Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elárulnátok a jegyeseteknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elárulnátok a jegyeseteknek, ha kiderülne, hogy rokonok vagytok? Egyáltalán számít ennél a rokonsági foknál?

Figyelt kérdés

A barátommal 3 éve vagyunk együtt, ő 26, én 30 éves vagyok. Nyáron megkérte a kezemet, májusban lesz az esküvő.

Kb. 1 éve tudom, hogy a barátomnak nem az az édesapja akit ő annak hisz, hanem az én, tőlem jóval idősebb féltestvérem. A leendő anyósom a féltestvéremmel kavart egy időben a férje mellett és ő az igazi apja a barátomnak. A kapcsolatuk hamar véget ért. Ezt a féltestvérem vallotta be nekem. Azóta mondjuk a vőlegényem szülei elváltak vagy 20 éve.


Ilyen esetben valamilyen szinten a nagynénje vagyok a barátomnak? Mert nem az édestestvétem az apja, hanem a féltestvérem.

Ez számít? Törvényileg mi az álláspont ezzel a fokú rokonsággal?

Ti mit tennétek? Elmondanátok vagy hallgatnátok?


Eddig nem akartam róla beszélni a vőlegényemnek, de a házasságot úgy indítani, hogy nem vagyok őszinte vele, nekem aggályos. De nem akarom tönkre tenni a világot sem amiben eddig élt az apjával kapcsolatosan.

Az sosem zavart, hogy tudom róla, hogy a rokonom, nem is úgy nézek rá, mert már azelőtt szerelmes voltam belé, hogy megtudtam az igazságot róla.


Gyerekeket is akarunk. Ilyen szinten még van genetikai veszélye a kapcsolatunknak a gyerekeinket illetően? Mit tehetek ez esetben? Elképzelhető hogy a terhességem egy bizonyos pontján kiderülhet, hogy rokonok vagyunk? Vagy nincs ilyen típusú genetikai vizsgálat?



2023. nov. 7. 09:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
"nem az a fajta", alig ismered a féltesódat, aki amúgy teherbe ejtett valószínűleg egy házas nőt majd mint aki semmiről sem tud felszívódott ... Biztos vagy te abban, hogy nem hazudik vagy nem fog egyszer asztalt borítani? Igazából neki kellett volna ezt elmondania, hogy lehet ő az apja. De hamár nem tette akkor neked. Vagy az anyjának, hamár te tudsz róla mondd el akkor neki és mondja el ő. Te lehet eléldegélsz így, de neki lehet nem mindegy.
2023. nov. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Autista lesz a gyerek vagy down koros..
2023. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

# 10. Az egyik kérdésemre már találtam választ:


"4. Rokonok vagy hozzátartozók közötti házasság

Alapesetben az alábbi rokoni és hozzátartozói kapcsolatok zárják ki a házasságot:


-egyenesági rokonság (szülő-gyermek, nagyszülő-gyermek)

-testvérek közötti házasság

-testvérek vér szerinti gyermekével kötött házasság

-örökbefogadott gyermekkel kötött házasság


Érvényes lehet a testvér vér szerinti gyermekével kötött házasság, amennyiben a jegyző erre engedélyt ad, valamint ez a születendő gyermek egészségét nem veszélyezteti."

2023. nov. 7. 13:19
 14/19 A kérdező kommentje:

A féltestvéremmel az elmúlt 5 évben 1x beszéltem, amikor elmondta nekem az igazságot és a vőlegényem anyjával sem beszélt évek óta.

Nyilván a leendő anyósom ebből kifolyólag nem tudja, hogy feltestvérek vagyunk.


De úgy döntöttem beszélek a vőlegényem anyjával, hogy mondja el ő az igazságot.


Köszönöm a segítséget!

2023. nov. 7. 13:26
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez közeli rokonsági fok. Joga van tudni.
2023. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
40%

A helyedben nem aggódnék előre amiatt, hogy nem lehet közös gyereketek.

Egy átlagos ember 7-8 hibás gént hordoz magában, rokoni kapcsolatok esetén nagyobb annak az esélye, hogy a hibás gén mindkét szülőben ott van.

Mivel a párod nem édes-, hanem féltestvéred, így a vérkapcsolat is "hígult", így hiába a nagynénje vagy, igazából a rokonsági fok inkább az unokatestvér szintjén van.

Unokatestvérek esetében 75%-ban nincs veszélye a gyerekvállalásnak.

Mindenképpen beszéljetek egy genetikai tanácsadóval, ahol a családban előforduló betegségek tükrében döntést lehet hozni arról, hogy szükséges-e genetikai laborvizsgálatot végezni, vagy kell-e emelkedett genetikai kockázattal számolnotok a gyermekvállalás során.

De ha most gyorsan végig gondoljátok, hogy van-e a rokonságban a felmenők között ilyen nemű rendellenesség vagy betegség, az támpontnak jó. De az áment a szakember fogja megmondani.

Én mindenesetre szurkolok neked és ne aggódd túl a dolgot. ☺️

De igen, erről tudnia kell a párodnak.


(Ha esetleg túl vagy rajta elmondhatnád mi volt, hogy fogadta - akár itt, akár privátban - mert nagyon kíváncsi vagyok ☺️)

2023. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Másod-unokatestvéri foktól nem számottevő a genetikai probléma lehetősége. Azaz a nagyszülőd testvérének az unokájához hozzámehetsz, már ha nem zavar.
2023. nov. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabad megkérdehnem, itt mi a helyzet? Esetleg történt fejlemény? Hogyan rendeződött a szitu? (Szerintem nemcsak engem érdekel a végkifejlet)
márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szerencsére minden rendeződött, eredeti tervek szerint 4 hét múlva esküvő 😊.

Sikerült a párommal és a családdal tisztázni a dolgokat. A genetikai vizsgálat is kedvező eredményt hozott, így nincs akadálya a gyerekvállalásnak és ennek megfelelően a jegyzői engedélyt is megkaptuk a házasságkötéshez.

ápr. 21. 02:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!