Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Az mit jelent, ha egy házaspár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az mit jelent, ha egy házaspárnál a férfi is megváltoztatta a vezetéknevét (kötőjeles lett mindkettejük vezetékneve), és hord gyűrűt, azonban a nő soha?

Figyelt kérdés
2023. dec. 9. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Neki így tetszik a neve.

A gyűrű hordásából sem következtetnék semmire. Van, aki nem szereti, zavarja, olyan munkát végez, már nem jó a méret, vagy pl elhagyta és nem volt pénzük, kedvük újat csináltatni.

2023. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ők idén házasodtak.
2023. dec. 9. 10:24
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Azt hiszi ő a nő és őt vették el.
2023. dec. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mit jelentene? Semmit.

Abban semmi extra nincs, hogy a férfi is felvette a nő nevét kötőjelesen, sőt! Nem is értem miért evidens némelyek szerint, hogy a nőnek kell kötelezően felvenni a férfi nevét. Hát nem, 2023 van, ma már a férfi is nyugodtan felveheti a nő nevét kötőjellel, de olyat is láttam, ahol teljesen elhagyta a vezetéknevét és a feleségét vette fel. Ez abszolút egyéni döntés.

A gyűrűhordás meg aztán végképp semmit nem árul el. Én is ismerek olyan idén házasodott párt, ahol csak az egyik fél hordja a gyűrűt, mert a másikat zavarja illetve fél h elhagyja. De van, aki munka miatt nem hordja pl. Sok oka lehet, ebből nem lehet messzemenő következtetést levonni. Sőt leginkább semmilyet.

2023. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ez túl érzelgős, nőies egy férfi részéről, nem is hagytam volna hogy a férjem is így felvegye a nevemet. Szóval egyáltalán nem szimpatikus. Nekem ezt jelenti, nem akarok közönségesebb jelzőket felsorolni...
2023. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a világon semmit nem lehet megtudni.

Szerintem nagyon is szimpatikus, ha a férfi is ugyanúgy felveszi a nő nevét kötőjelesen és nem azon nyavalyog pl, hogy a nő dolga felvenni a férfi nevét. Hálistennek azért bőven vannak olyan férfiak és nők is, akik haladnak a korral és nem ragaszkodnak foggal-körömmel azokhoz - a sokszor begyöpösödött, elavult - hagyományokhoz, amik régen voltak és többek között nem dőlnek a kardjukba, ha kölcsönösen veszik fel egymás nevét. Vagy épp egyik se veszi fel a másikét.

2023. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Felvettuk egymas vezeteknevet kotojelesen a ferjemmel. A gyurut egyelore hordom, de kismama vagyok, a terhesseg vegere bizony be fog dagadni az ujjam, szoval sokaig mar nem fogom hordani.
2023. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hordom a gyűrűket (eljegyzési+karika), de ha műtőben fogok dolgozni ott tilosak az ilyen ékszerek viselése. Tehát én sem fogom hordani akkor, csak a szabadidőmben. A férjem nem hordja, mert neki szintén olyan munkàja van, ami miatt balesetveszélyes. Ez nem jelenti azt, hogy nem szeretjük egymást vagy ő nem szeret engem. A név meg olyan, hogy ki mit szeretne. Ő fel akarta venni a felesége nevét is. És akkor mi van? Én pl el akartam hagyni a családnevemet, nem akartam megtartani egyáltalán. Így felvettem a férjem nevét. Így mindenki Kovàcs a csalàdunkban. A férjem is, a gyermekünk is és én is. Egyszerűbb volt.
2023. dec. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"De ők idén házasodtak."

Igen. Azt jelenti, hogy szeretik egymást és összeházasodtak. Egyébként apám pl. pár héttel az esküvő után a nászúton hagyta el a karikagyűrűjét. Sokan viccelődtek, hogy rossz ómen, de 35 éve együtt vannak azóta is, apám gyűrűje nélkül.

A névfelvételen sem értem, hogy minek rugózni. Az ő neve, neki kell viselnie, neki pedig így tetszik. Én pl. biztos nem venném fel kötőjelesen a férjem nevét, mert nem tetszik ez a verzió, de semmi közöm hozzá, hogy más mit csinál a nevével.

A kérdésből nekem az jön le, hogy te egy féltékeny fiúcska vagy kérdező, aki rámozdulna egy idén házasodott nőre. Messzemenő következtetést vonsz le abból, hogy a nő nem hord gyűrűt (ez csak azt jelentheti, hogy nem szereti a férjét, a másik több száz indok esélytelen) és ekézed a férfit, mert felvette a nő nevét is kötőjellel (ergo: biztos papucs).

2023. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!