Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jó dolog ha egy feleséget...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó dolog ha egy feleséget eltart a férje?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 01:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%
nem
2013. szept. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Miért nem? Indoklasokat is varok meg véleményt. Nem szeretnétek ha eltartana a férjetk? Vagy akit eltart neki jó nagyon?
2013. szept. 20. 01:50
 3/33 anonim ***** válasza:
69%

Akit eltartanak az elveszti a szabadságát és a jogát hogy beleszóljon fontosabb anyagi vonzatú döntésekbe.

Valamint ha 1x csak úgy alakul hogy nem tartják el elég nehéz beleírni az önéletrajzba hogy 5 évig az volt a foglalkozása hogy kitartott volt.

A gyerekek (ha vannak) pedig szintén rossz mintát fognak kapni és azt fogják hinni hogy ez a világ rendje.

2013. szept. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%

Nem.


Még ha eltekintünk attól, hogy nem túl nagy szellemi kihívás otthon ülni, teljes mértékben kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz anyagilag.


És ahogy már megemlítették, a gyerekeknek sem lesz jó minta.

2013. szept. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

Azért a világ nem fekete és fehér, hogy aki htb, az rabszolga és otthon kuss a neve.

Ha a férj elég jól keres, és megengedhetik maguknak, hogy a nő ne dolgozzon, illetve ha a nőnek nincsenek karrierista vágyai, akkor miért ne? Valószínűleg ez a modell működik, nem véletlenül vannak így. Több ideje lehet a gyerekekre, több időt tud a háztartással is tölteni (nagy ház esetén azért nem mindegy), ebből valószínűleg kevesebb veszekedés is van. A férj is tud a munkájára koncentrálni, nincs abból feszültség, hogy kevesebbet foglalkozik egy időben a gyerekekkel vagy nem segít a háztartásban. Persze ettől még a felesége nem lesz házicseléd, de valljuk be, azért mindenki szívesebben segít a házimunkában, ha az nem napi kötelesség, hanem néha-néha kell csak.

Valóban, hátrány az elkötelezettség és az, hogy a nő nem hoz haza pénzt. De ettől még lehet beleszólása a dolgokba, ha a férje mondjuk nem kezeli jól a pénzét, feleslegesen elszórja (mert világéletében jól keresett, megtehette), akkor bármennyire is eltartott a feleség, igenis szóljon bele az anyagiakba.


Személyes vélemény... nem tudom, szerintem jó dolog lehet. Még sosem voltam eltartott feleség, egy hónapra kipróbálnám. :) Aztán lehet, hogy megváltozna a véleményem.

2013. szept. 20. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
12%
Özvegy nőnek remek lenni! Jön a nyomor a setétnek.
2013. szept. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Előnye, hogy több idő marad a pihenésre, szórakozásra, egymásra, a családra mindkét félnek, hátránya pedig az, hogy ha valamiért a férfi keresőképtelen lesz tartósan, esetleg külön mennek, akkor a nőnek lehet, nehéz lesz hirtelen munkát találni.

Én tapasztaltam mindkettőt: eddig dolgoztam, most egy ideje munkanélküli vagyok. Érzelmileg most jobb mindkettőnknek, több időt vagyunk együtt, azelőtt veszekedések is voltak, idegeskedés, most szinte semmi ilyesmi. Viszont az érzelmekkel nem lakik jól az ember, anyagilag mindenképp jobb két kereső egy családban. Szerencsére megtehetem, hogy nem kell elmennem olyan munkahelyre, mint régen, ahol már néhány óra után eleredt az orrom vére, olyan nehéz volt, de ha találok egy kevésbé nehezen elviselhető munkát akkor inkább azt választom az itthonlét helyett.

2013. szept. 20. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
57%
7: Az átmeneti munkanélküliség más. Bárkivel előfordulhat, ugyanúgy a férjjel is. Más pár hónapig otthon lenni, mint évekig.
2013. szept. 20. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az a legbiztonságosabb, ha van 2db 4 órás bejelentett munkahelye, plusz egy lakása ami ki van adva, és mellette a férje is dolgozik.
2013. szept. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán jó ,de van amikor szükséges. Nekem 6 év után szűnt meg a munkahelyem . A férjem külföldön dolgozik ,van egy iskolás gyerekünk .Közös megbeszélés után született a döntés ,hogy most nem keresek munkát ,hanem beiratkozok nyelviskolába ,(mivel ki fogunk költözni külföldre )ezáltal így több idő m lesz tanulni . Meg amúgy is problémát okozott volna a gyerekfelügyelet amíg én suliba vagyok ,így most tudok járni napközben .
2013. szept. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!