Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen formá (k) ban lehet 1...

Milyen formá (k) ban lehet 1 évesnek húst adni, ha még nincs rágófoga, és azt akarja enni, amit a család, ugyanolyan formában?

Figyelt kérdés

Bébiételt nem fogadja el. Nem adhatok kirántott húst, ha apróra vágtam, már nem fogadta el.


Spagettt oké. Gyűjtöm az ötleteket.


2009. okt. 24. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl húspástétomot tudsz neki csinálni, kenyérre kenheted. Husit megfőzöd, lehet máj is és vajjal összeturmixolod, be a hűtőbe, másnap mehet reggelinek. Fűszerezheted valamivel, ha másképp nem kéri.
2009. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kenyeret csak üresen ette eddig. Evési gondjaink is vannak, erről írtam egy kérdést is, és a velünk evés úgy néz ki, valamivel sikeresebb, bár kevesellem az eddigi mennyiségeket. Bocs, hogy most nem részletezem az evési dolgot, nem nagyon tudok itt ülni.
2009. okt. 24. 21:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Én mindent pépesítenék. Az üveges ételeket az enyém sem fogadja el, amit én főzök azt szívesen. Szerintem amit magatoknak főzöl azt turmixold.
2009. okt. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is sokat szenvedünk az evéssel, ezt én sem részletezem:)

Az együtt evés kicsit segít, könnyít a dolgon. Azért, hogy "igazi" mennyiség is jusson belé, kétféle állagú kaját készítek. Pl. ma húsleves volt. Zöldségekből, tésztából levesből turmixoltam neki főzit. A kezébe kapott egy jó puhára főtt csirke alsó combot. Rágó foga még nincs, de szépen felaprítja az ínyével a puhább kajákat. Maszatol, tépked, rágcsál, közben én becsempészek pár kanál főzeléket:)

A darabosabb, de puha ételeket szépen megeszi.

A husikat is úgy adom, hogy nagyobb darab, vagykocka. Ő harapja magának, pl. felvágottat is így eszik.

2009. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én szinte mindig rakott kajákat csinálok, és abba ugyebár darált hús van. Azt meg tudja rágni hátsó fogak nélkül is.


Rántott hús nálunk eleve nincs, mert utálok pepecselni vele, és nem olyan kiadós, mint egy rakott kaja, ami 2-3 napra is elég.

2009. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mostanában a pürésítettet nem ette meg (kicsit darabosabb, kevésbé...stb).

1 kiskanál főtt zöldséget is kb 5 percig rágott, mi lenne, ha csirkecombot vagy nagyobb huskockát kapna?! Mivel eddig a nagyobb zöldségeket, gyümölcsöket is visszaöklendezte. Ja, és a lakásban futkozva evett az utóbbi időben, úgy hogy hami, fut egy kört, vissza...stb, nem ült az etetőszékbe, más módon szinte semmit sem evett, akkor evés-takarítás oda vissza lenne a napirendünk.

A rakott ételeket köszönöm, jó ötlet. Ezen kívül csak a fasírozott, spagetti amit tudok. Próbálkozom az első válaszoló által ajánlott húspástétommal is, és köszönöm előre is, ha vannak még ötletek.

2009. okt. 25. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!