Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy a házasságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a házasságok száma 2011 és 2021 közt megduplázódott?

Figyelt kérdés

2011ben még csak kb 36000 házasság volt Magyarországon, 2021ben ez a szám már 72000re ugrott fel. Még 2014ben is kb 38000 házasság kötés volt, utána ez a szám brutálisan emelkedett.


De látom itt vidéken, sok 20-25 éves lány már természetes férjnél van, meg gyereke van, meg már ki van váltva a CSOK, babaváró hitel stb

Forrás:

[link]


2023. okt. 27. 11:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elírtam elnézést, házasságkötések számára gondoltam, most látom.
2023. okt. 27. 11:49
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A második bekezdésben meg is válaszoltad.
2023. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Meg is válaszoltad a kérdésed. Nézegesd a válások számait is. :-)
2023. okt. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pont azért, amit említettél. És ha lenne róla elérhető statisztika, a válóperes ügyvédeknél is drasztikusan megugrott a forgalom az utóbbi pár évben.
2023. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"De látom itt vidéken, sok 20-25 éves lány már természetes férjnél van, meg gyereke van, meg már ki van váltva a CSOK, babaváró hitel stb"

Annyira lerohadt már ez az ország, hogy egy vidéki nőnek nem is nagyon van más lehetősége, ha valamiért nem opció számára a Budapestre vagy külföldre költözés. Tanulhat, hiába, alig van munkalehetőség, az is minimum rosszul fizet, de mellé jellemzően még más gondok is vannak vele. Önerőből egzisztenciát (ingatlan, autó stb.) teremteni és fenntartani nem fog tudni. De örökké nyomorogni sem akar. Akkor ez van... Összeáll valakivel, jöhet a csok meg minden, és onnantól nem fog elválni, mert inkább boldogtalanul, de viszonylag élhető anyagi körülmények között, mint a küszöböt rágni szabadon, függetlenül.

2023. okt. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

5

A nagy lóf*szt! Ezert kapom állandoan az ekézést, hogy nekem csak karrier meg a stb. és miert nem szülök? Hát tudod mikor.

Egisztenciat meg teremtettem egyedul is. Ahhoz nem kell pasi

2023. okt. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Pénzosztás miatt, nem azért, mert konzervatívabbá vált volna a társadalom.
2023. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
Bár aki, mi semmiféle hitelt nem vettünk fel.
2023. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi se kaptunk semmilyen juttatást, nem azért házasodtunk. De én is néztem nyáron rendezvényeken, mennyi 3 gyerekes család lett hirtelen. Nem hiszem, hogy a gyerekvállalási kedv magától ugrott meg ennyire. Nekem csak 1 van, nagyon sok pénz és marha nagy strapa gyereket nevelni. Hát még hármat. Ők tudják...
2023. okt. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk pont ma hozták le Telexen, hogy csökkenni kezdett a házasságok száma... :)

[link]

2023. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!