Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos elvárás egy nőtől, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos elvárás egy nőtől, hogy szüljön gyereket mert a férje és a család szeretné?

Figyelt kérdés

Van már 2 gyerekük, a nő nem szeretne többet, a férj és a család szerint viszont semmi akadálya és a nő nagyon önző.


Mit gondoltok erről?


2013. aug. 22. 13:23
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
84%

Hát így röviden: NEM!


Egy gyereket az égvilágon senkinek sincs joga elvárni senkitől. Ha a férfi tisztában volt a kapcsolatuk kezdetén azzal, hogy a nő nem szeretne többet, akkor bele kell törődni vagy új után néznie. Ha időközben változott meg a helyzet, az más.


Nem igazán értem mi az önzőség azon, hogy nem vágyik valaki több gyerekre!

2013. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

"Két gyereket terveztek, de mind a kettő lány lett és apuka szeretne egy fiút is."


Ha ez volt a terv, akkor csend legyen az apukának. Tisztában volt vele mik a tervek...


Aztán ha a 3. is lány lesz? Akkor abortusz? Vagy akkor negyedszerre is próbálkoznak majd? A két lánygyerek az nem elég jó neki? Istenem, az ilyennek minek gyerek, aki nem szerint különbséget tesz már az elejétől... szörnyű.

2013. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%
Őrület. A nő nem tenyészállat, hogy akarata ellenére a család döntsön felette. Főleg, hogy már van kettő egészséges gyerekük!!!
2013. aug. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni az apukával, azt mondta tuti fiú lesz. A felesége szerint nem hajlandó arról beszélni, hogy lány, mert az nem lehet.
2013. aug. 22. 15:18
 25/30 anonim ***** válasza:
55%

19-re Igen, a férfié is. De azért nézzük már reálisan, kinek az életére van nagyobb hatással egy gyerek érkezése. Terhesség, szülés, szoptatás, ki marad otthon a gyerekkel x ideig, kerül eltartott helyzetbe, ami egyáltalán nem egy jó dolog, kiesik a munkából, csökken az "értéke" a munkaerőpiacon, ha a gyerek beteg tuti neki kell otthon maradnia...stb. Ezért azt gondolom, hogy neki ebben igenis nagyobb joga van nemet mondani, mert az ő testéről és életéről van szó. Azt is mérlegelni kell, hogy a valami történik a férfival vagy szétmennek, hány gyerek az, akit fel tud nevelni egyedül. Inkább 2 mint 3.


Amennyiben a férfi vállalja, hogy ő marad otthon a gyerekkel x ideig. Hogy a betegállományt felesbe oldják meg. Hogy a nőnek nem 3 gyereket kell napi szinten hozni/vinni az intézményekbe, hanem a férfi is részt vállal. Esetleg akkor el tudom képzelni, hogy kompromisszumot kössenek.

2013. aug. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
67%
A nő helyében már csak a meglévő gyerekek miatt sem mennék bele. Mert milyen lesz a két kislánynak, ha születik egy öcsike, és ő lesz apu kedvence... Na nem. És ha lány lesz, akkor meg a kislánynak lesz rossz, hogy őt fiúnak várta apuka. Nagyon nem szimpatikus a férj hozzáállása. Főleg, mert 3 lányunk van, és a férjem elmondhatatlanul büszke rájuk, ahogy az én apukám is ilyen büszke volt a 3 lányára, és nem azért vállaltunk se mi, se ők 3 gyereket, hogy hátha lesz egy fiú is, sőt.
2013. aug. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ilyen komoly dologba inkább bele se kezdjenek, ha nem akarja mindkét fél. Egy párkapcsolatot sem kezdhet úgy az ember, hogy én szeretlek, te semmit sem érzel irántam, de jöjj össze velem csupa szívességből.
2013. aug. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
64%
Én válnék, ne a férj szülei döntsék el már nekünk mi a jó, hanem mi ketten. Ebben az esetben durva manipuláció megy a háttérben és kibeszélése a nőnek, én ebbe nem mennék bele. Iszonyodok az ilyen magatartástól.
2013. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy a nő azért szüljön mert Ő MAGA akarja, más kedvéért soha, semmiképp. A jogos meg az elvárás meg két külön kategória, és az az elvárás, hogy dolgozzon a nő, gondoskodjon a gyerekeiről a legjobb tehetsége szerint, de ugyanez vonatkozik a fickóra is.


A család meg nem tudom kicsoda, (anyós, após, vagy gyerekek) de senki ne várjon el semmit, akinek kell gyerek szüljön magának, de ne mástól várják el. Semmi közük hozzá.

2013. aug. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
74%

15:24!


"De azért nézzük már reálisan, kinek az életére van nagyobb hatással egy gyerek érkezése. [...] Ezért azt gondolom, hogy neki ebben igenis nagyobb joga van nemet mondani, mert az ő testéről és életéről van szó."


Nem, nincs több joga. Egy ilyen párkapcsolatban mindkét fél egyenlő, nincs senkinek se több joga a másiknál. Mert a te elved szerint akkor a férj meg azt mondja, hogy ő keresi a pénzt, neki több melója volt vele, így ő többet költhet el? Hát nem... Egy gyerek nem lehet jobban az egyik félé vagy a másiké - mindkét félé egyaránt. Ez van, a férfi akármit csinálhat, nem szülhet vagy szoptathat a nő helyett, ez a természet rendje, de emiatt ne vegyük már másodrangúnak az emberek felét a gyerekek kérdésében.


"Amennyiben a férfi vállalja, hogy ő marad otthon a gyerekkel x ideig. Hogy a betegállományt felesbe oldják meg. Hogy a nőnek nem 3 gyereket kell napi szinten hozni/vinni az intézményekbe, hanem a férfi is részt vállal. Esetleg akkor el tudom képzelni, hogy kompromisszumot kössenek."

Bevallom, igen liberális vagyok a nemektől elvárt szerepek terén, és igen, én maradtam otthon a gyerekemmel, pedig én kerestem többet, én tudtam nehezebben elszakadni a munkától a munka jellege miatt, de ez van, a gyerek kompromisszumokkal jár. Nem az anya dolga a gyerek nevelése, hanem a szülőké közösen. Nekem ez természetes.

2013. aug. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!