Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nem dolgozik a feleséged:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nem dolgozik a feleséged: miért nem?

Figyelt kérdés
Azok válasza érdekel, akiknél a gyerek minimum óvodás korban van. Olyan sztori is jöhet, ha nem a saját feleséged, hanem ismerősöd a házaspár.

márc. 10. 20:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%

Én ismeretségi körből tudok példát mondani.

1. Durva, nagy mértékű autoimmun betegség :(. Pedig előtte nagyon szorgalmasan dolgozott a nő. Az a szerencséjük, hogy a férfi jól keres, így a 4fős családjukat el tudják látni megfelelő színvonalon így is, de szegény nő nagyon maga alatt van, dologtalannak érzi magát, még ha a házimunkát el is látja úgy-ahogy.

2. Tipikus 18 éves jóseggű szőke libus behálózza a kövér, picit igénytelen, kopaszodó, ellenben pénzes IT-st, és lefekteti a "szabályokat" sztori... srác meg örült, hogy van egy szexi cica barátnője. Jó, technikailag befúrta magát a nő a családi vállalkozásba (nem ott IT-s a srác, az egy mellékes vállalkozás, szintén jól menő), így van keresete, de dolgozni nem nagyon szokott, csak követelőzni. Azóta van gyerek is (azzal sem ő foglalkozik jó részt, hanem a nagyi)... és azért a nő nem tartja magát 100%-osan top szinten most, de a pasi még mindig szereti (vagy fél, hogy még ilyet sem kap, vagy nem akar a válással szenvedni).

3. Több olyan családot is ismertem, ahol a két fél megbeszélte, hogy klasszikus családmodellt akarnak követni, és anyuka htb lesz. És ott tényleg a szó nemes értelmében vett háztartásbeliekről beszélünk. Nem arról, amikor anyuka eljátssza a hattyú halálát azzal, hogy be kellett kapcsolnia a mosógépet, azon kívül meg facebookozik és szappanoperákat néz. Hanem tényleg tesz-vesz, takarít, mindig csillog-villog a ház, 3fogásos "királyi" lakomákat, főleg mikor eszik együtt a család, finom házi ételt kap apu a munkába és a gyerek sincs a menzára fizetve, és minden nap mást; főznek lekvárt, csinálnak házi szörpöt. Intézi a gyerekek ügyeit, szülői munkaközösségben ők intéznek mindent a gyerekeik osztályában; intézi a háztartás ügyes-bajos dolgait, csekkbefizetést. Meg meleg fészket csinál az otthonból.

Én nem tudnék így élni nőként, de attól még nem gondolom ezt ördögtől valónak, csak attól félnék a helyükben, hogy válásnál mi lesz ezeknek a nőknek a sorsa kilométeres lyukkal az életrajzukban.

márc. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Es mi lesz velem, ha a ferjem lerokkan, ne adj isten meghal? Hogyan es mibol tartsam el magam? Vagy hagy ram oroksegkent egy vagyont? Azt ketlem. Q
márc. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Tág körű családban van egy ilyen házaspár. Csajszi 18 évesen leérettségizett, majd összejött a pasijával. Elkezdett szakmát tanulni, 2. évben terhes lett. Letette a szakmát, de soha nem dolgozott benne. Ma már 30 éves, gyerek már iskolás rég, de ő otthon van. Tudtommal nővére karkötő bizniszébe segít be (kamu ásványkarkötőket árul a neten), de ezen kívül nulla jövedelem. A férje 12 órában dolgozik, nem is alszanak együtt, mert hát apának 4kor kell kelnie, és nehogy felkeltse a feleségét és a kisfiát 😅

Szóval 30 éves létére még soha egy percet sem dolgozott. Pusztán kényelemből. Néha beszéltünk róla, de annyival megmagyarázta, hogy a férjének is sokkal jobb, ha otthon mindig meleg étel várja, plusz neki annyira fontos a fia fejlődése, hogy egész délután vele akar lenni és tanulni, játszani vele. Ilyenkor mindig nagy monológokba kezd, hogy mennyi könyvet olvasott illetve műsort nézett erről, és hogy nem érdekli ki néz rá rossz szemmel, ő igenis a fia életének része akar lenni. Szerinte ha az ember dolgozik, akkor az nem lehetséges.

(Saját vélemény, hogy vajon az apát ezáltal miért nem engedi a részévé válni).

márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Magas a nyugdíja az anyjának és ő pénzeli a lányát, a csaj meg művész, ezért nem akar senkinek dolgozni, a saját munkáiból akar megélni, eddig sikertelenül.
márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg én magam leszek, aki hamarosan nem fog dolgozni. Fel kell mondanom, nem fejtem ki, miért, de fixen.

A párom három műszakban dolgozik, neki váltani nem opció, mert ahhoz túl jól keres. Egyelőre nem találtam olyan munkát, amit össze tudnék egyeztetni az ő munkaidejével (két műszakkal menne, de hárommal eddig semmit), plusz a két gyerekkel, mert hiszen nekem is van részem az ellátásukban.

Így valószínűleg kis szünet lesz, amíg találok valamit, és/vagy tanulok valamit. Hosszú távon persze erről szó sem lehetne, így is megvisel idegileg a dolog.

márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%
Én a nem dolgozó feleség vagyok, óvodás a gyerekünk. Állást keresek, de sajnos nagyon nehezen megy. Pedig egész jó végzettségem van, Budapesten biztosan holnap találnék, de sajnos nagyon halott környéken lakunk ahhoz képest, hogy Nyugat-Magyarország. December eleje óta munkát keresek, és már nagyon szeretnék dolgozni, nem eltartott vagyok, van tartalékunk és jól keres a férjem, megtehetném, hogy sose legyen munkám, de utálok itthon ülni, mindig is munkára neveltek a szüleim. Lelkileg rosszul viselem, hogy haszontalan az életem, még így átmentileg is. Légyszi drukkoljatok nekem :(
márc. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

Én ismerek ilyen házaspárt.

A férj dolgozik, vállalkozó.

Mivel 150 milliós házban élnek, és most építenek még egyet, szerintem eléggé be van biztosítva a feleség arra az esetre is ha egyedül marad.

Eladná a házat, vagy mind a kettőt, a kamatokból megél.

márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyet ismerek, eleve úgy választott férjet, hogy ne kelljen dolgoznia.
márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Autoimmun betegségem van, szóval sajnos nem tudok napi 4 órában sem dolgozni egyhuzamban, a rokkantsági meg... :D vicc.

De ezzel nem tudok mit kezdeni, mivel autoimmun nem gyógyítható.


Egyelőre még tudok írni néhány órán át, úgyhogy cikkeket pötyögök, meg nemrég fejeztem be egy kisregényt.


Nem tudom, még mennyi időn át, mert az állapotom folyamatosan romlik, és lehet, hogy 3-4 éven belül már tolószékre is szükségem lesz.


Szívás... pedig még viszonylag fiatal vagyok, de ezt dobta az élet.

márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Fiatal koromban vettem egy lakást hitelre, amit kiadok. A hitel már lejárt, a bérbeadás és a gyes+csp összege pont annyi, amennyit a férjem havonta betesz a közös kasszába, így kényelmesen megélünk. Ő vállalkozó, szüksége van biztos háttérre, így, a gyerekeket, a háztartást teljesen én viszem. Besegítek neki és mellette építem a saját vállalkozásomat amiből még nem jelentős a bevétel de évről évre nő. Hetente csak 5-6 órát foglalkozom vele, de ha a kicsi is nagyobb lesz, több időm lesz fejleszteni. Ha visszamennék dolgozni, az azt jelentené, hogy reggel 6-kor indulnék otthonról és este 7-re érnék haza. Házimunka gyerekek meg utána jönnének. Így kényelmes nekünk.
márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!