Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha felelőtlen, éretlen viselke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha felelőtlen, éretlen viselkedésű férjem viselkedését képtelen vagyok tovább elviselni akkor szégyen ha válni akarok 2 közös gyerek ellenére is?

Figyelt kérdés

Nem dohányzik ,vagy iszik,szereti a gyerekeinket,viszont anyagilag rám szorul ,mert évek óta nincs rendes munkahelye,ha alkalmi munkáiból pénzhez jut azt elkotyavetyéli nélkülözhető dolgokra ,természetesnek veszi ,hogy én fizetek mindent,mintha a gyerekem lenne.

Már feladtam azt ,hogy az ő dolgait rendezzem anyagilag ,tehát csak és kizárólag a számlák,gyerekek dolgai ,ha valakitől kölcsön kért azt a továbbiakban nem érzem kötelességemnek rendezni,nem is tellene rá .

Szüleimtől szép példát láttam ezért a végsőkig küzdöttem,pláne a gyerekek miatt is ,hatalmas kudarc és igaza van annak aki azt mondja előbb észre kellett volna vennem ,hogy valami nem stimmel valami,de igazság szerint mégha anyagilag rám is szorul egyre bátrabb lett a gyerekek meglétét követően tisztában volt vele ,hogy a gyerekek miatt már több mindent elnézek ,hogy a családot egybe tartsam .


2013. aug. 13. 10:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Idén kb egyszer voltunk együtt szexuálisan,évek óta többször lebukott internetes társkeresőzéssel ,azt állítja talalkozni nem akar csak szórakozik...
2013. aug. 13. 11:04
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Hozzámentél, így jártál.
2013. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen így jártam és úgy érzem nincs megoldás már erre végképp elszórtan az életemet,mert a két gyerekem felnevelése az én egyedüli feladatom lesz ,megbuktam magam előtt .
2013. aug. 13. 11:10
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen - őt választani inkább volt az.


De ha az lenne, vele maradnál? Nem lesz ez jó példa a gyerekeknek, inkább válj el.

2013. aug. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen azt hiszem ez az a pont amikor lépned kell....2lehetőség van ettöl észhez tér és cselekszik...vagy ilyen marad de ahhoz már neked és a gyerekeknek nem kell aszisztálni...gondolom a gyerekeit továbbra is szereti majd,te pedig gondtalanabbul gondoskodhatsz róluk
2013. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Húha, ez nagyon kemény dió. Természetesen semmi sem szégyen, nem kell törődni a rosszindulatú megjegyezésekkel.

Hány évesek a gyerekek?

Mióta vagytok együtt, és mióta házasok?

Sosem volt állandó munkahelye? Mert ha valaha rendezett anyagi körülmények között élt, akkor szerintem van még esély arra, hogy visszatérjen a régi önmagához.

Én a helyedben nem a válásra gondolnék első körben, hanem különköltözésre.

Persze előtte mindent alaposan, higgadtan átbeszélnék vele, őszintén, kertelés nélkül.

Aztán hátha összeszedné magát, ha rájön, mit veszíthet, mert jelenleg úgy gondolom, fogalma sincs erről.

2013. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki a fenébe, és kezdj új életet. Anyagilag csak könnyebb lesz, hiszen nem kell még őt is eltartani, gyerektartást meg munka nélkül is fizetni kell, majd elintézed a papírokat, az állam fogja megelőlegezni. Még jobban is jársz... Nem azért kell megszabadulni tőle, mert nincs munkája, hanem mert élősködik rajtad és még csajozik is. Egy eltartót, egy gazdateste lát benned, ő sose fog elhagyni, abban biztos lehetsz (más nőnek meg kapcsolatra úgyse kellene, ki a fene vágna bele egy olyan emberrel, akit kb a saját nyakára kellene költöztetni és eltartani az első perctől fogva?!).
2013. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Magamról tudom, hogy ez a fajta viselkedés nem pár év alatt alakul ki. A férjed sem a házasságod alatt lett ilyen pénzköltekező, aki nem képes a számlákat rendezni. Ez egészen gyerekkorig nyúlik vissza. Vagyis neked a férjedet így kellett megismerned. Akkor hogy a fenébe nem zavart, hogy akkor is kicsúszott a pénz az ujjai között??
2013. aug. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Valaha büszkén hozta haza a keresetét ,sőt a munkahelye mellett is maszekolt ,aztán jött a válság ...és a házasságunkat felemésztette,a pénzt én osztottam be mindig ,mert a férjem sosem tudott bánni vele .

Bevallom már csak a mindennapi túlélésre játszottam ,nem is érdekelt már ,hogy nincs szex ,hiszen kinek van kedve szexelni ha anyagilag ellehetetlenül ,egyikünk sem közeledett .

A férjem depressziós ,morcos ,sokszor cinikus lett velem ha szembesítettem magával ,néha védekezett ,hogy neki is rossz ami van ,de nem tehet róla,hogy nincs munkahelye .

2013. aug. 13. 11:25
 10/17 anonim ***** válasza:

Megértelek Kérdező.

A házasság gazdasági és érzelmi közösség is.

Az érzelmi részéhez nem tudok tanácsot adni, ezt nektek kettőtökn ek kell érezni, hogy mennyire bíztok egymásban, de a leírásodból az tűnik ki, hogy már az sem 100%.


A házasság gazdasági közösség is- inkább ezen elindulva mondanám azt, hogy vélj el, hogy megszüntesd azt a közösséget, ami tőled csak elvesz, feltéve ha ez neked már tényleg menthetetlen, tarthatatlan.

Ha külön mentek, attól megmaradhat köztetek egy normális emberi kapcsolat, a gyerekeket gondolom nem fogod tiltani tőle, sőt sokat be is segíthet a különélés alatt is (pll. gyerekeket hozni-vinni)- ezt esetleg a tartási kötelezettségénél figyelembe vehetitek, megállapodhattok mindenben tisztességesen egymás között.

Attól maradhat jó apukája a gyerekeidnek, hogy már nem jó férj és nem jó családfenntartó.


ülj le esetleg a döntés előtt és számold ki, hogy ha nem élne veletek, akkor havi szinten mennyivel kevesebb kiadásod lenne- ezt a pénzt pedig tedd el a gyerekeid jövőjére, takarítsd meg, fektesd be, fordítsd rájuk.

ugyanezt tudod tenni az általa adott gyerektartással is (akármilyen kis összeg, kincs lesz később)


Így gazdasági téren a gyerekeid és te mindenképpen jobban jársz, ő pedig nem jár rosszabbul, mint amit elő tud teremteni magának.

(...és ki tudja, talán pont ez a "mély víz" kell neki ahhoz, hogy jobban összekapja magát és a saját lábára álljon)


Csak gazdasági értelemben vagy szánalomból vagy eltartás miatt egyben tartani egy családot nem biztos, hogy a legjobb döntés.

Még egyszer hangsúlyozom: az érzelmi oldalát nem érintettem- és apuka maradhat szoros kapcsolatban a gyerekekkel, ha odébb költözik és nem a nyakadon él.


Ezek alapján én válnék, de tisztességgel, megegyezve, becsületesen, egyenesen és gyorsan, ahogy felnőtt, felelős emberekhez, szülőkhöz méltó x együtt töltött év után.

Minden jót.

2013. aug. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!