Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha Xyzné lesz valaki, nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha Xyzné lesz valaki, nem zavaró, hogy utána az ő neve szinte el is tűnik, csak az asszonynév marad?

Figyelt kérdés

A Kovács Józsefnékből abszolút semmit nem lehet megtudni, Kovácsnénak, Kovács néninek, magunk közt esetleg Józsi néninek lehet nevezni.

A fiatalabb Kovácsné Kis Katiknál is sokszor már nem a Kati hanem a Kovácsné marad, ő maga is úgy mutatkozik be, úgy ír alá. Pár nem közvetlen kollégám nevét sem tudom, csak a férjéét.


Én Kovács Józsefné semmiképp nem lennék, a Kovácsnén gondolkozom, csak hiába marad meg a nevem mögötte, a tapasztalatok szerint "csak" Kovácsné leszek a jövőben.

Ráadásul a páromnak elég csúnya neve van, bár ha a Bugyinék elszánták magukat a névfelvételre...



2013. máj. 10. 22:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%
10 vagyok, azt elfelejtettem, hogy igen, igazad van, ha né leszel, azt már nem törlöd le magadról, mindig is csak rövidítve Kovácsnének fognak hívni, mint ha nem is lenne keresztneved. Nekem egyszer volt, hogy valaki írta össze a munkahelyi névsort, és automatikusan Kovácsnét írt, én meg kérdeztem hogy az ki? Mondta, hogy én! Én meg mondtam, hogy nem vagyok Kovácsné, nem is leszek soha, javítsa ki a rendes nevemre, és jegyezze meg legyen kedves a nevemet. Azért mert itt van 50 né, én még nem vagyok automatikusan az. Egyébként nagyon nehezen fogadták el a férjes nevemet, föl nem fogták sokan, hogy miért nem vagyok né.
2013. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Én a férjem nevét fogom felvenni a keresztnevemmel. Nekem sem tetszik a -né, mert olyan személytelen, az nem én vagyok.
2013. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

engem is zavar, h nem lehet megtudni a keresztnevét, és olyan kínos, ha bemutatkozás után nem közli, h hogyan szólítsam.

soha nem venném fel más nevét semmilyen formában. van sajátom, úgy születtem, az lesz a fejfámon is.

persze szép gesztus, de nekem nem ez az összetartozás csimborasszója.


állítólag komolyabban veszik azt a nőt, aki Kovács Istvánnéként mutatkozik be, akár 20 éves, akár 50. bár azt vettem észre, h mostanában elég sokan megbánták, h -né verzióban vették fel a férjük nevét, és férj vezetékneve+saját keresztnév verzióban mutatkoznak be.

2013. máj. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%
a Kiss-Kálmán Ibolya gondolkodhatott volna előre, lehetett volna Kálmán-Kiss Ibolya is (unokatesóm így vette fel, szintén férfinév a vezetékneve és hülyén hangzana másképp).
2013. máj. 11. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%
Én is -né verzióban vettem fel, de így iszonyat hosszú. Eleinte ezért a lánykori nevemen mutatkoztam be, újonnan férjem vezetékneve, én keresztnevem. Anyukámnak is -né verzióban van a neve, de mégsem Kovácsnénak hívják, sosem hívták úgy mások. Gondolom azért is, mert gyerekei lettek, és az iskolában mondjuk az van, hogy a Kovács Lujzi anyukája, idővel mindenki csak Kovács Ildiként emlegette. Ma ezt használja nem hivatalos helyeken, mert így ismerik meg.
2013. máj. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
73%

Nem zavaró. Nyilván, ha zavaró lenne nem így venném/vennék fel. :)

Számomra elcsépelt és unalmas a kötőjeles verzió, az pedig, ha felvenném a jövendőbelim vezetéknevét olyan, mintha lecserélném a születési nevemet. Ha már változtatok, akkor leszek Kovács Jánosné. Ma már nagyon kevesen veszik így fel, ezért is tetszik nekem, mert egyedi. :)

Értelmes nő pedig be tud mutatkozni így is: Kovács Jánosné Lujza vagyok, Kovácsné Lujza, Kovács Jánosné, de szólítsatok Lujzának.

Úgyhogy ez sem probléma. Az meg, hogy a munkahelyen összeolvassák nem nagy dolog. Akinek kell úgyis tudja a nevem, és a férjem vezetékneve amúgy sem szégyen szerintem...

Mindenki úgy tegyen, ahogy neki jól esik!


24N

2013. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
85%

bár én még csak 17 vagyok, már most úgy gondolom hogy megtartom a nevem, és nem változtatok rajta.

sok lehetőség van, biztos találsz megfelelőt. semmi sem muszáj. ebben te döntessz

2013. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
32%
Ne vedd fel a nevét! A párom sem vette fel a vezetéknevemet és ez így a jó. Maradj meg annak ,ami voltál,így nem kerülsz be a másik 5000 db. Szabó Lászlóné mellé a telefonkönyvbe...:-))
2013. máj. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!