Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehetne hatni a férjemr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetne hatni a férjemre, hogy jobban kezelje az idejét?

Figyelt kérdés

Iszonyú a "time management-je" (hogy hívják ezt magyarul..?). REndre alábecsüli az egyes tevékenységek időigényét, ezért nem tudja soha megcsinálni a betervezett feladatait. Emiatt ideges lesz.

Próbáltam már többször beszélni vele, hogy rátartással számolja ki az idejét, priorizálja a feladatokat.

De nem. Így állandóan feszült, nagyon nem hatékony és állandó kudarcélménye van.


Két hete nekiállt lakást festeni. Azt mondta, hogy három nap alatt kész. Már akkor szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban. Most ott tartunk, hogy a bútorok eg yhalomban állnak a lakás közepén és szerint a négy nap teljesen elmegy rá és még mindig nem lesz kész.


"Nem gondoltam, hogy ilyen sokáig tart a gipszelés." De, pontosan előre lehetett látni, mert sok a repedés, tudni lehetett, hogy a pakolás is sok időt vesz el, stb. Ő gyakorlatilag csak azzal az idővel számolt, amíg végiggörgeti festékkel a falat.


Ez csak friss példa, de minden napját áthatja ez. Egy napra betervez három napnyi teendőt, aztán estére már feszült, mert persze semmivel sem készül el, egy idő után kapkod, hibázik - ördögi kör.


2013. aug. 17. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az időbeosztás szót kerested :)
2013. aug. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, az az! Köszi :)
2013. aug. 17. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az elvégzett munka nem a szakmája akkor szerintem nem lehet várni senkitől,hogy előre lássa az mennyi időt emészt fel. Nálunk ha csak egy dolgot akarnék megcsináltatni akkor rendre legalább 3-4 olyan dolog jön be amit sajnos el kell közben végeztetni mivel a fő feladathoz elengedhetetlen. Nem lehet azt sem tudni miszerint nálatok a szoba "lenne" csak átfestve és a gipszelésen kívül milyen meló akadhatott és az sem mindegy ha konyha ami ugye sok esetben olajfoltos netán más koszolódás is megmaradhat rajta. Festés előtt rengeteg energiát emészt fel nemcsak a ruhanemű,bútor pakolása hanem karnis leszedése,polcok egyéb dolgok kicsavarozása. Ha a férjed dolgozik és otthon kéne festeni akkor valójában nem sok a négy nap.Remélem hallgat rád mert tudnál neki segíteni abban,hogy akár reggelente összesítitek a feladatait az idővel. Lehetne játékosan alkudni a férjeddel hiszen szereted!!!
2013. aug. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A festés csak egy példa volt. Sokszor festett már egyébként régebben, tudja mivel jár.

De a munkájával is rendre elúszik a rossz időbeosztás miatt. Tehát ez kihat mindenre, munkahelyi és itthoni feladatokra (amiket jobbára maga talál ki, nem feltétlenül lenne fontos megcsinálni).

2013. aug. 17. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!