Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki milyen anyagi körülmények...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki milyen anyagi körülmények között él párjával, vagy szüleivel (ha együtt élnek, közös háztartásban)?

Figyelt kérdés
Milyen dolgokat engedhettek meg magatoknak, kell-e nélkülöznötök, a kapcsolat milyen arányban van a család anyagi helyzetével?

#házasság #házastársi kapcsolat
2013. júl. 13. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát mi nem élünk egyik napról a másikra éppen, de nagyjából mindig az olcsóbbat, az akciósat kell keresnem ay üzletekben. Egy héten nagyjából 4-5000 Ft-ot költünk kajára, néha egy-egy fagyit, sört megengedünk magunknak. Nemrég vettünk egy kutyát, egyesek szerint ez már luxuskiadás...és emiatt gazdagnak néznek:-O

Egy hónapban rezsi, albi, kaja és egyéb kiadásokra kb 90 E.-t adunk ki, télen többet a gáz miatt. Nyaralni évek óta nem voltunk, idén is dolgozom egész nyáron...

Nem panaszkodom, mert lehetne sokkal rosszabb is, de a végzettségünkhöz képest egyáltalán nem keresünk jól, és messze nem élünk úgy, mint a dédelgetett álmainkban.


23-L

2013. júl. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A párommal élünk, de egyházban a szüleimmel. Nos elég nagy áz, külön lakrész mindkettőnknek. Mi a tetőtéri helyen lakunk amit 3-4 éve csináltunk meg apámmal. Annyiból jó hogy a rezsi minimális, mert nem fogyasztunk sokat semmiből, a fűtés közös mert amikor elkészült a tetőtér akkor átlett alakítva a rendszer, fatüzelésű kazánnal fűtünk akkor teszünk rá amikor szükséges és aki épp ráér lemenni a pincébe.

A mi lakrészünk elég nagy, van fürdőszoba, nappali, akkor a mi hálószobánk, konyha ebédlővel egybe építve, meg egy kis szoba plusz előtér. Jó tudom hogy nem ez volt a kérdés de felvázolom a körülményeket is.

A rezsi ránk eső része durván 15-18 ezer. A fát nem fizetjük mert én az apró fákat ami megmarad a munkahelyemen tehát a maradék leselejtezett bútorlapot hordom haza gyújtósnak, de egyes darabokkal fűteni is lehet mert égnek mint állat. A víz, villany, összesen 10-12 ezer. A gáz kb 2 ezer csak főzésre használjuk mivel keveset főzünk mert több napra szoktunk így minimális a fogyasztásunk szinte.

A kajára jó 30-35 ezer megy el, hétvégén a szüleimnél eszünk vagy közösen főzünk.

Olyan átlagos körülményeknek mondható, nem élünk gazdagok módjára, nem is vagyunk szegények, de azért oda is figyelünk az árakra mert ugye használunk internetet, van TV előfizetés is, mert a barátnőm szeret nézni több csatornát is, plusz az autóm fenntartása, az meg kell munkába járáshoz.


Ha albérletben lennénk, akkor kiszámolva a dolgokat plusz a távfűtés díját ami jóval drágább a fatüzelésnél akkor éppen hogy meglennénk. Sajnos errefelé drágák az albérletek, egyes helyeken olcsóbbak de ott olyan körülmények is vannak amiket jobb kerülni.

2013. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még a szüleimmel élek, főiskolás vagyok, így melózni nem tudok. A barátomnak van lakása, egyedül él ott, szeretné, ha odaköltöznék, de mondtam, hogy amíg nem tudok beszállni a rezsibe, addig nem fogok élősködni. Jó körülmények között élünk, nem nagyon nélkülözünk. Minőségi élelmiszereket veszünk, ruhát is gyakran vásárolunk, sokat költünk szépítkezésre, gyakran utazunk, évente többször nyaralunk. A barátom is jól él, jó fizetése van, remélhetőleg egyszer nekem is az lesz, és akkor vele is ilyen színvonalon tudok majd élni.
2013. júl. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a párommal élek, közel egy éve munkanélküli vagyok sajnos, így a párom tart el, ő fizet mindent. Szóval nélkülözünk, nincs mindig főtt kaja pl.
2013. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyámmal élek, most végeztem a főiskolán. Jól élünk, anyám jól keres, el tudunk menni nyaralni, ha megtetszik valami, akkor nem kell gondolkodni, hogy megvegyük-e, nem nélkülözünk, étterembe is gyakran megyünk. Anyám mondjuk sokat is dolgozik érte. A párom is jól keres egyébként viszonylag, most emelték meg a fizetését. Én pályakezdő vagyok, de szerencsére sikerült olyan munkahelyet találnom, ahol már maga a kezdő fizu is nagyon-nagyon jó!
2013. júl. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

külön, saját lakásban élünk a párommal. igazán nem panaszkodhatok, minden szükséges megvan. hitelt nem kell fizetnünk, (najó, a telefonomra részletet :), autót is fenn tudunk tartani, normális ételeket, húst, gyümölcsöt, zöldséget bármikor ehetünk, a kaján nem kell spórolnunk.

évi 1 nyaralásra összedobjunk amink van, és irány a tenger :)

amit olcsón megvehetek, azt nem veszem drágábban, pl. ezért öltözöm turiból, ezért viszek kaját a munkahelyemre. mivel nekem ez teljesen normális, ésszerű spórolás és nem kényszer, így nem érzem h nélkülöznék.


persze vannak olyan dolgok, amiket nem belső indíttatásból nem veszek meg, hanem mert akármennyire szeretném, egyelőre nincs rá pénzem. nevezetesen a saját autó. most hogy így belegondolok, ez minden ami momentán hiányzik.

2013. júl. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi a mai körülményekhez képest jól élünk. Fiatalok vagyunk, nekem az első munkahelyem egy multinál, teljesítmény arányosan keresek, tehát van jobb hónap és van rosszabb, bár fix fizetést mindig kapok. Párom a pénzügyi szférában dolgozik, elég magas pozícióban, az én fizetésem 3*sával.

Jól élünk, fenn tudunk tartani 2 autót, a párom élhet a hobbijának, én havonta eljutok kozmetikushoz. Van egy macskánk, őt is ellátjuk amivel kell. Bulizni nem szoktunk, inkább otthon filmezünk, de azért havonta vannak esték amikor eljárunk barátokkal. Normális életet élünk az anyagiak ellenére, de nagy megnyugvás, hogy nem kell minden garast kiszámolni.

Ételre sokat nem költünk, az én szüleim közel laknak, hetente 1* biztos látogatom őket, akkor kapunk egy csomó kaját, illetve mivel vidéken laknak, tojást, zöldségeket. Ruházkodás terén se vagyunk költekezőek, mivel nekem kosztüm az előírás, páromnak öltöny, így azokat félévente/évente újítjuk, évközben pedig csak az ing és a cipő amit újra kell vásárolni.

2013. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szüleimmel élek, dolgozom, és a teljes bevételem törlesztésre megy el, így 100%-ban a szüleimre vagyok utalva. A párommal addig házasságról vagy együtt élésről szó sem lehet, amíg ilyen mértékű anyagi függésre vagyok utalva a szüleim felé. Sajnos.
2013. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Párommal élek. Ő elég jól keres, én pont úgy, ahogy manapság egy kezdő diplomás elvárhatja vidéken. Se jobban, se rosszabbul. Szerencsére nem albiban élünk, de a felújítás részletei havi szinten elvisznek 60-at, tehát egy albi árát bőven. Amit luxusnak mondanék: mosogatógép, és upc-s tévé. A tévé elég drága, és nem nézzük olyan nagyon sokat, de szeretünk leülni elé, meg jó, hogy fel lehet venni az adást, ami érdekel.


Miután beadtam a részem a közösbe, nem okoz gondot megvenni a Clinique 3-as arcápoló programjából ami épp elfogyott, vagy vásárolni pár OPI körömlakkot, de nem szoktam ész nélkül költekezni. Évszakonként egy cipő ahelyett, amit kidobásra ítélek, 3 évente betárazok 3 farmert, általában Orsay-ből, és azzal elvagyok. Nem nagyon szeretek vásárolni. Csak kozmetikai cuccokat, mert azokat nem kell felpróbálni, de abba meg már rájöttem, hogy jobban járok a minőséggel, így azon a fronton sem csapok nagy vásárolgatásokat. Kutya is Royal Canint eszik. Mondjuk padlócirkáló, szóval ne gondoljatok ilyen havi nemtudom milyen összegre. kb 3000 a tápja egy hónapra. Párom egy leharcolt Suzukit nyüstöl, ami remekül szuperál, nem romlik el, csak sajnos sokat eszik :/

Amire úgy igazán istentelenül sokat költünk, az a kaja. Viszont a minőségit meg a magyart igyekszünk venni, ha még reális keretek között mozog. Most rendeltem két falusi csirkét, és olcsóbb lesz, mintha boltban venném. Tojás is.


Szóval ahol tudjuk, próbáljuk megfogni a pénzt, de nem nélkülözünk, jobban élünk az átlagnál. Voltunk nyaralni is. Balatonon, nagyon jól éreztük magunkat, nem spóroltunk semmin, de nem is költöttünk irreális dolgokra. Konkrétan egy hűtőmágnest vettünk, meg én néhány bazári körömlakkot 1000 Ft-ért. Ezen túl a fagyi meg a vattacukor volt a luxus, és, hogy ebédhez rendeltünk kólát, és nem dugdostuk asztal alatt a bevitt üdítőt. Oké, kétszer koktéloztunk is.

2013. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!