Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak ezzel a helyzett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ezzel a helyzettel? Elég bonyolult lesz. Bocsi

Figyelt kérdés

Párommal kisbabát várunk,kezdjük ezzel.(30hetes terhes vagyok) Van 2 gyerekem,de őt tekintik apának,szóval mondhatni ők is az övéi.(Igazi apa nem jelentkezik semmilyen formában)Tegnap pici összeveszés miatt már szótlanul aludtunk el egymás mellett,reggel mintha misem történt volna mosolyogtunk egymásra.Addig amíg nem kezdtem el megbeszélni vele a mai napot. Rengeteg ügyintézni valóm van/volt és már egy kis jegyzetfüzetbe írtam.Ebből 2 dologban kértem az ő segítségét amikhez én nem értek sosem csináltam,férfi dolog. Erre ő: hát minek kell ő ahhoz? És különben is jönnek a hittérítő barátai eszmecserére pont amikor mennünk kéne. Egyébként az útvonaltervemben van pl a baba 30.heti ultrahangja is..gondoltam szeretné látni..de basszus nem! Aztán én erre picit elkezdtem pityeregni...nem tehetek róla kismama hormonok,elég xarul esett,hogy se babát nézni nem akar se segíteni. Ő meg olyan,hogy ilyenkor ha kapna érte 8millát sem jönne megvigasztalni,hanem ideges lesz.El is viharzott valahova megsértődve.Mit tudtam tenni,reggeli készítés gyerek etetés után kocsiba be és indulás a tervezett napnak úgymond egyedül segítség nélkül.A kapun kilépve épp összefutottunk vele,jött haza..de egy szó nélkül mentünk utunkra ő is én is.Nagyon büszke vagyok magamra,mert sikerült egyedül a férfi dolgokat is elintézni :D És a dühöm is elszállt párom felé, már terveztem,hogy mesélem el a napomat,mert volt pár vicces sztori.:) Erre belépek,ő sík részeg! Az exei képeit,közös zenéiket nézi,hallgatja, és továbbra is iszik...elnézi,hogy a 9 éves fiammal mondhatni egyedül hozom be a bevásárolt ezt azt, volt közte 10 és 20kg-os cucc is!....miután bepakoltam, kimentem a medencébe és ruhástól belehuppantam sírni. :(

Aztán bejöttem lefeküdtem,mert már iszony ahogy a hasam keményedett az egész napos tortúrától.Erre ő már alig tud beszélni,kinyögi: öntöttem neked bort... mondom:köszi :S (még az kellett volna nekem) ...gondolom nem hallotta a válaszom,erre megint besértődött.Elment feltelepítette az msn-t skype-ot...na ez nála amúgy egyenlő azzal,hogy visszasírja a múltját..a sok csajozást stb. hiszen elég rossz emlékeim vannak ilyen időszakairól.De gondoltam az utóbbi 2 évben megváltozott...egyébként meg is...nem csajozott azóta...nem volt msn és társai...most gondolhatjátok ez hogy szíven ütött..mert már eleve hogy erre gondol..az...nem esik jól na...és főleg hogy komolyan nem érzem magam hibásnak főleg nem ennyire,hogy ezt kapjam tőle. Ja a másik...lemaradt..hogy a nap végén még írt egy papírt a hűtőre,hogy etessem meg én az állatokat és reggel is.Ezt mindig ő csinálja,én ezzel sosem foglalkoztam,van más dolgom nekem is.Azt se nagyon tudtam mit esznek a kecskék,de megoldottam.:)Ja és azért,hogy ő is aludhasson 11 ig mint én. Na itt is sokkot kapok..hát egy..azért alszom az utóbbi 3 hétben kb 11 ig,de nem minden nap,mert éjszaka nem tudok aludni egyáltalán...de ilyenkor főzök,készítek reggelit,sütök kenyeret,takarítok, majd reggel 6-7kor elalszom..11ig Amikor a gyerekek suliba mennek minden nap fél 7kor kelek...szóval emiatt a 3 hét miatt jól megkaptam a magamét.Írtam neki 4db A/4-es levelet, hogy mi a problémám vele..de sajnos utólag már bánom,nem voltam túl kedves,nyakába zúdítottam ,hogy iszik,hogy nem foglalkozik azzal,hogy 30hetes terhes vagyok,hogy nem segít,stb...majd betettem az ágyba 4doboz sört és egy feliratot,hogy itt vannak akiket szeretsz,jó éjt! Amennyire részeg volt nem tudom amúgy elolvasta-e,vagy felfogta-e...alszik ... kérdés: holnap hogy viszonyuljak hozzá? Inkább nyeljem le a békát és legyek kedves,vagy? És az msn-es dolog...ez nekem nagyon fájó pont..ott durva dolgok történtek régen...azóta tudom,hogy az msn megszűnt,vagyis azt olvastam,de akkor is..akarta a dolgot...:S


2013. aug. 7. 22:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Mar ne haragudj, de ennek a mukinak szulsz gyereket?

Felolem az ilyen reszegre ihatna magat minden este, az exe utan sirankozva, a sajat mocskaban fetrengve, nem, hogy szulnek...

Figyelj, szerintem ez a faszi nem szeret, ez mar itt lejon:


"Ő meg olyan,hogy ilyenkor ha kapna érte 8millát sem jönne megvigasztalni,hanem ideges lesz"

Csak te meg mindig keresed neki az indokokat es meg te akarsz kedvesebb lenni hozza. Ez a him, mert nem ferfi, tonkre fog tenni teged.

2013. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Szegénykém, ez az ember Téged nem szeret.
2013. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Ultra gaz a párod viselkedése! Gyerekes csatarozast folytat ahelyett, hogy segitene a terhes feleségének. Meg mi az h az exe képeit nézi meg a zenéjét hallgatja?? Hat en mar itt padlót fogtam volna!! Msn amúgy miert szűnt volna meg?
2013. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Egy ilyen részeges, nemtörődöm embernek miért szülsz?
2013. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
és még az ilyen pasikat szaporítják...
2013. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet... :( Lehet,hogy csak a mentségeket keresem, de szerintem az alkohol teszi ilyen bunkóvá ..mondanám,hogy néha,de már egyre gyakrabban.Lehet,hogy alkoholista lett és észre sem vettük..illetve már igen.De ha az akkor ez "betegség" nem?Szóval talán lehet rajta segíteni,de azt nem tudom hogyan.Ha megemlítem neki, váltig állítja,hogy az amit megiszik az nem sok..szerintem meg az főleg ha idáig eljut a dolog... Miért szülök neki?Mert egyébként amikor nem sértődik meg minden xaron és nem iszik,ő egy nagyon nagyon jó ember.De tényleg! Ez a sértődés dolog meg jöhet abból is,hogy neki nincsenek szülei...de már rokonai sem. Nem volt előtte példa sosem. Most meg miért védem? :D :( szomorú ez az egész...csak a görögdinnye vigasztal most. :) :(
2013. aug. 7. 23:58
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja meg az exek téma... ez is érdekes ,mert ő minden egyes emlékhez foggal körömmel ragaszkodik és marha nagy botrányt tud csinálni ha egy számomra pl kis apróságnak tűnő régi valamije elveszik,eltűnik...ez is jöhet onnan,hogy elég nehéz gyerekkora volt..apukája meghalt amikor ő 6 éves volt ,anyja meg elhagyta.Nincs egy kis kori fényképe sem magáról!

Szóval talán az exekkel is így van vagyis az emlékükkel,de ez engem nem vigasztal..nekem akkor is nagyon rosszul esik.Főleg hogy én olyan vagyok,hogy az exeim cuccait mindig kidobtam..

2013. aug. 8. 00:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Jobban utánanéztem ,az msn nem szűnt meg csak átalakult:) skype-on lehet elérni...
2013. aug. 8. 00:10
 9/14 anonim válasza:
41%

Kedves kerdezo!


Eloszor is elnezesed szeretnem kerni, de nincsenek ekezetek a gepemen. Masodszor pedig javaslom, hogy az ilyeneket, mint az elso nehany valasz batran lepd at. Szomoru ez, amit regeben is lattam a gyk-n, es most hogy hosszu ido utan ujra visszaneztem ebe a rovatba meg mindig tapasztalok. Ha valaki megemlit egy esetet, ahol a parja viselkedese problemas volt (vagy bizonyos szempontbol annak latszott), garantaltan ozonlenek a "minek vagy egyutt egy ilyennel", "hagyd el", "ez az ember nagyon gaz", "nem erdemel meg teged", "uristen, ennek szulsz gyereket" stb. tipusu valaszok. Siman elitelnek egy embert, halalra itelnek egy kapcsolatot, holott nem latjak a hatteret, csak egy konkret esetet, es azt is csak az egyik fel szempontjabol. Ne foglalkozz veluk. A valaszaik sajatmagukrol szolnak, nem a te problemadrol.

Felre ne erts, nem valamelyik egyhaz fogadatlan predikatora vagyok, aki most probal meggyozni, hogy a valas bun. Van olyan helyzet, amikor a valas/szakitas bolcs dontes. Ez is lehet ilyen, de nem tunik annak. Olyan mintha a ti kapcsolatotoknak nagyon is meglennenek az alapjai. Gyerekeid őt tekintik apának, Miota vagytok egyutt? Mekkorak a gyerekek? Ezekre a dolgokra pl. utalas sem volt a leirtakban.


Alapvetoen azt gondolom, hogy a legfontosabb cel lenne, hogy visszatalaljatok egymashoz. (Mar ha ez celod, hisz ha szakitani akarsz, azt egyszeruen is megteheted, akkor a kerdesed arra vonatkozna, hogy lelkileg hogy dolgozd fel a helyzetet). Mindenekelott ki kell deritened a konfliktus, illetve az o kiborulasa oka(i)t. Az a legritkabb esetben mukodik, hogy egyszeruen rakerdezel. Foleg, mert talan o sem tudja. Par tippet adok, mivel lehet gond. Aztan a vegen arra is, hogy mit lehet kezdeni a helyzettel. Amit csak lehet, foleg az o oldalarol probalom megkozeliteni. Egyszeruen azert, mert a sajat oldalad latod, es az napnal vilagosabb, hogy neked miert volt rossz, ami tortent. A te oldaladrol teljesen jogos, hogy neked rosszul esik mindez.

1, Korulmenyek. Hol es kikkel eltek egyutt? Kie a haz? Van hiteletek? Elegedettek vagytok ezzel (foleg o)? Van biztos beveteletek? Megkapja az eletben a neki jaro elismerest (otthon, munkajaban, esetleges hobbijaban)? Szexualis eletetek rendben? Egeszsegugyi kihivasaitok vannak? Letezik barmi kulso dolog, amitol nincs egyensulyban az elete? Legfontosabb: ha barmi gond van a korulmenyeitekkel, atvan beszelve, hogy mit gondoltok rola; van kozos tervetek, hogy oldjatok meg?

2. A ferfi-no ellentet. Errol konyveket irtak, rengeteg konfliktus forrasa a nemek eltero gondolkodasmodja. Nem vagyok a tema szakertoje, de par dolog eleg feltuno. Egy ferfi onerzetet leginkabb ezekkel az apro szurkalasokkal lehet megbantani: "betettem az ágyba 4doboz sört és egy feliratot,hogy itt vannak akiket szeretsz" ez tokeletes taktika volt, ha bosszantani szeretned, de garantaltan nem ered el vele, hogy felnevet, es hirtelen belatja, hogy hulye volt. O nem volt kepes megertoen meghallgatni a problemadat. Te meg mindenaron beszelni akartal vele, majd latvanyosan kiborultal.

3. Egymas szeretetnyelvenek ismerete. Googlizz ra, hogy "5 szeretetnyelv". Nagyon erdekes, es mukodo elmelet. Lenyege, hogy mindenkinek megvan, hogy az 5-bol melyik a legfontosabb, es ha azt nem kapja meg, akkor kiurul a szeretettankja, es nagyon rosszul fogja kezelni a helyzetet. Jo esellyel most ez a szeretettank mindkettotoknel kiurult, de csak a masiket tudjatok feltolteni. Gondold vegig, melyik a tied, es melyik a parode. Utobbi nem konnyu. Meg az is lehet, hogy meg kell kerdezned tole.

Mindenesetre tisztaban kell lenned vele, hogy neked kell megtenned az elso lepest, es abbol ki kell hagynod az o barmilyen szintu felelossegrevonasat, hibaztatasat. Amit te "tegnap pici osszeveszes"-nek hivsz, az vagy nem volt pici (az o szemszogebol), vagy ha pici volt, akkor mar volt mogotte valami. Ez lehetett az utolso csepp abban a bizonyos poharban. O most serult (ezt nem mondhatod neki), es segitened kell, hogy felepuljon. Koncentralj azokra a dolgokra, amiert szereted, es ha lassan nyilik meg, ne mutasd ki, hogy ez most rosszul esik. Te vagy az okosabb most. Neked kell ot kezelned. Beka lenyeleserol szo sincs, az nem jo taktika, ahogy az sem, ha raboritod az asztalt. Egyszeruen vissza kell a helyzetetek navigalnod abba az allapotba, ahol mar ertelmesen meg tudjatok beszlni a dolgokat. O most meg nincs abban az allapotban.

2013. aug. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

az előző válaszolónak van igaza... ez alapján a sztori alapján nem lehet mindent megtudni... mióta vagytok együtt? ez az 1. ilyen eset vagy sokszor volt már ilyen? biztos volt okod rá hogy gyereket szülj neki .egy ilyen vita nem válóok

reméljük elolvassa a levelet kicsit megijeszti megbeszélitek és próbáltok engedékenyebbek és elnézőbbek lenni a másikkal :)

2013. aug. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!