Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem nélkül házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem nélkül házasság?

Figyelt kérdés

Lassan 8-éve vagyunk együtt.Már megkérte a kezem 1.5-éve.Esküvő max.2 éven belül lenne esedékes.Én 23L.Ő 26 F.Elég fiatalon egymásra találtunk.Ő elvileg még mindig nagyon szerelmes.Nálam ez a szerelem már elmúlt(legalábbis úgy érzem),de nagyon szeretem.

A nagy szerelem egy idő után elmúlik,de mégis hiányzik ez az érzés.De ha belegondolok,hogy valami történne vele,akkor úgy érzem,h abba bele halnék.Van olyan aki már így házasodott,h nem volt szerelmes?Legalábbis úgy érezte,hogy nem az? Bár én nő létemre eleve nem vagyok egy érzelgős,érzelmes típus.


2013. szept. 16. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
42%

Hát figyelj,ha neked ez így jó és boldog vagy így,akkor ne kételkedj!Csak azért az eszeddel gondold át,hogy mi van ha ezzel szúrod el az egészet.Miért kell neked mindenféle papír ahhoz,hogy boldog legyél?Csak mert ez a szokás,meg jó buli?Na mert pont ezért totál felesleges.

Ha meg szeretnéd az esküvőt meg a lagzit,akkor gondolj arra,hogy anyagilag is hozzá leszel kötve,és egy válásnál vagyonmegosztás is van..

Amúgy minden házasságban,minden kapcsolatban elmúlik a szerelem,és a helyébe a szürke hétköznapok lépnek.AMúgy ne akarj belehalni abba,ha esetleg szakítotok..szerintem felnőtt emberek vagytok(remélem),és tudtok reálisan gondolkodni.

2013. szept. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Már régen össze kellett volna házasodnotok, ha szeretitek egymást. 10 év után már ne akarj rózsaszín ködös, lángoló szerelmet, ez csak illúzió. A szeretet sokkal stabilabb alap.
2013. szept. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szerelem érzését fogod kergetni ,csalódni fogsz .. Előbb utóbb elmúlik és (jó esetben ) egy sokkal erősebb ,mélyebb érzés lép a helyére ! Lehet akkor jönnél rá valójában milyen fontos is a számodra a párod ha elveszítenéd ! Én úgy gondolom ott vannak azok az érzések benned ,csak már az életed részévé váltak ! Szerintem nincs nálatok semmi baj ! Sok boldogságot !
2013. szept. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

A nagy szerelem mindig el fog múlni, akárkivel is jössz össze életed folyamán.

Azt sem hiszem, hogy ő még mindig szerelmes. Sok ember nincs tisztában ennek a szónak a valódi értelmével.


Én valahogy szerelem nélküli házasság-párti vagyok. Amíg az ember szerelmes nem látja a másik igazi énjét, mert ott van az a bizonyos lila köd. De ha már valakit szeretsz (és ezért a szeretetért meg kell küzdened, mert minden szarsága ellenére is képes vagy legyűrni az önzőségedet, és szeretni őt) akkor tudsz reálisan gondolkodni, és dönteni.


Én biztos nem házasodnék szerelemből.

Ami viszont nálatok kissé rossz, hogy még nagyon-nagyon fiatalok vagytok.

2013. szept. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit tennék a helyedben, nem vagyok benne, nem érzem, amit te. A saját életem el tudom mesélni. Több, mint 5 évet voltunk együtt, magától értetődő házasság volt, szerelem már nem, csak amolyan "mi más jöhetne, ha nem ez", hiszen, annyira egyértelmű volt. Aztán egy év házasság után rájött, hogy neki ez kevés és elkezdett csajozni a hátam mögött, mert neki kell még az izgalom és az újdonság, nem elég a megszokott élet. Válás lett a vége. Most szerelemből, rózsaszín ködben házasodtam másodszor, most is tart. Már cska azért vagyok a gyakorin, mert tűkön ülök, mikor ér már haza, alig várom, hogy halljam a zárat kattanni és rohanok is elé. 4 éve, minden nap, mikor hazajön. Én a saját életem tudom felhozni, hogy igen, van szerelemből jó házasság. Nem tudom, a másik életem milyen lett volna, ha az akkori párom nem farol ki belőle, de azt tudom, hogy ha előre tudom, hogy ez a család vár rám, amiben most élek, gondolkodás nélkül pakoltam volna már akkor is. Nem tudom, a te életed miről szól, mit hozna a sors a jövőben, ezért nem tanácsolok semmit sem. Csak figyeld az érzéseid, és csak akkor lépj, ha biztos vagy magadban. Remélem, jól döntesz! N30
2013. szept. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
49%

Ezt neked kell tudnod...


Én nem tudnék barátságban házasodni.

2013. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

5-ös: Nem mindenki kezd el csajozni, csak mert 5 év után már nem érzi azt, mint az első hónapokban... :)

Mi is 5 éve vagyunk együtt. Én úgy vagyok vele, hogy reálisan látom a párom minden hibáját és jó tulajdonságait is. Nincs előttünk rózsaszín köd, emiatt nem félek attól, hogy csalódnom kelljen benne, maximum csak pozitívan. Nincs az, hogy majd ráébredek, hogy: ki ez az ember mellettem, nem is ismerem őt. Imádom őt, nem tudom nélküle elképzelni az életem, de nem idealizálok túl semmit sem. Vannak hibák, gondok. Szerintem ez a szerelem, nem a rózsaszín köd. Én szerelmesnek tartom magamat. És ezzel arra akarok kilyukadni, kérdező, hogy attól még, hogy nem érzed, ahogy "megremeg a gyomrod minden pillanatban" meg "lesed minden mozdulatát", meg "tűkön ülsz", attól még lehetsz szerelmes. Én mondjuk pont hogy elég érzelmes típus vagyok (túlságosan is), úgyhogy így mondom ezeket... :)

2013. szept. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es: teljesen igazad van, ezért is fogalmaztam úgy, ahogy. Én így éltem meg az elmúlt 10 évet az életemből, másnak másról szól az élete, és a házassága is. Nem hiszem, hogy itt bárki objektív tanácsot tud adni a kérdezőnek, sem az, aki azt mondja, menjen hozzá, sem az, aki azt tanácsolná, hogy így ne menjen férjez. Fogalmunk sincs, mit hoz a jövő és mi a jó döntés, neki kell éreznie, mit akar, mit vár.
2013. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
4 éve vagyok együtt a barátommal, én sem érzek szerelmet már régen. Szeretem, jó vele, nem is tudom elképzelni, hogy ne legyünk együtt, vagy mással legyek együtt, de ezer éve nem vagyok szerelmes. Nem dobban meg tőle a szívem, nincsenek pillangók a hasamban, gombóc a torkomban. De ettől függetlenül jó vele. Ha megkérné a kezem, igent mondanék. Tudom, hogy hiába keresnék akár életem végéig valakit, akkor is mindig elmúlna ez a nagy szerelem. Nálam az lenne a nagyobb gond, ha a szex nem működne. Mivel azzal nincs gond, nincs hiányérzetem. Amúgy sem vagyok túl szerelmes típusú nő, szóval én így elvagyok, nem vágyom a nagy lángoló akármire, amiről sokan ábrándoznak. A páromnak sokkal hamarabb jut eszébe, hogy megfogja a kezem, hozzámbújjon, de ez a kapcsolatunk eleje óta így van. Én ezeket nem igényelném. Jól esik, de magamtól nem jut eszembe ezt adni.
2013. szept. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Utolsó, jó szomorú életed lehet.


23 éves vagy! Még lehetsz szerelmes! 15éves korod óta vele vagy! Tiniszerelem, elmúlt és kész

2013. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!