Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válság a házasságban. Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válság a házasságban. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Van két kisgyerekünk és hullámzóan, de rengeteg konfliktus van kettőnk között. Nem is tudom hol kezdjem. Sokszor úgy érzem, hogy én leszek a következő eltűnt férj és családapa, akinek a felkeresésén többek fáradoznak online és személyesen, aztán majd megtalálják a testem valahol. De ez csakis a Gyerekek miatt nem fog bekövetkezni. Ők az életem értelmei, és bármilyen rossz is nekem, magamtól nem dobnám el az életemet. Nekik is szükségük van rám. Nem tehetem meg velük. Visszatérve a házasságomra, mivel ez az egy [vagyis 2] visszatartó erő van csak jelenleg, ez rengeteg belső feszültséget generál bennem. Úgy érzem, hogy nagyon egyirányú a kapcsolatunk. Hajnaltól estefeléig dolgozok. Szabadidőmben a Gyerekekkel foglalkozom. Ilyenkor a Feleségem sokszor kivonul a családból. Vagy fizikailag (elmegy vásárolni), vagy egyéb módon (chatel a barátaival, barátnőivel). Nincs közös játék a Gyerekekkel. És mivel Ő elvonul így kénytelen vagyok egyedül foglalkozni/játszani a Gyerekekkel. Életem legszebb éveit adta nekem a Feleségem, és a legszebb ajándékokkal amiket egy ember életében kaphat, éppen ezért ennyire fáj, ami most történik. És nem lehet vele semmit megbeszélni, mert úgy érzi jogosan bánt engem. Valamint nem is érdekeli.

A munkámban nem lelek örömöt, csak azért csinálom, hogy a Családom jól éljen. Szívesebben csinalnék olyat ami kevesebb stressz és örömmel mennék be. De a mai világban ilyen árak mellett nem engedhetem meg magamnak ezt a luxust.

Amikor éppen nem bánt engem akkor én vagyok a legboldogabb ember. Ám amikor bánt légyszívesebben eltűnnék a világról, hiszen egy olyan embertől kapom, akit ennek ellenére még mindig szeretek és akiért mindent megteszek. És nem értem miért bánt.

Nem tudom, hogy milyen válaszra várok. De jól esett leírni. Köszönöm.


nov. 5. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
En se birnam állandoan a gyerekkel. Kell neki is énidő.
nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Úgy lehet ezen javítani, ha ő is akarja és bizony sok sok türelem, megértés és kompromisszum. Neki is szüksége van énidőre, teremtsd meg ezt neki, ugyanakkor ő is teremtsen időt közös családi életre és időre. Gyerekek mellett sajnos vagy nem sajnos nagyon komoly logisztika mindenki lelki világának eleget tenni, de ez kell ahhoz, hogy egészséges családként létezzetek.

Nekem pl. nőként van heti egy estém, ami csak az enyém, úgy gazdálkodok vele ahogy akarok, azt csinálok, amit akarok, nem vagyok itthon. Sokszor két hetente jön csak össze, de az a deal, hogy ez jár, amiért a kicsik mellett kb. igáslónak érzem magam. Kell, hogy szellemileg ép maradjak (nem vagyok egy született anyatípus na). A férjemnek is jár a kimenő, bár ő ritkábban igényli, őt legalább a munkahelyén érik ingerek, én még itthon vagyok a kisebb gyerekünkkel. Mindezek mellett, ha otthon vagyok, akkor 100% otthon vagyok. Programozunk, játszunk, együtt vagyunk.

Sokszor vagyok kiállhatatlan (ha csúcsosodik az énidő hiánya), de sokat számít a férjem megértő hozzáállása. Én viszont tudom, beismerem és bocsánatot tudok kérni, ha borzasztóan viselkedtem és betudom látni, hogy ez a fajta kiállhatatlanságom a céljaink ellen megy (közös élet). Vagyis tenni akarok azért, hogy jobb legyen és a férjem lehetővé teszi, hogy tudjak is tenni ezért...

Gondolom le leszek pontozva, de úgy gondoltam ezt most leírom ide, hátha segít kicsit a másik oldalról is meglátni a dolgokat.

nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt megértem. És úgy érzem biztosítva is van Neki.

Nem ezzel bánt.

nov. 5. 13:57
 4/9 A kérdező kommentje:

3: nem pontozlak le. Abszolút megértem. Én is igyekszem megadni neki az én időt. Találkozhat az exével, barátnőivel, vagy azzal a pasival, aki az előtt csapta Neki a szelet mikor összejöttünk. (És akinek beszélt a kapcsolati problémáinkról.)

Mondjuk az első és utolsó példa kicsit fáj, de ez van. Mindenki azt adja a másiknak, amire érdemesnek tartja.

nov. 5. 14:02
 5/9 A kérdező kommentje:
És nekem az utolsó mondat fáj: erre tart érdemesnek többek között. Pedig igyekszem mindent megtenni.
nov. 5. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet javulni fog a dolog kettotok kozt, ha visszater o is a munkaba, nemcsak a gyerekekkel van egyutt nonstop. Most a ti helyzetetekbem kihasznalja, hogy kicsit "elvonulhat", ha megjossz, nem tudhatod sokszor, hogy egy-egy nap mennyire nehez. Mert ugye vannak konnyebb es nehezebb napok is a gyerekekkel.
nov. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A hétvégék hogy telnek? Akkor is egész napra elmegy? Ti ketten közös programot tudnátok szervezni, pl. elmenni étterembe vagy masszíroztatni?
nov. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyik nap egész napra távol van. Tanfolyam miatt. Sajnos a nagyszülők csak a szükséges vigyázásokat vállalják el.


Én szeretnék Vele közös programokat, de az nem annyira vonzza, mint a barátnőivel/barátaival/szüleivel.

Vagyis megmarad terv szinten, míg az egyéb programjai élesednek.

nov. 5. 17:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Én feleségként írok. 3 gyerekünk van, 34 éves vagyok, 14 éve vagyunk együtt. Minden szabadidőnket közösen akarom tölteni. Kicsit furcsa ahogy írod h nálatok mindenki más előterbe helyeződik. Nem lehet h szeretője van? Nekem még sosem volt de tuti h akkor viselkednék hasonlóan
nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!