Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerzödés aláírnád...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerzödés aláírnád vagy nem?

Figyelt kérdés

Párom vett egy családi házat én meg3 éve lakok itt vele együtt. összejöttünk ö és a saját családja teljesen felújította a házat én meg segítettem mindenbe amibe tudtam. Házassági élettársi szerződést akkor nem irtunk alá. teljesen kész a ház 2 gyerekünk született. és most akarja aláíratni a papirt hogy se a házhoz se a benne lévö ingásságokra nincs semmi közöm.

csak amit én hoztam el házúról az az enyém. most akar elmenni az ügyvédhez és azt hiszi én aláírom.


te aláirnád?


illetve ha én aláírnám akkor esetleg egy kitételt hozzá irathatnék én is? pl ha elválunk ennyi és ennyi gyerektartásra kötelezem vagy arra hogy válls esetén a két gyerekre (saját gyereke rá kell hogy írassa a házát?


2013. júl. 1. 12:09
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
UI: én is beszállok a hétköznapi költségekbe. de ha igy állunk olyan mintha albérletbe lennék
2013. júl. 1. 12:13
 2/34 anonim ***** válasza:
40%
Ha elváltok, neked semmid nem lenne, csak a két gyereked és nézhetnél körbe magadon.
2013. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kifejtenéd bővebben, mit takar az, hogy segítettél? Anyagilag hozzájárultál a felújításhoz, vételhez? Vagy festettél, vakoltál? Mert ha csak takarítottál, nos sajnos az nem igen számít. De ha van benne pénzed, vagy fizikai munkád, én nem írnám alá a helyedben.
2013. júl. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
lezs egy óriási családi ház amibe lakhatok (anyukámé nem leszek földönfuto a gyerekeimmel.
2013. júl. 1. 12:14
 5/34 anonim ***** válasza:
34%

Ha ilyet akar,akkor ő ebből a házasságból már kifele menne.

Dehogy irnék alá ilyet,majd a biróság eldönti,hogy kinek mi jár válás esetén.


Ha nagyon erőlteti,akkor kérdezd meg,hogy nem veled tervezi örökre? válni akar,hogy most ezt akarja?

2013. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

anno az elsö gyerekkel voltam várandos amikor hozzáépitettek a házhoz én is bontottam festettem takaritottam beszálltam a kétkezi munkába.

én irányitottam a kömüveseket.

pénzbe nem tudtam beszállni vagyis annyira hogy amikor még dolgoztam azta a pénzt beadtam hogy kaját együnk és számlákat fizessünk

2013. júl. 1. 12:17
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen mindegy hogy aláírod vagy sem a szerződést. A házasság előtt szerzett vagyon azé aki eleve vitte a házasságba, Írod, hogy a férjedé a ház. Írod, hogy a férjed családja újította fel. Akkor házassági szerződés ide vagy oda a ház a férjedé.

A szerződésbe olyat nem írhatsz hogy válás esetén csak a ti 2 közös gyereketek örököljön vagy az ő nevüke írassa a házat. Mivel nem a tulajdonod, így nem szabhatsz feltételeket. A férjed ha akarja akkor a ti gyerekeitekre íratja. Ha akarja akkor az összes gyerekére akik lesznek az életében íratja. Ezt nem te döntöd el. Ahogy a gyerektartás összegét sem. Közösen megbeszélhetitek, esetleg papírra is rögzíthetitek hogy mennyi gyerektartási összegben egyeztetek meg. De ez csak akkor működik ha közösen, teljes egyetértésben megtudjátok beszélni. Ha nem, akkor majd a bíróság dönt.

2013. júl. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

de ha aláirnám vagy csak egy feltételel egy kritériummal hogyha válnánk ennyit és ennyit kell hogy kifizessen nekem ?

gyerektartás pl a munkabére 40 % ra igényt tartok

2013. júl. 1. 12:19
 9/34 A kérdező kommentje:

tisztába vagyok azzal hogy az ö háza nem azzal van gond mert kell a háza a fenének mikor van nekem másik de azt hogy semmisé akarja tenné az én munkásságomat azon ledöbbentem

ha ezt aláirnám olyan mintha albérletbe élnénk itt a gyerekekkel nem?

2013. júl. 1. 12:20
 10/34 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok a házassági szerződés ellen (sőt nem rossz tisztázni az anyagiakat), de egy kissé gyanús, hogy most és gyerekek után valahogy sürgős neki aláíratni....


A házhoz még talán oké, hogy kevesebb közöd van ha teljesen a párod fizette, de az ingóságokhoz semmi közöd? Amikor mi váltunk, a férjemnek a lakáshoz tényleg nem volt köze, de egy csomó dolgot ő vett a lakásba, fel sem merült, hogy azokat ne vinné el...

2013. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!