Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elárulnátok a jegyeseteknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elárulnátok a jegyeseteknek, ha kiderülne, hogy rokonok vagytok? Egyáltalán számít ennél a rokonsági foknál?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk együtt, ő 26, én 30 éves vagyok. Nyáron megkérte a kezemet, májusban lesz az esküvő.

Kb. 1 éve tudom, hogy a barátomnak nem az az édesapja akit ő annak hisz, hanem az én, tőlem jóval idősebb féltestvérem. A leendő anyósom a féltestvéremmel kavart egy időben a férje mellett és ő az igazi apja a barátomnak. A kapcsolatuk hamar véget ért. Ezt a féltestvérem vallotta be nekem. Azóta mondjuk a vőlegényem szülei elváltak vagy 20 éve.


Ilyen esetben valamilyen szinten a nagynénje vagyok a barátomnak? Mert nem az édestestvétem az apja, hanem a féltestvérem.

Ez számít? Törvényileg mi az álláspont ezzel a fokú rokonsággal?

Ti mit tennétek? Elmondanátok vagy hallgatnátok?


Eddig nem akartam róla beszélni a vőlegényemnek, de a házasságot úgy indítani, hogy nem vagyok őszinte vele, nekem aggályos. De nem akarom tönkre tenni a világot sem amiben eddig élt az apjával kapcsolatosan.

Az sosem zavart, hogy tudom róla, hogy a rokonom, nem is úgy nézek rá, mert már azelőtt szerelmes voltam belé, hogy megtudtam az igazságot róla.


Gyerekeket is akarunk. Ilyen szinten még van genetikai veszélye a kapcsolatunknak a gyerekeinket illetően? Mit tehetek ez esetben? Elképzelhető hogy a terhességem egy bizonyos pontján kiderülhet, hogy rokonok vagyunk? Vagy nincs ilyen típusú genetikai vizsgálat?



nov. 7. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Alap, hogy elmondanám. És nem szaporodnék vele.
nov. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát, azért ilyet illik elmondani, mert az egy dolog, hogy téged nem zavar, de őt lehet fogja és ez egy fontos információ. Meg azért ez egy elég közeli rokonság. Ilyen genetikai vizsgálat alapból nincs terhesen, de megéri kockáztatni egy beteg gyereket? (Erről genetikus tud véleményt írni, hogy milyen következményei lehetnek) Vagy azt, hogy kiderül és a gyereken lesz a stigma, hogy a szülei rokonok?
nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
7%

Én a helyedben nem árulnám el. Egyrészt egy világ dőlne össze benne, mert akit eddig apjának hitt arról kiderülne, hogy nem az...

Másrészt, mivel nem vagy tisztán a nagynénje, én úgy gondolom nem olyan erős a vérségi kapcsolat sem közetetek, hogy ebből baj legyen...de nem vagyok genetikus...

De amúgy biztos rokonok vagytok? Nem lehet, hogy a féltestvéred csak hazudott?

nov. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

3# Biztos nem hazudott, mert nem az a fajta. Bár sohasem tartottuk a kapcsolatot, amikor megtudta ki a barátom felkeresett személyesen, pedig sosem tette azelőtt.

Másrészt a barátom egy kakukktojás a családjában, nem is hasonlít rájuk. A két bátyjának és 'apjának' barna haj, barna szem, míg a vőlegényem szőkés haj, kék szem. Úgy mint én, meg a családunkban oly sokan.

nov. 7. 10:28
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarnám elmondani, akkor más okra hivatkozva szakítanék vele. Tudom szomorú, mert beleszerettél és akkor még nem tudhattad, de nincs az az Isten, hogy hozzámennék a testvérem gyerekéhez. Gyereket meg pláne nem vállalnék vele. Igenis, közeli a genetikai kapcsolat, attól még, hogy féltestvér.

Mondjuk én túlságosan álmodozó vagyok, szóval nem hiszem, hogy kibírnám DNS teszt nélkül, mert örökre bennem lenne, hogy mi van, ha mégsem ő az apja. De az is igaz, hogy nem halogattam volna egy évig. Ez milyen már, hogy 1 éve tudod és eddig nem zavart?

nov. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki.

Nemcsak hogy joga van tudni, de ha összeházasodtok és lesz egy belterjes beteg gyereketek mindhármótok élete tönkre megy.

Mondd meg neki. Aztán mikor feldolgozta beszélgessetek, hogyan tovább...

Mehettek vizsgálatra, hogy valóban úgy van-e ahogy a féltestvéred mondta, vagy tévedett.

Ha valóban rokonok vagytok, még lehettek férj és feleség, hisz jogilag megtehetitek. Majd ÖRÖKBEFOGADTOK.

Vagy fájdalmas búcsút vesztek.

nov. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5# meg sem fordult a fejemben, hogy szakítsak a vőlegenyemmel.

Én nem családtagként tekintek rá. Amikor ránézek nem az unokaöcsémet látom, hanem a férfit akibe 3 éve szerelmes lettem.

Már azelőtt szerettem őt, hogy megtudtam az igazságot és az iránta való érzéseimen semmit nem változtatott, hogy kiderült az igazság.

Eddig nem zavart, mert úgymond 'csak' jártunk, együtt laktunk. De mostmár magasabb szintre lépünk; házasság, gyerekek ezek már egy életre szólnak. Én elélek ezzel az információval életem végéig, anélkül, hogy szólnék neki, vagy zavarna engem.

De a kérdés azért merült fel, mert az ő életéről is szó van.

nov. 7. 11:49
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7! Ok.,te tudod.

2 tippem van, hogy fog tönkremenni a kapcsolat.

A, Születik egy genetikailag sérült gyerek, akiből majd apuka nem kér és szépen lelép.

B, Féltesód elárulja neki ezt a kis apróságot, amit sose fog megbocsátani neked, hogy nem mondtad el, sose látod többet.

Az esküvőn lenne a legviccesebb. Mond egy pohárköszöntőt spiccesen, mint a filmekben😁

Mindkettőt megelőzhetted volna.

#5

nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A gyerekvállalással kapcsolatban mindenképp egyeztetnék egy genetikai tanácsadóval. Legfeljebb titokban mentem volna el... Nem tudnék, úgy gyereket vállalni, hogy nem vagyok biztos abban, hogy egészséges lesz-e. Ha nem lehet, azt megtudom érteni és el tudom engedni, hogy közös gyerekeink legyenek.


Ok. Elmondom az igazságot. De...

Nekem nem az a gondom, hogy a vőlegényem megtudná, hogy a 'nagynénje' vagyok, hanem az, hogy én mondjam el, hogy az apja nem is az apja? Ezt nem az anyjának kellene elmondania?


Amúgy, ha összeházasodunk és x év múlva valahogy, valamilyen illetékes hatóság megtudja milyen rokoni kapcsolatban állunk egymással, tehetnének ellene valamit? Úgyértem, hogy házasok vagyunk, ne adj isten születik két gyerekünk. Mit tehetnek ilyen esetben?

nov. 7. 12:21
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#9! Az a baj, hogy te nem látod akkorának a problémát, mint amekkora.

A genetikai tanácsadó nem fogja neked azt mondani, hogy biztosan egészséges lesz a gyerek, mivel ezt nem tudja.

Az is lehet egyébként, hogy meg se fogan, genetikai összeférhetetlenség miatt. Te el tudod engedni, hogy közös gyerekeitek legyenek, de ő? Erről akkor is illik beszélni még a házasság előtt, ha nincs ilyen gond. Mit tennének, ha nem lehetne közös gyereketek? Nem csak te, mivel nem egyedül vagy a kapcsolatban.

Szerintem értettük, hogy az a bajod, hogy nem akarod megmondani, hogy nem az az apja, akit annak hitt. Apropó, anyja. Ő tudja egyáltalán, hogy te ki vagy?

Nem tudom, ilyen rokonsági foknál engedélyezett-e a házasság. Nézz utána, nem engem érint. Ha nem, akkor később érvényteleníthetik. A gyerekekkel valószínűleg semmit nem tennének, ha amúgy normálisan nevelitek.

#8

nov. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!