Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyes emberek miért hagyják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes emberek miért hagyják el magukat, miután összeházasodtak? Megvan a tuti, és akkor már nem kell küzdeni? Utána meg sírnak, hogy félrement a másik.

Figyelt kérdés

2013. aug. 17. 14:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Ez így van.

De nemcsak párkapcsolatban. Bárhol, munkahelyen, ha már jól bedolgoztuk magunkat, barátságban, amiben már összekovácsolódtunk, jobban elengedjük magunkat.

Természetes emberi tulajdonság.

2013. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%

Tényleg így van; a férfiak sörpocakot eresztenek, a nők meg elhíznak, otthon se smink, se csini ruci.


Persze most egy csomó nő fog írni, hogy ők bizony nagyon is adnak magukra... Kamu.

2013. aug. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Láttam azért ellenpéldát is, de tény, hogy egy hosszú kapcsolatban elengedi magát az ember- vagy legalább az egyik fél. Nem azért mert belegondol, hogy jaj de jó már nincs miért törekedni, csak általában ilyenkor nyugodtabb az ember, nem kell hol egyik lakásra hol a másikra rohangálni (magyarul még mozogni se kell annyit ha látni akarod a másikat), szóval leereszt az ember.
2013. aug. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Attól is függ, hogy kit mi tesz boldoggá.En nem a férjemnek akarok megfelelni, elsõsorban magamnak akarok tetszeni, én akarom jól érezni magamat a bõrömben.

Ha már a férjem akaratának kellene megfelelnem, nem is lennék olyan amilyen vagyok, sõt még boldog sem.

2013. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Az jutott eszembe, talán ilyen a világ. A gyerekeket kiskoruktól kezdve kényszerítik, hogy megfeleljenek, hogy megerőltessék magukat. Óvodai foglalkozásokon, általános iskolában, szakiskolában... 14 évesen döntsd el, mi akarsz lenni, aztán úgyis meggondolod magad és úgysem ért veled senki egyet... A tanmenet túl van terhelve, a világ rohan, tökéletesnek kell lenni, jól érettségizni, szinte kötelezően egyetemre menni, hamar megtalálni az "igazit". Tele vagyunk társadalmi elvárásokkal.

Mire az ember megházasodik, teljesen elfárad. Egyrészt rosszul választ párt és nincs ami motiválja, másrészt tökéletesen ki van merülve fizikailag és pszichésen is.


Néha én is úgy érzem, hogy csak 3 év kóma segítene, pedig csak 19 vagyok.

2013. aug. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Mondok pár okot, biztos van több is, most ezek a lehetőségek jutnak eszembe:

- belefásul a rutinba, ellaposodik a kapcsolat, így elveszti az életörömét.

- bizonyos kor után jobban rakódnak a kilók, szabadulni nehezebb tőlük, több energia kell szépnek maradni, de egyben több energia kell a háztartásra, a munkára, a gyerekekre stb., és ezt soknak érzik

- valami kimondatlan lelki, vagy testi probléma miatt

- a szerelem elmúltával már nem akar tetszeni a párjának, kezd inkább együttműködés, baráti viszony felé hajlani a kapcsolat

- elégedetlen az életével, amit elért, a kapcsolatával, vagy bármivel

2013. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Így van sajnos sok helyen, de egy jó kapcsolatért folyamatosan tenni kell mindkét fél részéről, nemcsak az egyiknek. Én próbálok figyelni magamra, hogy ez ne történjen meg és a férjem is mindig tiszta, illatos, nem slampos. Persze nekünk is vannak rosszabb napjaink, amikor kicsit lazábban öltözködünk, de az azért ritkább eset. Az apró figyelmességek sem maradnak el soha, nálunk ez alapból jön. Nem lehet az ember mindig tip-top, de igyekezni kell, hogy ne hagyjuk el magunkat.
2013. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Itt is sír a kérdező, de ha valaki azt meri írni, hogy fogyjon le, az le van szólva!


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2013. aug. 24. 11:30
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos tényleg sok ember elhagyja magát egy idő után egy biztos kapcsolatban, pedig tényleg mindkét félnek tennie kell azért, hogy a szerelem és a vonzalom egy életen át megmaradjon. Én hozzátenném, hogy sokan nem csak a külsejükkel nem foglalkoznak, hanem az életvitelükkel sem. Egy idő után alig járnak el valahova, otthon vagy tévét néznek, vagy neteznek. Így nem nehéz elidegenedni a másiktól.

Azt hozzátenném, hogy a belinkelt kérdésben mondjuk iszonyú bunkó dolog volt a férjtől ez a megjegyzés...Vagy ne jöjjön össze olyan nővel, aki nem tetszik neki, vagy már akkor finoman kezdjen el szólni, mikor a felesége hízni kezd. De a semmiből, hirtelen egy ilyet beszólni, az tapló dolog!

2013. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

Ez van akkor, ha valaki sokáig tűr, hallgat, ilyenkor hirtelen kijön egyszerre minden, és bizony ilyenkor már nem a finom, udvarias módon, hanem a letehenezés a minimum.

Ezért kell mindent azonnal, idejében megbeszélni, ezt én is osztom.


Ez nyilván a férj hibája, hogy nem változtatott ezen a rossz szokásán, hogy ilyen csendes, és sokáig nem szól semmit, ugyanakkor a feleség szintén hibás, hogy elhízott, de még jobban abban, hogy nem fogyott le. Tehát ő ugyanakkora tapló, mint a férj...

Azért nehogy már olyan nehéz legyen havi 1-1,25 kilót lefogyni, évek óta ilyen a kérdező saját bevallása szerint, nem tudom mennyi plusz van rajta, de 2,5 év alatt fogyhatott volna akár 38 kilót is igencsak kényelmesen. Az, hogy ezt nem tette meg, kimeríti a taplóság fogalmát.

2013. aug. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!