Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem akarok elválni! Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem akarok elválni! Hogyan kezdhetnénk előröl?

Figyelt kérdés

Már vagy egy éve nem olyan a kapcsolatunk mint amilyen előtte volt, ő engem hibáztat de szerintem ez a kettőnk hibája. Én vállalom a hibáimat és bevallom, hogy változnom kéne de ehhez ő is kell. Annyira összevesztünk, hogy már 2 hete nem szólunk egymáshoz csak 1-2 szót és azt se kedvesen. Azon vesztünk össze, hogy megbízhatatlan és lusta vagyok, erre csúnyán elmondtam neki, hogy ő meg egy önző hárpia. Annyira ordibáltam vele, hogy már félt tőlem és elkezdett sírni. Egy hajszálon múlott, hogy nem pofoztam fel, nagyon ideges voltam. Nem kellett volna ennyire felkapni a vizet de utolsó csepp volt a pohárban. Folyton szekál, neki semmi nem jó amit én csinálok, még főzni se mindig szokott amit azzal magyaráz, hogy nincs ideje és ha éhes vagyok főzzek magamnak. Csak az a különbség, hogy ő 6 órát dolgozik, nekem meg van olyan, hogy haza se tudok jönni. Közölte, hogy ő el akar tőlem válni amire én nem reagáltam mert ideges voltam. Kicsit volt időm gondolkozni és rájöttem, hogy nem akarok elválni mert valahol belül még mindig szeretem csak nem tudom hogy hagyhattam ennyire elmérgesedni a helyzetet hiszen olyan jól megvoltunk régen és megfogadtuk, hogy bármi van nem hagyjuk el egymást, erre tessék. Próbáltam beszélni vele, hogy ne váljon de nem hallgatott meg. Most a kedvében akarok járni és mindent meg akarok tenni annak érdekében, hogy meggondolja magát és újrakezdhessük. Eddig sikertelen. Azt hiszi, hogy nem gondolom komolyan pedig de. Eleinte magára hagytam, utána beszélgetni akartam, most ajándékokkal és takarítással próbálkozom de szinte észre sem veszi. Volt, hogy sírva mentem hozzá mert meg akartam beszélni vele de nem hallgatott meg. Inkább kiküldött. Bármit megteszek szó szerint mert csak mellette voltam igazán boldog és azt hiszem ő is. Szeretnék mindent újrakezdeni de ehhez az ő beleegyezése is kell amit nem tudok megszerezni. Hogyan lehetséges ez? Van itt olyan akinek sikerült? Mit kell tennem? Gyerekünk is van. Kérlek segítsetek!

32/F



2013. aug. 6. 15:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanezeket a fent leírtakat mondd el neki!
2013. aug. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
ugyanebben a cipőben járok, járunk a párommal,csak mi nem vagyunk házasok, én 31 múltam és pasi vagyok, ő 24 és lány...
2013. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Én ehhez csak annyit mondanék nőként, hogy olyan nincs, ne legyen, hogy nem akar meghallgatni. Te vagy a férfi, akkor pedig menj oda a megfelelő pillanatban, fogd kézen, ültesd le vagy valami, hogy most pedig beszélünk. Ha gyerek is van, már csak az ő érdekében is meg kell hallgatnia. Ha nem hiszi az ígéreteidet, ne ígérgess. Mondd inkább azt el röviden és tömören, hogy mit tervezel csinálni. Hogyan akarsz megváltozni, ezt hogy akarod elérni, mennyiben lenne szükséged a támogatására. Mondd el, hogy annyit megérdemelsz, hogy megpróbálhasd, szerezz egy próbaidőt, ami után újra meg akarod beszélni, hogy mi a véleménye az addigi változásokról. Ne sírj, legyél határozott, úgy mondd neki, hogy szereted, mint az a férfi, aki meg akarja hódítani a nőt (az sem fog sírni gondolom). Ne könyörögj és ígérj, hanem cselekvéssel bizonyíts. Annyit érj el, hogy időt adjon. Hogy elgondolkodjon. Amit most teszel, arra azért nem figyel, mert lekenyerezésnek véli és azt hiszi, ha beadja a derekát, akkor nemsokára újra a régi vágásban megy majd minden. Tudd meg tőle, hogy érez-e még irántad valamit, vagy érezne-e, ha olyan lenne, mint korábban, amikor még nyilván nagyon szeretett.
2013. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De nem akar meghallgatni. Elmegy ha beszélni akarok vele. Egyszer megfogtam a kezét amikor el akart menni és rám szólt, hogy ne merjek erőszakoskodni, pedig nem úgy fogtam meg. Nem akartam sírni de kijött. Kicsit szégyellem magam miatta. Nem kellett volna, főleg nem előtte. Elkezdek beszélni hozzá amikor a közelben van,nem könyörgök.
2013. aug. 6. 15:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyszerű, ha egy éve ez van már... Az a kérdés, hogy ő mit akar, szeret e még. Ha már nem, és csak a keserűség van benne, akkor szerintem nincs sok esélyed. Lehet jót tenne egy kis idő külön. Hogy rájöjjön, hiányzol e neki... Esetleg párterápia.
2013. aug. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy nem szeret. Talán van valakije..?!
2013. aug. 6. 15:30
 7/17 anonim ***** válasza:
"Elkezdek beszélni hozzá amikor a közelben van,nem könyörgök." Ez is jó, akkor más taktika. Apránként, de szívósan adagolod. Például, mikor a közelben van, bejelented, hogy mondjuk holnap ki fogsz porszívózni. Másnap kiporszívózol. Vagy: most elmegyek és hozok neked valamit. És elmész és viszel neki valamit, egy szál rózsát, egy szelet tortát, egy fagyit, egy képeslapot, amire írtál neki, mit tudom én, amiről úgy gondolod, hogy örülne neki, de csak kisebb dolgokat. Szóval mindig mondod, hogy ezt vagy azt teszed, időnként hozzáteszed, hogy esélyt akarsz újra és ezért igenis meg fogod erőltetni magad. És beváltod, amit mondtál. És pl. a képeslap vagy hasonló (lehet levél is, te tudod, mennyire romantikus a párod) arra is lehetőséget ad, hogy írásban kommunikálj vele. Írj neki emailt vagy sms-t, de csak rövidebbeket, ne litániákat, inkább olyan tényként közlöd, hogy szereted, hogy tetszett neked a tegnapi ruhája, hogy szeretnéd másnap elvinni vacsorázni stb. Persze ezek csak példák. Puhítsd, határozottan, mondom, úgy, mint amikor megismerkedsz egy nővel és meg akarod hódítani, de azért visszafogottan. Csinálj közös programot vele és a gyerekkel is, igazi családként.
2013. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Össze-vissza irsz. Utolso csepp, folyton szekál, haza se tudsz menni, de ,most szorgalmasan takaritasz,...... Szerintem még te sem vagy tisztában magaddal. Kezded érezni a sz-r szagot, de ennyi. Elöször jöjj tisztába magaddal, utána kezdeményezz egy rendes beszélgetést.
2013. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Ez már elég elveszett ügynek tűnik. De ne bánd. Ha ennyire nem megértő, azt hiszem fogalma sincs, milyen ha az ember hullafáradt. Biztos vagyok benne, hogy életében nem dolgozott egy nap 8 óránál többet. Vagy ha igen, azt nem huzamosabb ideig.
2013. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ha jön a sírás, akkor nehéz megállni, de szerintem mindenképpen tartanod kéne magad ilyenkor, mert őrülten kiábrándító egy síró férfi látványa, bár ezt lehet, hogy csak a tapasztalat mondatja velem.

Az exem 12 évig lelki terrorban tartott, erőszakoskodott és szemétkedett velem. Egy nap eldöntöttem, hogy nem érdekel, elhagyom. Akkor tört meg, teljesen megváltozott és sírni kezdett, de úgy, hogy lefeküdt még a földre is toporzékolni. Abban a pillanatban valami iszonyatos gyűlölet tört rám és szánalmat éreztem iránta. De ezzel csak megkönnyítette a dolgomat, hogy végleg el tudjam hagyni. Az már más kérdés, hogy máig nem nyugszik, pedig már öt éve elmentem tőle.


Ne sírj előtte, mert most határozottnak kell lenned!

2013. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!