Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bunkóság lenne arra kérni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bunkóság lenne arra kérni a férjem, hogy ne adjuk el a kocsim, mert én inkább azt használnám?

Figyelt kérdés
A férjem nagyon szereti az autókat, pár éve vett magának egy hulladrága telepjárót. Én azt alig használtam, mert nagyon béna sofőr vagyok, plusz még vezetni is féltem egy olyan nagy autót. Egészen eddig egy apró autóm volt, azóta az enyém, hogy megszereztem a jogsit, de a férjem már évek óta rágta a fülem, hogy cseréljük le, mert szar és öreg. Tényleg az, de én nagyon szeretem, és énnekem pont megfelelő volt. De végül belementem, vettünk egy új, nagyon jó autót, de megvallom őszintén, most, hogy vezetnem kell az új autót, én ebben nagyon félek, ez már nem béna nőknek készült. A régi kocsimat szeretném használni, de a férjem már árulja - érthető módon, hiszen azt mondtam, teheti. Nagyon bunkóság lenne megkérni, hogy ne adja el?

2013. jún. 6. 16:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"a férjem nem akar kisautót, azt sem bírta elviselni, hogy én egy kisautót vezetek"

Na igen, szerintem ez itt a probléma gyökere. Döntsd el magadban, hogy mi a fontos neked. Úgy látszik, a férjednek fontos, hogy "menő" autód legyen. Neked az a fontos, hogy könnyen vezethető legyen. Ezen kívül szereted a régi autódat, sajnálod, hogy meg kell tőle válnod. Mindkettőtöknek fontos, hogy épségben hazaérj: biztonságos autód legyen, és te is biztonságosan tudd vezetni.


Azt kell eldöntened, hogy fel akarod-e adni a férjed kedvéért azt az igényedet, hogy könnyen vezethető kisautód legyen, és hogy megtarthasd a régi kisautódat. Én egy ilyen helyzetben valószínűleg igennel döntenék, mert úgy látom, hogy a férjednek sokkal fontosabb ez az autó-kérdés, mint neked. Szerintem egy párkapcsolatban fontos, hogy tudjunk ilyen döntéseket hozni, ha így látjuk jónak (és hogy a párunk is tudjon).


Ha ebben a helyzetben én igennel döntenék, akkor elmondanám a férjemnek, hogy bár nekem nem ez a megoldás tetszik a legjobban, mivel úgy látom, hogy ez neki ez a kérdés fontosabb, mint nekem, hozzuk meg mégis azt a döntést, amit ő szeretne. (Figyeled, három elem: elmondom, hogy nekem ez nem tetszik, hogy látom, hogy neki fontosabb és hogy ezért döntsünk most az ő javára. Az nekem fontos, hogy azért annyit el tudjon viselni a férjem, hogy én igenis jobban szeretem a vacak régi kisautómat, mint egy szép új nagyot. Ha a te férjed nem ilyen, akkor értelemszerűen hozzá alakítod.) De ez esetben megkérném, hogy segítsen megtanulni az új autó vezetését (akár ő maga segítsen, akár van ilyen tanfolyam, de ezt valahogy meg kell oldani). Ha szükségesnek látom, akkor felhívnám a figyelmét, hogy fordított helyzetben hasonló nagyvonalúságot várok őtőle én is (ha épp a konyhai robotgépekről van szó mondjuk, vagy a mosógépről, vagy egy új fazékról, vagy arról, hogy őneki van-e szüksége szép új ingre :)).


Ha úgy döntenék, hogy nem, akkor is elmondanám a férjemnek, hogy miért nem jó nekem az új autó, és hogy látom, hogy ez neki fontos, de nekem meg ez és ez a fontos az autóval kapcsolatban, és hát mégiscsak én fogom vezetni.

2013. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

mondd el neki a félelmeidet. ilyenkor az a legjobb, ha legyezgeted a hiúságát, dicséred a verdát, és figyelmezteted arra, h nem tudsz 100%ban felelősséget vállalni az új autó épségéért.

nálunk ilyen gond sajnos nem fenyeget. mikor vezetni tanultam, akkor a lehető legnagyobb autót kértem, ami nagyjából ugyanaz a forma és méret mint a miénk, csak más típus. mikrokarcokon kívül nem tettem kárt a kis barátunkban, ellenben a párom egyszer csúnyán odavert a bónuszának...


ha ennyire el vagytok eresztve, akkor mondd, h inkább vennél magadnak egy modern, ámde kisebb autót, a mercit meg vigye el ő gizdulni néhanapján, amikor meg olyan a kedve, akkor terepjáróval zúzzatok.

nincs a családban valaki, aki megvenné a kocsit? vagy ismerősi körben?

2013. jún. 8. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!