Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet szerelem nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet szerelem nélkül megházasodni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nincs meg a nagy rózsaszín szerelem, de a józan ész azt diktálja,hogy ehhez a férfihez kell feleségül menni/nőt kell elvenni mert vele érdemes családot alapítani, akár anyagi szempontból is stb. Anélkül hogy bármit is megmozgatna benne az illető.Vagy ha úgy érzi vki hogy kifut az időből, nem jön a nagy szerelem és ezért házasodik.

A nagymamám például elmesélte,hogy ő sem volt szerelmes nagyapámba,sőt azt hiszem mást is szeretett, de ő (papa) volt a rendes férjnek való ember ezért ment hozzá. Utána szerette meg igazán.

Van olyan itt aki így házasodott meg?Megérte? Én nem tudnék minden érzelem nélkül hozzámenni valakihez.



2013. ápr. 12. 17:39
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Nagyid korában elég gyakran így házasodtak az emberek, hisz nem járhattak együtt évekig, ha szerelmesek is voltak, nem teljesedhetett be, csak a házasság után. Szóval többnyire az alapján döntöttek, hogy szimpatikus-e az illető, aztán a vallásuk meg a neveltetésük miatt kitartottak egymás mellet akkor is, ha épp a mélyponton voltak.
2013. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%
Én is szerelem nélkül házasodtam anno. Még együtt vagyunk :) Én már 40 vagyok, és úgy érzem még sose voltam szerelmes... most várhatnám a rózsaszín ködöt, még mindig. Igy meg már gyönyörű családom van, akiket imádok!
2013. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
77%
2. vagyok. Azért nem érzelem nélkül mentem hozzá a férjemhez. Szerettem és szeretem is a mai napig.. de nem szerelemmel.
2013. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
77%
Europai kulturkörben a romantika korszaka ota ez az elfogadott vélemény. A világ számos részén (pl. India) a szülök egyeznek meg az érdekeltek kizárásával a házasságrol. Ha késöbb megszeretik egymást az csak jo mindkettöjüknek. Egyáltalán nem boldogtalanabbak a párok ott, mint nálunk. Söt!
2013. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
45%
Jól tette a nagymamád, hogy nem szerelemből házasodott, hanem reálisan mérlegelte a dolgokat!
2013. ápr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
De hogy lehet ezt megtenni? Van egy nekem tök közömbös illető és menjek hozzá anélkül hogy egyáltalán valami is megfogna benne, szexuális vonzalom nélkül, és éljem le vele az életemet? Legyen a gyerekeim apja? Vagy csak én kombinálom túl? Hogy lehet vki így boldog?
2013. ápr. 12. 17:53
 7/36 anonim ***** válasza:
89%
Tök közömböshöz ne menj hozzá. Minimum valami szimpátia, vagy szeretetféleség kell hozzá azért.
2013. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
58%

Én nem hiszem, hogy tudtam volna így hozzámenni valakihez, de tényleg lehet. A környezetemben többen is így házasodtak. Na nem minden érzelem nélkül, csak szeretetből, baráti érzésekkel és nem szerelemből. Hogy az ilyen házasság sikerül-e jobban, vagy a szerelmi, egyikre sincs garancia, mindkettőnek lehetnek előnyei és hátrányai.

Az enyém szerelmi házasság és szerencsére nagyon jól sikerült.

2013. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
75%
Biztos vagyok benne, hogy a házasságok jelentős része nem szerelmi házasság. Pld. akiket én ismerek, házaspárok, kb. 2-3 ról tudom hogy szerelmi házasság volt (kettő véget is ért, miután elmúlt a szerelem).
2013. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%
8-as vagyok, amúgy ez nálunk amúgy nyilván családi hagyomány, nálunk még a nagyszülők is, meg a dédszülők is szerelemből házasodtak, senki nem a józan megfontolás alapján és mindegyikük szép és boldog életet élt le együtt.
2013. ápr. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!