Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerelem nélkül házasság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem nélkül házasság?

Figyelt kérdés

Lassan 8-éve vagyunk együtt.Már megkérte a kezem 1.5-éve.Esküvő max.2 éven belül lenne esedékes.Én 23L.Ő 26 F.Elég fiatalon egymásra találtunk.Ő elvileg még mindig nagyon szerelmes.Nálam ez a szerelem már elmúlt(legalábbis úgy érzem),de nagyon szeretem.

A nagy szerelem egy idő után elmúlik,de mégis hiányzik ez az érzés.De ha belegondolok,hogy valami történne vele,akkor úgy érzem,h abba bele halnék.Van olyan aki már így házasodott,h nem volt szerelmes?Legalábbis úgy érezte,hogy nem az? Bár én nő létemre eleve nem vagyok egy érzelgős,érzelmes típus.


2013. szept. 16. 17:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi a férjemmel Másfél év után házasodtunk össze. És a mai napig szerelmet érzünk mindketten, pedig most leszünk majd 2 éves házasok decemberben.


Sokszor olvastam az ilyesmit, hogy a nagy szerelem elmúlik idővel, de én ezt nem érzem. Nem is vagyunk együtt olyan régóta mint ti.


Szerintem közelítsd meg más felől a dolgot. Ha nagy szerelemre vágysz, akkor az úgyis el fog múlni idővel mindig, mert ilyen típus vagy ezek szerint.


Tehát én annyit tudnék tanácsolni, hogy tedd fel magadnak a kérdést. A meglévő érzelmeiddel, boldog vagy e. Ha igen, akkor valószínűleg házasság lesz.


Ha már boldog sem vagy vele csak vagy, akkor viszont ne menj hozzá.


27/N

2013. szept. 17. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
"Utolsó, jó szomorú életed lehet. " 9-es válaszoló vagyok. Ha ez nekem szólt, tévedsz. Egyáltalán nem szomorú. Nem mindenki vágyik hatalmas szerelemre, én nem vagyok ilyen típus. Van barátnőm, aki szinte rajong a pasijáért, és szerintem inkább a szerelembe szerelmes, ezért folyamatosan keresi a naagy-nagy szerelmet. Én nem. Én inkább biztonságban akarom érezni magam egy férfi mellett, szeretni akarok, de nem ész nélkül szerelmesnek lenni. Boldog vagyok, csak nem szerelmes. Ebben mi a szomorú? Ez kb. olyan, mint hogy vannak, akik szeretnek utazni, vannak, akik pedig nem. Én imádok, mégsem mondom azt egy otthonülős embernek, hogy de szomorú élete lehet, csak mert nem megy sehova. Ő érezheti magát ettől tök jól. Ez most egy egyszerű példa volt, de szerintem nem lehet így bekategorizálni az embereket, hogy aki nem szerelmes típus, annak már egyből milyen sz*r.
2013. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a lángoló szerelem elmúlik, de helyette jöhet sima szeretet is, ami nem bír ki egy egész életet, meg jöhet olyan erős szeretet is, ami erősebb minden lángolásnál, és sírig tartó kapcsolattá fonja össze a két felet. Egy kivülálló nem tudhatja, hogy nálad melyik jött a szerelem után, de az írásodból az jön le, hogy valami hiányzik neked, nem tűnsz igazán boldognak és nyilván a kérdést is azért tetted fel, mert bizonytalan vagy ebben, ami már azt jelzi, hogy valami nem kerek. A féltést meg ne keverd össze mással. Nyilván ha valamelyik szerettünkkel, vagy egy olyan emberrel, akivel szoros kapcsolatban álltunk évegik történne valami mindenkinek megszakadna a szíve, és úgy érezné kitéptek egy darabot az életéből, de ez inkább féltés, gyász, önmagunk sajnálata, nincs ahhoz köze, hogy vele akarom leélni az életem vagy sem.
2013. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Én inkább biztonságban akarom érezni magam egy férfi mellett, szeretni akarok, de nem ész nélkül szerelmesnek lenni. Boldog vagyok, csak nem szerelmes. Ebben mi a szomorú? "


Ugyan nem nekem szántad, de én is szomorúnak gondolom, sajnállak. Azért hiszed, hogy boldog vagy mert nem ismersz jobbat. Azért mondod, hogy biztonságot akarsz és nem szerelmet, mert az igazi szerelmet nem ismered. A szerelem nem az, amit a barátnődél látsz, aki rajong. Ez egy sokkal mélyebb érzés, ami kölcsönös. Egyszer majd eljön a te életedben is, és akkor nagyon sajnálni fogod, hogy ilyen buta voltál. De addig is hiába magyarázzuk neked, ahogy egy süketnek is hiába mondod, milyen csodálatos dolog a zene.

2013. szept. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés pár napja érlelodik, bennem, csak még nem volt idom kiírni ide. En is írhattam volna, hiszen sok kozos vonás van bennunk. En 21 éves vagyok a párom 24, 6 éve vagyunk egyutt (én is 15 voltam mikor elkezdtunk járni), és pár honapja egyutt is élunk. Mondjuk nekem még nem kérte meg a kezem, de ami késik nem múlik. En sem vagyok már szerelmes, nincs rozsaszín kod, pillangok és stb. de tudom, hogy szeretem o is engem, tudok vele egyutt élni, jo vele az ágyban, el tudom képzelni a gyerekeim apjának, és le tudnám élni vele az egész életemet. Azt hiszem ennél tobb nem kell. En azért szoktam néha elbizonytalanodni, mert a barátnoim azt hajtogatják hogy honnan tudom, o az igazi mikor még mással nem voltam. Ez el szokott gondolkodtatni, de aztán ránézek, átgondolom magamban azt a szoros koteléket ami koztunk van, és érzem hogy mással nem johetne létre. Képes lennék érte feláldozni az életemet, és belehalnék ha valami baja esne. Szeretem a testem osszes sejtjével, nem rajongva, visongva, rozsaszin szemuvegben, de csendben és huségesen.
2013. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Nem tudom melyik hülye mondta azt, hogy az igaz szerelem egy idő után mindig elmúlik. AZ IGAZ SZERELEM SOSEM MúLIK EL! Ha úgy érzed nem vagy már szerelmes annak 2 oka van: Vagy azért, mert sosem szeretted igazán. Vagy csak
2014. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Vagy csak kialudt a láng. Az első változatra nincs megoldás, viszont ha csak arról van szó hogy nem ég már ugy a szerelem mint az előtt ne aggódj. A megoldás ott van előtted: legyél vele tobbet, szeresd ot sokkal jobban mint azelott, legyetek tobbet kettesben(értem ez alatt:mozi,étterem,...).
2014. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!