Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehet kibírni a bizonyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kibírni a bizonytalanságot?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromat bizonytalanságban éltem le, tehetetlenül. Pocsék volt, és most, friss házasként is ugyanezzel szembesültem. Persze, az ember életében vannak ilyen szempontból jobb és rosszabb időszakok, de nincsen rutinom a bizonytalanság elviselésére.

A férjem közvetítőn keresztül dolgozik, és most nem tudjuk, mikor és hogyan lesz munkája. Napibért fizetnek neki, szóval egyáltalán nem mindegy. Van, hogy hetekig minden rendben van, de van, hogy heti 3 napot adnak csak neki. Múlt héten például csak hétfőn dolgozott...

Most munkanélküli vagyok, és nem tudom, mikor kapok munkát. És kikészít, mert én írom a költségvetést, de így még azt sem tudom, mennyi pénzből gazdálkodhatok egyáltalán, hogy meddig elég a tartalékunk. Konkrétan semmit nem tudok.


Van valami tanácsotok?


2013. szept. 13. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Azért mert idegeskedsz, meg rágódsz attól még nem lesz jobb vagy rosszabb. Tudom nehéz megtenni de felesleges tipródni.
2013. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Bizonyos szempontból ismerős a szitu.

Valahogy fogadd el, hogy a bizonytalanság az élet velejárója, ezért ne küzdj ellene és ne akard megváltoztatni, csak fogadd el, hogy van ilyen.

Vannak viszont biztos pontok, például a párkapcsolatod, ezekbe kapaszkodhatsz érzelmileg.

2013. szept. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Tovább kell tanulni, új képességekre szert tenni, új nyelveket megtanulni, és akkor lesz értéketek a munkaerőpiacon, nem kell az anyagiakon rágódni. Sokan állnak neki új szakmákat megtanulni, vagy a meglévőt kiegészítő tudással tuningolni, hogy munkához jussanak. Ma már ez kell ahhoz, hogy bebiztosítsd magad.
2013. szept. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak olyan melót kéne keresnie, ami fix munka fix fizetéssel. Gondolom így, hogy dolgozik nem nagyon keres mellette. Kéne. Továbbá ha van is állásotok ne sóhajtsatok fel úgymond, jó egyszerre több lábon élni, valami kis aprósággal is foglalkozni munka mellett. Vagy esetleg másod állás ha megoldható. Így ha az egyik megszűnik vagy döcög, legalább ott a másik. Még jó hogy van tartalékotok, sok embernek még az sincs sajnos.

Amúgy nagyon fontos most az összetartás. Kerüljétek a vitás helyzeteket, támogassátok egymást lelkileg amennyire csak lehet. Ha legalább megvan köztetek az összhang és a harmónia, az segíthet átlábalni ezt a nehéz helyzetet.

Ideiglenesen húzzátok meg a nadrágszíjat is. Beszéljétek át, hogy mik a legeslegfontosabb halaszthatatlan kiadások és csak azokra költsetek, a többi maradjon későbbre ami várhat. Spórolás árammal, vízzel, gázzal, fűtéssel. Lemondani minden luxust ideiglenesen. Addig amíg nem stabilizálódik a munkahely kérdés.

2013. szept. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze, keresünk munkát mellette is, de lassan haladnak a dolgok. A továbbtanulást tervezzük, de egyelőre nem merek beleölni egy csomó pénzt a könyvelői képzésbe, azzal meg kell várnom, amíg stabilizálódik a helyzet. Ő is piacképes lesz, ha belefektetünk cirka félmilliót tanfolyamba meg felszerelésbe. Akkor legalább szabadúszóként is dolgozhat a munka mellett...


Most jobb a helyzet, 3 hétig stabilan egy helyen van, és a fizetésén is emeltek. Én meg elfelejtettem számolgatni időközben.

2013. szept. 16. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra még nem gondoltatok ,hogy a párod külföldön vállaljon munkát ? Van ismerősötök aki külföldön van ? Ha igen ,meg lehet kérdezni nem -e tud valamit ... Persze csak ha nem zárkóztok el a lehetőségtől . Az én férjem is kint dolgozik ,ismerős által ment ki . Jobb így ,mint napról -napra vegetálni ... Mondjuk mi megéltünk azelőtt is ,de voltak/ vannak céljaink . Nekünk szerencsénk volt :-) Hátha nektek is összejönne ;-) .
2013. szept. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!