Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküdhet két "katolikus" egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküdhet két "katolikus" egy református templomban?

Figyelt kérdés

Én és a párom katolikus templomban lettünk megkeresztelve, én voltam elsőáldozó, ő bérmált is. Én nem hiszek istenben, de ő mindenképp akar templomi esküvőt és mivel az esküvő nemcsak rólam szól, végig fogom csinálni a majomparádét a tömjénfüsttel meg a csúcsos süveggel. Viszont a katolikus egyházat utálom. Van arra mód, hogy református templomban esküdjünk? Ő is református templomba megy, amikor szökőévben egyszer eltalál a templomba, mert nem szereti a katolikus miséket, szóval semmi kifogása nem lenne ellene.


Aki tudja, azt megkérném szépen, hogy válaszoljon arra is, hogy ha ez valamilyen okból nem megy, akkor én esküdhetek-e a párommal katolikus templomban "katolikusként" úgy hogy nem bérmáltam? És ha muszáj bérmálnom, akkor azt hogy intézi a pap bácsi, tart nekem egy kétnapos crash course-t? Sajnos erre a választ nem tudja a párom sem, mert az ő családjában mindenki katolikus és mindenki bérmált, meg amúgy sem tud semmit a saját vallásáról.



#chips #serlegből
2013. szept. 7. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
szerintem legegyszerűbb, ha elmész egy ref. templomba és megkérdezed.
2013. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy református templomban esküdhetsz-e, nem tudom, de ha katolikusban, akkor bérmálkoznod nem kell. Arra viszont számíts, hogy meg kell esküdnöd arra, hogy holtáig vele maradsz, és elfogadod a gyermekeket, akikkel Isten megajándékozza a házasságodat. És jegyesoktatásra is kell járnotok, katolikus pap enélkül nem ad össze benneteket.
2013. szept. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt én mind őszintén tudom vállalni, mert megtaláltam azt a nőt, akivel le szeretném élni az életem és nem fogok magzatokat sem abortálni, mert szeretnék a párommal gyerekeket. A jegyesoktatást tudom hogy velejárója a dolognak, ki fogom bírni és komolyan fogom venni (legalábbis úgy fog tűnni) mert nem akarom a párom kellemetlen szituációba hozni. Nem mintha egy paptól - akinek fogalma nincs egy párkapcsolat mibenlétéről - lenne szükségem tanácsra. A templomi esküvő egy kompromisszum, amibe a szerelmem kedvéért megyek bele, és mivel nem akarom hogy csalódjon, nem fogom kínos helyzetbe hozni. Én nem gondolom, hogy a gyerekek istentől erednek, de ennek semmi jelentősége, mert a házasságkötés nemcsak rólam szól, így én nem fogom azt kisajátítani a saját meggyőződésem miatt. Igaz megtérni se fogok.
2013. szept. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!