másikat egy légtérben mindennap elviselni. Emlékszem, egyszer beszélgettem egy férfival, aki külföldre járt dolgozni és azt mondta, az a jó, hogy ha otthon van, mindig ünnepnap van. Vagyis ritkán van otthon, nem ütköznek ki az együttélésbeli ellentétek, viszont az egész család örül neki, ha hazaér. Lehet, hogy valami ilyesmi nálatok is működne.


Vagy forduljatok párterapeutához. Szerintem ez tipikusan az az eset, amikor van rá esély, hogy ő rendbe tudja hozni.

2023. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
71%

"külföldre járt dolgozni és azt mondta, az a jó, hogy ha otthon van, mindig ünnepnap van. Vagyis ritkán van otthon, nem ütköznek ki az együttélésbeli ellentétek, viszont az egész család örül neki, ha hazaér"


Ezt én nem nevezném családnak vagy kapcsolatnak. Messziről nem erről kéne szólnia egy kapcsolatnak, hogy hazaküldöm a pénzt és havonta egyszer hazanézek. Ez minden, csak nem kapcsolat. Sem a feleség, sem a gyerekek életében nem vesz aktívan részt, a mindennapi gondok mind a nőre maradnak, csak időnként hazamegy vendégségbe. Elhiszem, hogy marha kényelmes, de ne nevezzük már kapcsolatnak!

2023. okt. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
4, azért mert hiányzott a szex mind a kettőnknek és együtt jó a szex, mert ismerjük egymás igényeit, meg ez a rész működik.
2023. okt. 9. 09:13
 8/34 anonim ***** válasza:
38%

Felnőtt emberek attól lesznek felnőttek hogy döntésképesek.

Vagyis döntés kérdése az egész.

Ha komolyan gondolod a válást, akkor szét kell cuccolni és nem kell összejárogatni. Gondolj arra, hogy saját magadat "köpöd arcon" ha nincs önbecsülésed, mert nem tudsz uralkodni az ösztöneiden. Agyban dől el az egész kérdés. Mennyire tiszteled saját magad és a saját döntéseid mellett mennyire állsz ki konzekvensen. Erről szól az egész.

És így valóban magadtól veszed el az esélyt hogy más emberrel is megismerkedj.

Az ilyen dolgok akkor szoktak villámcsapásszerű gyorsasággal megszűnni, amikor az egyik fél talál magának hirtelen egy másik dugópajtit a házastársa meg pofára esik. Nem jobb akkor már agyban eldönteni hogy eddig és ne tovább?

2023. okt. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz 8as, de nem köpöm magam arcul, nem gondolom, hogy alja vagyok csak mert lefekszem a férjemmel akivel sokat vitázunk. Úgy érzem pont, hogy jó hogy nem a férjemet csalom meg egy másik férfival, akivel jó a szex hanem házon belül maradok. Tehát pont nem vagyok egy gerinctelen alak, aki máshol kufircol.

Közel 20 év együtt azért nyomot hagy, nem tenném meg vele. De eltávolodtunk már egymástól és az együttélés sem könnyű együtt, de nem elváltunk hanem a feszült helyzet egyszer szexben pattant ki.

Viszont továbbra is megy a vita mindenen.

2023. okt. 9. 09:34
 10/34 A kérdező kommentje:

Egyébként meg nem jól fogalmaztam, mert azt sem tartom gerinctelennek akinek van szeretője. Simán átérzem, nem tartom bűnnek. Azt sem és ezt sem. A lélek és az élet bonyolultabb mint hogy itta egyiken te véleményt mondj. De tanácsokat szívesen fogadok. Több szempont talán segít kizökkenni és elindít egy úton ahol hozunk végre egy döntést.

Fotelbol könnyű a helyzetembe képzelni magad, de lenyomnál 17 évet millió hullamvölggyel és magasságokkal, már te is másképp tennél meg dolgokat, mint ahogy elképzeled 20 évesen!

2023. okt. 9. 09:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!