Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akkora dolog, hogy...

Miért akkora dolog, hogy átmenetileg megcserélődtek a szerepek?

Figyelt kérdés

Eddig a párom dolgozott, én suliba jártam és közben vezettem a háztartást.

Suli után elkezdtem dolgozni (protekcióval, mert máshogy nem ment volna), alig pár hete a páromat kirúgták (kb 1 hónapja).

Most ő az aki "vezeti" a háztartást. Ez annyit jelent, hogy mire hazaérek elmosogat, vesz 1-2 apróságot (üdítő, felvágott), a többit majd együtt megvesszük. Néha főz valami egyszerűt (bolti szószból bolognait, főzeléket) vagy rendel kaját. Heti 1-2 alkalommal porszívózik. A portörlést és fürdőszoba takarítást én csinálom, mert szerinte ez az én dolgom.

Reggel 6kor indulok dolgozni, este 6 után érek haza, egész nap döglik és fekszik a párom... ami házimunkát elvégez az megvan 1-2 óra alatt.


Most teljesen fel van háborodva, hogy ő kiteszi itthon a lelkét, én meg nem értékelem. Mire hazaérek hulla vagyok, örülök ha nem alszom el állva.

Panaszkodik, hogy ő nem tudja kipihenni magát (mert én kitudom?). Az ismerősök meg azt hiszik, hogy valami hajcsár vagyok.


2013. szept. 14. 08:15
1 2
 1/13 zabmester ***** válasza:
85%
Gondolom bántja a lelkét, hogy neked van munkád, neki meg nincs. Ezt meg is értem, oké. De mi az, hogy a portörlés meg a fürdőszoba takarítás a TE DOLGOD? Mert? Ő nem ott lakik? Azért ezeket nem naponta kell megcsinálni, egészen nyugodtan fel lehet osztani két ember között, hogy ki melyiket csinálja, vagy mikor ki a soros.
2013. szept. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Amikor kirúgták, mondtam neki, hogy nem gond ha nem takarít, nem várom el tőle. De legalább annyit tegyen meg, hogy a macskaalmot kicseréli (ha büdös) és a szemetet kidobja (ha büdös!). És hogy szellőztessen ki.

Hát ezeket pont nem csinálja meg :(

2013. szept. 14. 08:38
 3/13 A kérdező kommentje:
Van szemétledobó a lépcsőházban, kb 10 lépcsőt felmegy és kidobhatja a szemetet.... nem nagy távolság.
2013. szept. 14. 08:39
 4/13 anonim válasza:
20%

Napi kamu.

Persze, egész nap döglik, aztán még ő áll neked, h nem bírja magát kipihenni....

2013. szept. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb, ha ez kamu lenne! :(
2013. szept. 14. 09:09
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Azért,mert engeded,hogy elnőiesedjen.Ezt egy férfinak sem szabad megemgedni,úgy,ahogyan ők sem engedik nekünk,hogy mellettük határozottak tudjunk maradni.Már pedig egy nőnek igen is,tartania kell azt a gyeplőt,hogy minden a helyén maradjon!Ha nem tartod,akkor ott baj lesz.Más is,nem csak ilyen apróságok.Adj ultimátumot neki,ha nem,akkor mutass az ajtó fele,és ne engedd vissza!
2013. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Leginkább az zavar, hogy előadja fűnek fának, hogy ő milyen házias meg rendszerető, és nincs mögötte semmi.
2013. szept. 14. 09:20
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
nálunk ugyanez van sajnos, megértelek...én estig dolgozom, ő munkakeresésben, csak anynit kértem h kicsit tartsa rendben a lakást, ne nekem kelljen nekiállni este 7-8kor miután hazaértem...heti egyszer sikerül is cisnáljon valamit,amúgy meg azt hallgatom h mi az h én nem csinálok semmit itthon (10szer annyit csinálok itthon mint ő, hisz vkinek csinálni kell, de az nem számít, ő annyit dolgozik itthon!!!csak azt nem látta még senki...)
2013. szept. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Most kb 35 perc alatt megcsináltam amit ő egész nap csinál. :)
2013. szept. 14. 09:29
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De minek csinálod meg? Így sose tanulja meg! Amúgy írd fel egy papírra reggel a teendőket részletesen. Ha nem csinálja meg, te se fogod. Másoknak meg, akiknek mondja milyen házias, nyugodtan említsd meg ezt a baromságot, miszerint a te vagyis a nő dolga a portörlés és a fürdőszoba takarítás.
2013. szept. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!