Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Volt már sok ilyen kérdés, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már sok ilyen kérdés, de mégsem tiszta, hogy ha én felveszem kötőjellel a férjem vezetéknevét, akkor neki is fel kell venni ugyanolyan formában az enyémet?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy NEM, de azért nem vagyok benne biztos. Olvastam már az erre vonatkozó szabályokat, de csak külön-külön veszi a férfit és a nőt.
2013. máj. 20. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2013. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Miért kéne a férfinek is felvennie? Ilyet én még sosem hallottam!
2013. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Te Tóth Ica vagy, ő Kis Ede.


Lehetsz Kis-Tóth vagy Tóth-Kis. Ő is felveHETI így, de nem kötelező. Sőt, az is lehet, hogy ő veszi fel kötőjelesen, te sehogy.


Amivel keverheted: kérik a születendő gyerek nevét, a házasságban született összes gyereknek ezt a nevet kell adni majd. Ezek szintén a fenti verziók lehetnek (két szülő születési neve, vagy azok kötőjeles verziója)

2013. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Érthetőbben, a gyerekek neve az alábbiak közül bármi lehet - függetlenül attól, hogy ti hogy veszitek vagy nem veszitek fel egymás nevét!


- Tóth

- Kis

- Kis-Tóth

- Tóth-Kis

2013. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nálunk előre kellett nyilatkozni, mi lesz a gyerekünk vezetékneve, a fent felsorolt variációk közül. Ennyike.
2013. máj. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
A férfi is felveheti a feleség nevét. Így lett nekünk Deutsch - Für Tamásunk, de úgy tudom, már elváltak, így most levette, és ismét Deutsch Tamás.Tehát közösen megegyeztek, hogy akarjátok használni, minden variáció megengedett.
2013. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 20. 20:06
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Márciusban volt az esküvőnk, csak én lettem kötőjeles, szóval lehet :)
2013. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell felvennie, de nyilatkozni kell arról, hogy a gyereketek milyen vezetéknevű lesz!
2013. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!