Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ilyen esetben okos dolog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben okos dolog lenne gyereket vállalni? Nagyon rossz feleség vagyok, mert nem tudok megbízni a férjemben?

Figyelt kérdés

Ismerkedésünk során már szóba került, hogy mindketten egy gyereket szeretnénk. Összeházasodtunk, megszületett - aztán a rokonok elkezdtek duruzsolni majd egyre durvábban beleszólni. Főleg a testvéreink érezték személyes sértésnek, hogy egyke marad a lányunk.

Amikor 1 éves volt a lányunk, a férjem is mondta hogy örülne még egy gyereknek. Mivel jó volt a terhességem, a lányunkkal nem voltak nagy problémák ezért belementem. Aztán amikor késett, a férjem bepánikolt és bevallotta, hogy igazából csak a családja miatt adta meg magát, valójában nem akar még egy babát. Jól összevesztünk, aztán a családot is alaposan kiosztottam. Szerencsére nem voltam terhes.


Most 4 éves a lányunk, egy ideje mondogatja hogy szeretne tesót. Persze ezen felbátorodva a család is újra támadásba lendült, és most a férjem is újra szóba hozta.

Én még kevésbé szeretnék gyereket, mint 3 éve, de ha biztosan tudnám hogy ez az ő vágya, ez tenné boldoggá akkor belemennék. Viszont nem tudom, mennyire a család meg a lányunk hatására mondja. Félek, ha mégsem akarja akkor majd minden rám marad, én pedig nem vágyok újra babázni.


Mi a véleményetek kívülállóként?


2013. aug. 26. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne okos dolog.

Nem külső hatásra kell gyereket vállalni, hanem akkor, ha MINDKETTEN tényleg ezt akarjátok.

2013. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mások kedvéért ne vállalj babát. Azzal pedig ne foglalkozz ki mit mond. Ez a te életed, a te döntésed.
2013. aug. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Túl sok beleszólást engedtek a személyes magánügyeitekbe. A távolabbi családtagoknak erről a véleményét sem hallgatnám meg, nem hogy így irányítsanak. Semmi közük hozzá. A lényeg itt van:


"Aztán amikor késett, a férjem bepánikolt és bevallotta, hogy igazából csak a családja miatt adta meg magát, valójában nem akar még egy babát." - apa nem akarja.


"Félek, ha mégsem akarja akkor majd minden rám marad, én pedig nem vágyok újra babázni. " - anya nem akarja.


Tehát a _szülők_ nem akarnak babát, akkor szüljön a nagymama, sógornő, testvér, vagy aki akar, magának, de ne parancsolgassanak olyan embernek, akinek az életéhez semmi közük!

2013. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Gyereket akkor kell vállalni ha MINDKÉT szülő akarja maximálisan. Csak azért mert hát ő ezt szeretné, belemegyek, nagyon nem jó döntés. Mégiscsak egy emberi lényről van szó. Nem azért kell a gyereket vállalni, mert a gyerek tesót akar, vagy mert a család azt mondja. Ha te nem érzed 100 %-osan, hogy vágysz még egy babára, ne menj bele! Az persze más, ha véletlen becsúszik, de tudatosan nem vállalnám.
2013. aug. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Egyetértek azokkal akik szerint nem számít a környezet, család véleménye.


Viszont szerintem van itt egy kivétel. A lányod.

Sok család példáján keresztül látva sokkal jobb egy gyerek élete, ha van testvére. A nagyszülők meghalnak, idővel a szülők is, akkor pedig nagyon egyedül lenne a világban. Egy testvér fontos, biztos stabil pont lehetne az életében, akire mindig számíthat.

2013. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vágysz második gyerekre hagyd a fenébe!

Eleve te hordod ki gondozod főzöl rá. Ha a férjed feje ilyen huzatos még le is léphet, ha nem tetszik neki. Nehezedre esik már a gondolat is akkor minek? Boldoggá tenni egy férfit ezzel? Nevetséges. Ha egy gyerektől nem boldog kettőtől az lesz?


Lehet hogy a 4 éves lányodat is a nagymamák biztatják, hogy akarjon kistestvért.

Velem is ezt csinálta a nagyanyám, sírtam hogy testvért akarok. Aztán amikor megszületett rájöttem semmi értelme nem volt, nem tudtam vele játszani, 7 év korkülönbség van köztünk. És ma felnőttként? Hát jól beperelt a hagyaték kapcsán. Szóval jobb lett volna a szülőknek 1 db gyereknél megállni.

2013. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Babát csak akkor vállaljatok, ha mind a ketten akarjátok. A leírásod alapján én úgy látom, hogy Te nem akarsz több gyereket. Így ne vállald semmiképpen! És nem vagy rossz feleség, de állj ki határozottan a saját véleményed mellett!

A 4 éves kislányodnál természetes, hogy mondogatja, különösen, hogyha van a környezetében olyan, akinek most született kistestvére. A család meg ebben az esetben nem játszik, határozottan le kell állítani őket, vagy elengedni a füled mellett a megjegyzéseiket.

2013. aug. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ja, egy testvér stabil pont - stabilan belepofáz az életünkbe és kér "kölcsön".

Sajnos ez nekünk nem érv. Mindketten legidősebb gyerekek vagyunk, a kistestvér nekünk bébiszitterkedést, oviba-iskolába kísérést, tiniként nulla szabadidőt jelentett.

2013. aug. 26. 09:53
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Tedd próbàra. Mondd hogy kèsik, aztàn meglàtod a reakciót. Ha ugyanolyan mintt 3 ève, aakkor nincs miről beszèlni. Ha tènyleg örül, akkor nem a család àll a hàrrèrben.
2013. aug. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
Teszteld le; mond neki, hogy késik és nézd a reakciót!
2013. aug. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!