Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti is elítélitek az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti is elítélitek az olyan embereket akik a szüleik házának egy szintjét berendezve élik az életüket több gyerekkel arra hivatkozván, hogy hatalmas a ház és nagyon jól megvannak így is, nem akarnak elköltözni?

Figyelt kérdés
Kényelmes ,lusta,semmirekellő emberek ,mert nem hajlandóak elmenni a szüleik keservesen felépített házából és nem képesek a nagyszülőknek nyugodt időskort biztosítani,mert a gyerekeik folyton nyüzsögnek ,rossszalkodnak.
2013. máj. 30. 12:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
97%
Akkor itelem el, ha a szuloknek rossz ez a helyzet. Ha nekik megfelel, miert ne?
2013. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
52%

Egyetértek nagyjából.


Bár szerintem sok nagyszülő örül ennek, hogy a gyerekei ottmaradnak (egyszemfiús anyukák, htb-k, gyerekükre ránőtt szülők).


Az ilyen családok általában életképtelen, önállótlan felnőttekből állnak, hiszen egy normális felnőttnek igénye van legalább egy kevés privát szférára.


Egyébként általában nincsenek meg jól, csak ezt állítják a saját nyugtatásukra, önigazolásképp, hogy helyesen cselekedtek. NAGYON ritka az, ahol a 2 generáció problémamentesen, harmonikusan együtt tud élni.

2013. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
99%
Hat mi egyutt elunk az anyosommal. A haz haromszintes, a foldszint -nappali, konyha, etkezo kozos, a harmadik szint pedig az ove. Soha nem volt ebbol semmi problema. Imadja a gyerekemet -akinek nem az o fia az apja- es kettonk kozott is nagyon jo a kapcsolat. A haz egyebkent a parome, o ragaszkodott hozza, hogy az edesanyja az apja halala utan idekoltozzon. AMikor szoba kerult, hogy jonnenk mi is, mindketten aggodtak, hogy mi lesz, az anyosom tervezte is, hogy elkoltozik, en viszont azt mondtam, ez a haz elobb volt az o otthona, mint a mienk, probaljuk meg. Jol mukodik.
2013. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
92%
Nem ítélem el, csak ha egyik félnek terhes. Akkor sem igazán ítélem el, inkább nem értem miért jó ez nekik.
2013. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
97%
Amennyiben ez közös döntés és rendesen fizetik a rájuk eső rezsit, miért ítélném el?
2013. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Bocipók ***** válasza:
95%

Ha jól megvan a több generáció, szerintem nincs gond ezzel.

Ahogy a környezetemben látom, a 80-as években felépültek a kétszintes családi házak, a gyerekek kirepültek és a szülők nem tudnak mit kezdeni ekkora házzal. Ilyenkor általában leköltöznek az alsó szintre a fönti meg kihasználatlan.

Szerintem több előnye van, megoszlanak a költségek és a szülőkre könnyebb ránézni (főleg ha már idősek), mintha más településen élnének.

Ez a dolog akkor nem egészséges, ha a két családnak nincs privát szférája, anyuka még mindig főz, mos az egész bagázsra és beleszól mindenbe amit a meny máshogy csinál.

Legjobb a külön szint, külön bejárattal.

2013. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
97%

Mi is együtt élünk, de hát após betegsége miatt alakult így. Amikor beteg lett, én gyesen voltam a két hónaposommal, albérletben laktunk (tehát nem volt tervben a náluk való élősködés). Az ápolását így tudtuk megoldani, aztán a halála után is maradtunk anyóssal. Most már sajnos ő szorul ellátásra :(((

Sógornőmék pedig apósom halálakor lemondtak a lakásról, mert örültek annak, hogy nincs gondjuk a két beteg, idős emberre.

2013. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
96%

Ha ez terhes a nagyszülőknek, akkor igen, elítélem.


Ha nekik is jó így és a szülők dolgoznak, eltartják magukat és a gyerekeiket, akkor nem látok benen rosszat.

2013. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
98%

100-200 ezres fizetések mellett hova az istenbe és miből költöznének el az emberek? Nagyon bírom amikor olyanok pofáznak a saját házról akiknek olyan munkájuk van amiből egy emberöltőn belül házat lehet építeni. :) Nehéz felfogni, hogy egy olyan országban élünk, ahol az emberek fele szegény? Mert én aztán dolgozhatok neked bármit, ha egyszerűen nincs akkora haszon egy üzletben sem, hogy normális fizetést adjon vagy hogy megtudjak belőle élni mint tulaj.


Nem mellesleg lerokkant, beteg szülőket magára hagyni? Gratulálok! (Csak hogy felvegyen az általánosító stílusod! :D)

2013. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%

Nem ítélem el, miért is tenném? Kollégám pl azért él otthon családostul, mert a szülei képtelenek lennének fenntartani a családi házat- eladni viszont nem akarják. Így viszont jól elvannak, senkinek nem irreális teher a rezsi, a nagyszülők elmolyolnak a kertben, mert nekik ez fontos, ez töltötte ki az életüket és nem akarnak lemondani róla.

Nekik nem lenne nyugis időskor a nyomorgás a ház költségei miatt, vagy egy lakásba költözés.

Én nem ítélek el senkit a körülmények ismerete nélkül...

2013. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!