Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szemétség lenne ez tőlem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szemétség lenne ez tőlem?

Figyelt kérdés

Történet (lehet kicsit hosszú lesz)


Párom fizikai munkát végez.Reggel 5-re jár, de általában du. 2-re itthon van.Intenzíven 3-4-5 órát dolgozik, egyébként kocsiban ül.

Én 2 gyerekkel (2,5 éves, 9 hónapos) vagyok itthon.Egész nyáron vigyáztam egy közel 2 éves kislányra is.Most hogy kezdődött a bölcsi, ő már nem jön, viszont 2 naponta járok este fél 10-re takarítani.Olyan 1 fele érek haza ilyenkor általában.Minden nap reggel 7-8 között kelünk, mindennap főtt étel van az asztalon.Gyerekekkel játszóterezek, ha az idő engedi.

Be kell valljam hogy a háztartás hagy maga után kívánni valót, de mocsok nincs csak kupi..még úgy is, hogy nagyon sokat pakolok..de hát akinek van 2 pici gyereke, az ezt megérti.Meg hát én se elemmel működök, valamikor pihennem is kell.

Párom ha kérem elmosogat, és pont.Haza jön, alszik, 2 naponta edzésre jár..van hogy 7végén leviszi a gyerekeket játszóra, de gyakran kibújik ez alól is.

A problémám, hogy folyamatosan azt kapom tőle, hogy én semmit nem csinálok, amikor pedig naponta főtt kaját zabál, van tiszta alsója, és a gyerekei sem szaros seggel rohangálnak itthon.Arról nem is beszélve, hogy járok takarítani...most nem akarok mártírkodni, de tényleg fárasztó, és nem jókedvemből csinálom, hanem azért muszáj..

Arra gondoltam, hogy a koszpénzünket elosztom ketté, és közlöm vele, hogy oldja meg továbbiakban az ellátását.(főtt kaja, mosott ruha..stb.) Ez jó ötlet.Már csak azért is, mert én erőn felül oldom meg a dolgokat, még sincs értékelve..akkor ő is szépen munka mellett lássa el magát.Én hivatalosan a GYEDemet azért kapom, mert a gyerekekkel itthon vagyok, nem azért hogy őt ellássam..de még ezzel se lenne bajom, ha nem cseszegetne.

Én ellátom a gyerekeket, meg magam..ő meg oldja meg.Főzni egyébként nem tud, így gondolom kész kajákat venne, de ennyi pénzből max 1-2 hétig tudna enni.

Nagy szemétség lenne ez tőlem???


2013. szept. 19. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem lenne szemétség. Ezt csak azt tudja mennyi munka, aki csinálta valaha. Nyugodtan menjetek külön pénzre, külön kosztra. A rezsi felét kérd el, mert két gyerek van, felét fizesse ő, valamint a kaja árának a felét is, száraz kaja. Főzni meg csak a gyerekekre főzz meg magadra. Ne moss rá, ne vasalj, stb. Takarítást osszátok el, például az övé a fürdőszoba, nappali meg az előszoba, tied a háló, gyerekszoba, konyha. Akkor se takarítsd ki ezeket a helyiségeket ha piros hó esik.
2013. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem szemétség, viszont szerintem nem működne, nincsen értelme.


Egy próbát csinálnék viszont 3 napig, hogy" nah látod most nem csináltam semmit.."



[link]

2013. szept. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem szemétség, de a gyerekekre is kéne akkor külön kosztpénz, nem elég ketté osztani. Én a helyedben inkább csak lazítanék. Nem csinálnék főtt kaját, senkinek nem ártott meg még egy-két hét zsíros vagy májkrémes kenyér hagymával, paradicsommal. Mosni sem mosnék. Aztán egy idő után, mikor mondja, hogy nem csinálsz semmit, legalább igazat adhatnál neki. Ereszd el a füled mellett vagy csak vágd vissza, hogy te sem csinálsz semmit. És kész, nem kell vele foglalkozni.
2013. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#2 nagyon jó:))

van hozzá kép is:

[link]

"Apa hazaér: Mi a fene történt itt? Anya: Tudod, mindig megkérdezed, amikor hazajössz, hogy mit csináltam egész nap? Nos, ma nem csináltam...SEMMIT!!"

*

Most van a munka legnehezebb időszaka - kicsi és mégkicsibb gyerekkel -jó lenne, ha nem esne szét a családi béke meg nem értés miatt.

Egy népmese is segíthet a #2 -en kívül, az "Okos lány népmese gyűjteményből. Marad a házban a régi rend.

"Az asszony a szénagyűjtésben nagyon megéhezett, nem győzte várni az étellel az urát, fogta magát, és hazament. Mindjárt látta a nagy rendetlenséget, csak az urát nem találta sehol."

[link]

2013. szept. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem szólókat. Pár napig ne csinálj semmit! Aztán majd megtudja!
2013. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a férfiakkal csak az a baj hogy nem számítják az otthoni munkát is munkának.
2013. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha megint ezekkel dobálózik akkor adj a kezébe egy seprűt, egy szivacsot, és egy tányért és mond ezt: ha azt hiszed ez olyan könnyű akkor lehet takarítani. sok sikert.
2013. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Először nem a szétosztásnál kezdeném a helyreállítást.Az ilyen dolgokat nagyon nehéz megcsípni,hogy hol is romlottak el.De nem is az a fontos,hogy visszavezessük a szálakat,hanem a bizalom.Azért mondom,mert ezt gyakorlom én is.gPárom sokat dolgozik,én meg itthon próbálom megteremteni azt a légkört,hogy jól érezze magát ha fáradtan hazaesik,és szeressen hazajönni,mert melegség fogadja itthon,meleg étel,és rend.


Mindenképp beszélgetni volna jó vele erről.Kivel beszélgetnéd meg ha nem ővele,akivel a problémád kialakult.Ha mindjárt külön kosztra mentek,akkor lehet,hogy nincs visszaút,és mégjobban elmérgesedik a helyzet,ezt akarod e,hogy szétmejetek?


Megütötte a fülemet,hogy azt írtad,hogy a gyerekei.Érezni a haragot,indulatot szavaidban,ezért kellene sürgősen beszélgetni,és őrá figyelni,hogy ő mit szeretne,és egyeztetni azzal,ami neked is elfogadható.


Persze a férfiaknak általában nagyon nem tetszik,ha esetleg a nők is dolgoznak,és önállók,nem otthon ülő háziasszonyok.Az is lehet,hogy azt rosszul értékeli önmagában,hogy te is elmentél esténként dolgozni,azt érezheti,hogy amit ő csinál az nem elég jó,és ezért vág azzal vissza,hogy nem csinálsz semmit.

Aztán meg,hogy este nem vagy otthon,amikor ő igen,és ha jól értem hajnal egyig kell takarítani hú hát az tényleg megterhelő lehet.Lehet,hogy az a munkahely nem ideális,valami mást kellene.Persze két pici gyermek mellett nehéz mást találni.Amikor este elmész a picikre felügyelni kell,vagy nem?Bármikor felkelhetnek,olyankor a párod helytáll?

2013. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerinted a fizikai erőszak hatásos a gyerekek esetében?

(nem beszélve arról hogy 2,5 és 9 hónaposról van a kérdésbe szó)


Hát, gratulálok!


2.

2013. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Basszus mintha magamat olvasnám! annyi különbséggel hogy nekem még a pocakomban van a baba, és a párom stroke után "épülget" fel. na annyira azért nem erőlteti meg magát mert egész nap a tv elött döglik mozgás helyett.. na mindegy. nem tetszett neki ahogy takarítottam és elkezdett ordibálni.. én is erőmön felül teljesítek, cipekedek, főzök, mosok, takarítok, a macska után is retkelek emelett van bőven még sok minden ami miatt idegeskedhetek, rajtam minden teher. míg a kedves párom semmit nem csinál még magáért sem. na, mivel nem tetszett neki a takarításom ezért nagy duzzogás közepette kitakarította az egész lakást ahogy neki tetszik. teljes mértékig átérzem a helyzeted! ezt a pénzes dolgot szerintem tartogasd meg végső esetre mert hátha ebből nagyobb botrány lesz, de megérdemelné... nem tudom milyen a párod hogy mennyire lehet vele beszélni úgy hogy nem sértődget, de először próbálj meg beszélni vele, aztán ha nem akkor ne nagyon gondoskodj róla..
2013. szept. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!