Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon bonyolult mégis mit...

Nagyon bonyolult mégis mit kéne tennem? Most lesz tesóm?

Figyelt kérdés

Felnőtt vagyok, van egy pár éves gyerekem.


Édesanyám 50 körüli, jó a viszonyunk, sok stressz érte, ebből indulva több komoly betegsége is van. Komolyan tesz mozgással helyes táplálkozással, gyógynövényekkel, pihenéssel a testéért.


Édesapám rákos, igazából többet tehetne magáért, fél a haláltól s hiába anyu meg a támogatásunk, valahogy nem hiszem, hogy néhány évnél tovább bírja majd.


A probléma, hogy bár anyu már változó korban van (erősen akadozik neki a menstruáció, hőingadozás stb. tünetek megvannak) még van neki spirálja régi most mégis úgy érzi mintha terhes lenne. Ha pedig jól érzi már mozog ezért elvetetni nem lehet. Nem tudja, hogy gyerek vagy az idegesség esetleg valami baj van ott is azért kemény neki a hasa köldök magasan, azért nincs-e neki havija.


Tegnap beszéltünk róla, holnapra van időpontja de addig én itt magamban megőszülök. Ő olyan csupa szív nem akarom, hogy bármi baja legyen, megmondtam h elsősorban ő a fontos aztán ha igaz s nem lehet/nem akar tenni ellene akkor a kicsinek remélem nagyon , hogy tényleg semmi baja a két idős, beteges szülői gének miatt meg a spirál miatt.


ő is odaállt mellém mikor a gyerekem vártam hát ha tényleg lesz egy húgom/öcsém oké, én akár a tejem is elindítom valahogy (hisz ilyen halmozott bajok utn csak a legjobbat kell kapnia), nevelem itthon mint a sajátom hisz a családom része lesz. Anyu elég ha megszüli már az is csoda ha bírja s nem lesz belőle baja utána én már ellátom a kicsit ne fárassza agyon magát akármi is lesz nem fog hiányt szenvedni. Csak legyen mindkettő egészséges.


De most mégis mi a fene ez? Eddig is nehéz volt apuval törődni napi szinten, anyut pihentetni ne agódjon mindenért, gyerekem nevelni ne érezze a bajt, nyugodt gyerekkora legyen. Kicsit kétségbe estem, tudom anyu még inkább de most valahogy sikíthatnékom van amit vele amíg nem biztos minden nem akarom megosztani, most 110%ban melette a helyem.


Szóval inkább rá koncentrálok de magamba se tudom nagyon helyre tenni ezt az egészet ezért írtam hátha tudtok rá valamit mondani ami biztató, vagy van-e aki nagyon későn válalt gyereket mik voltak a családi reakciók, hogy tudnék még segíteni, vagy bármi. Köszönöm, hogy végig olvastátok, és a negatívumra is számítva előre közlöm, nem nem rossz fajta kisebbségiek (itt is tisztelet a kivételnek).



2013. júl. 30. 11:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Majd az orvos megmondja.
2013. júl. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon kicsi az esélye annak, hogy édesanyád tényleg terhes. Bár vannak csodák.
2013. júl. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vesztek egy terhességi tesztet?
2013. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj nehezen tudom elképzelni, hogy már mozog a baba a spirál mellett, szerintem itt valami másról lesz szó, nem terhességről.

Amúgy, hogy ne őszülj meg, egy tesztet ma is tud csinálni.

Indokolt esetben pedig végeznek magzatelhajtást időn túl is. Ha anyukád beteg, idős, spirál mellett esett teherbe és fennáll a veszélye, hogy nem bírja kihordani, illetve beteg lesz a gyerek, márpedig ez igencsak fennáll, akkor dönthet úgy, hogy így sem tartja meg.

Én ismertem olyat, aki 50 körül esett teherbe, de nem tartották meg. Szerintem ez kockázatos mind a gyerekre, mind a szülőre nézve, de nagyon. Sajnálom, de nekem ez a véleményem. 90%-ra tippelem, hogy nem lesz ebből gyerek.

2013. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Azért majd írjál, mi lett a vége!
2013. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%

Igazából nem értem mi a kérdés.

Támogasd anyádat, ennyi a tennivaló.m

2013. júl. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kicsi az esélye. De az idegeskedés elkerülése végett vegyetek egy terhességi tesztet. Bármelyik drogériában kapható. Ha úgy érzi, hogy már mozog, akkor már réges régen kimutatja, nem csak reggel, hanem a mostani órákban is.
2013. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tudom, már vettem tesztet, este ha megjön oda adom neki.

Már egész délelőtt tornáztam, gyalogtúráztam hátha elvonja a figyelmem, izzadok mint a ló és még mindig jár az agyam. Holnap délután megírom mi van akkor már tudni lehet baba-e ha az mennyire egészséges ha meg nem akkor mi lehet. Csak már daganatra is gondolok...

2013. júl. 30. 11:55
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos vagy, hogy ennyire aggódsz édesanyádért. Külön tiszteletet érdemelsz a felajánlott segítségért, amire esetleg szükség is lesz, ha mégis baba születik.

A spirál miatt ne aggódj. Ha létrejött a terhesség, ugyanolyan egészséges lehet és lesz is, mint spirál nélkül. Nekem van egy rendkívüli sztorim. A nőgyógyászom mesélte, hogy a lányommal egykorú lánya úgy született, hogy a feleségének nem voltak egyértelmű, terhességre utaló jelei, ezért elvitte egy profhoz, aki mellesleg az ő tanára volt. A prof szépen kikapargatta és alig két hónap múlva megmozdult a babájuk. Ő lett a Juditka. Körbekapargatta a terhességet. Ha hozzáért volna akár egy picit is, leválik a méhfalról. Egy napot várni a bizonyosságra nem a világ. Holnap ki fog derülni, mi a valóság. Nyugi! Őt se idegesítsd!

2013. júl. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért is fordultam így anonim oldalon át másokhoz mivel neki csaknem beszélhetek a saját kétségeimről mikor pont neki van a több baja, ostoba volnék jobban idegesíteni.
2013. júl. 30. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!