Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Így fogom leélni az életemet?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így fogom leélni az életemet? Nem akarom! Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elmúltam 30 éves. Édesanyámmal élek, a szülői házban, még mindig a gyerekkori szobámban. Édesapám sajnos elhunyt két éve. Viszonylag jó munkahelyem van, aránylag jó fizetésért, de lakásvásárlásba, vagy építkezésbe nem tudok belevágni, főleg nem egyedül.

A barátaim közül, akik megmaradtak barátnak, egy külföldön van, kettő pedig tőlem 120 km-re. Telefonon, skype-on tartjuk a kapcsolatot, de lényegében egyedül vagyok, bár van néhány haverom, de igazából senkire sem számíthatok, nincs olyan, hogy felhívjuk egymást, és átugrunk egymáshoz egyet beszélgetni, ha bármi van. Persze, néha akad egy-egy sörözés, de ebben kimerültek a baráti kapcsolataim.

Volt néhány párkapcsolatom, amik tartottak hosszabb-rövidebb ideig, de egyik sem tartott két évnél tovább, és ebből egy nő volt, akivel úgy éreztem, vele leélném az életem. Majdnem belepusztultam, amikor vége lett.

Az utolsó, egymást követő két kapcsolatomban sajnos szereztem 1-2 ősz hajszálat. Az egyik távkapcsolat volt, amiben folyamatos telefonos pórázon voltam, és mindennaposak voltak a gyanúsítgatások, és az arról szóló elméletek, hogy én milyen megbízhatatlan, hűtlen pali vagyok. A másikban pedig, egy végtelen rosszindulatú nő volt a „párom”, aki miatt a környezetemmel is konfrontálódtam, a végén ráadásul meg is lopott egy csomó pénzzel.

Ezek után én elzárkóztam az elől, hogy párkapcsolatban éljek. Azt vallottam, hogy inkább egyedül, mint egy rossz kapcsolatban.

Viszont, kb 6 hónapja eljutottam oda, hogy nyissak, mert úgy éreztem, hogy most már szükségem van valakire, elvégre az ember, társas lény. Akadt is néhány lehetőség, meg is ragadtam, de valamiért egyik sem jött össze, de nem mind az én döntésemből kifolyólag.

És itt jön a jelen: szinte percről percre, egyre intenzívebben érzem azt, hogy nem jó így nekem. Testem, lelkem, minden porcikám, minden sejtem, tiltakozik a jelen helyzet ellen, és egyre jobban kétségbe vagyok esve, hogy mennek az évek, és nem leszek már fiatalabb. Nem akarok kifutni az időből, családot szeretnék, egy megbízható társat szeretnék, aki a gyermekünk, vagy a gyermekeink anyja lesz, boldog akarok lenni, és boldoggá akarok tenni valakit!

Nem akarok belesüppedni ezekbe a negatív gondolatokba, próbálok pozitívan felfogni mindent, de az utóbbi időben úgy érzem, mintha el lennék átkozva, és az lenne a karmám, hogy egyedül éljek, pedig tudom, hogy nem így kell lennie.

Volt már valaki hasonló helyzetben, amiből sikerült kitörnie? Hogyan? Milyen módon? Mit tanácsoltok? Mit tegyek? Nem akarok karba tett kézzel várakozni, erőltetni sem akarok semmit, de már nagyon szeretném, hogy valami nagy, és pozitív változás történjen az életemben!


2013. szept. 20. 18:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%

Szia,


Az előbb akartam kiírni valami hasonlót.

Fogalmam nincs mit írhatnék, vagy mit teheténk, nekem ugyanez a problémám. Különbség, hogy nekem még barátaim sincsenek. Fiatalabb is vagyok, de így is olyan reménytelennek érzem.

A nem feladni az egy remek tanács....csak azt nem tudom hogyan kell.

2013. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
67%
Költözz el kezdj új életet .
2013. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második, a menekülés nem megoldás. Próbáltam, költöztem, nem jött be.

Ugyanúgy hiányoznak a barátok, társaság, de sajnos sehol nem találtam még olyan társaságot, amit ne a pia és buli tartana össze, ahol fontosak lennének egyéb értékek is, és ahol egymásnak is fontodak lennénk.

Hiányzik. Na meg persze egy férfi is, de erről már ne is beszéljünk...

2013. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szerintem a második válaszoló úgy értette, hogy elköltözni a szülői házból. Van is benne ráció...
2013. szept. 20. 18:53
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Hallod? nekem dettó ugyanilyen a Problémám,csak én nem anyámmal élek..hanem saját házamban,és fiatalabb vagyok jóval tőled.de egyébként qvára hasonló a szitu nálam is.nők terén ,és barátok terén is.Ez az átkozott egyedűllét totál szétvágja az életem nekem is.Szeretnék végre egy családot,de ha még tovább egyedül húzom,attól tartok ,hogy golyót röpítek a fejembe,nem vicc.
2013. szept. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Hármas egy lány, kérdező egy fiú, telefonszámot cseréltek és slussz.

r3d4me újabb ügyet oldott meg!

(ha esküvőig fajul én a sült csirkét szeretem)

2013. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Veled egykorú nő vagyok, a barátokkal nálam is ez a helyzet, nekem a nálad idősebb bátyám lakik még otthon. Szerintem ez nem is jelent gondot, ha ott jól érzed magad, és főleg ha nincs senkid, még mindig jobb otthon mint egyedül. Én többnyire a neten ismerkedek emberekkel- nem szándékosan, de valahogy mindig itt alakul ki a legtöbb baráti kapcsolatom.


Neked férfiként még nem akkor tragédia, hogy mennek az évek, de képzelj el egy hasonló helyzetű nőt, akinek a biológiai órája is ketyeg. Szerintem az első lépés ilyenkor mindig az, hogy próbálj ismerkedni, társaságot találni, akár a munkahelyeden, templomban, tanfolyamon, bárhol ahová sok ember jár, és ahol te is szívesen vagy. Utána előbb-utóbb egy nő is jön majd aki jobb az eddigieknél. :)

2013. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Néhány különbséggel ugyan, de hasonló cipőben járok. Én még huszonéves vagyok (29 éves), már nem a szülői házban lakok, de nekem is megvolt életem legnagyobb pofára esése. A főiskolás szerelmemmel már 5 éve voltunk együtt (2 éve) mikor kimondta, hogy vége, ő úgy érzi, hogy jobbat érdemelek nála. Pedig előtte már hosszasan terveztük a közös életünket. Nem mondom, majdnem belehaltam a fájdalomba. Szerencsére nekem vannak barátaim, ha nem lettek volna, nem is tudom, hogy éltem volna túl az egészet. Sok mindent köszönhetek nekik, a lehetőségekhez képest próbálunk minél többször találkozni. Persze már ők is a családalapításon gondolkodnak, így ezt már nem olyan könnyű összehozni. A szakítás után én is úgy döntöttem, hogy többet nem kell nekem párkapcsolat, ezért csak az "egy éjszakás" kalandokra hajtottam. Mostanában viszont úgy érzem, hogy újra vágyok arra, hogy legyen valaki, illetve legyenek valakik az életemben, aki(k)ért érdemes minden reggel felkelni és akiket szerethetek. Sajnos én se tudom, hogyan valósíthatnám meg életem vágyát.
2013. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az első és legfontosabb: ne süllyedj el az önsajnálás mély tengerében. Annál rosszabb nincs.

A második, hogy igenis, lásd pozitívan a jövőt. Bármikor, bármi megtörténhet. Ne veszítsd el a hited.

Én is elég szar helyzetben vagyok, 26 leszek, életemben nem dolgoztam még, lehetetlen munkát találni, párkapcsolati téren is hasonlóak a tapasztalataim, mint neked. És volt időszak, hogy elegem lett, reménytelenné váltam. Nagyon rossz volt, és ami meglepő, hogy nehéz is. Jöttek a bulik, piálások, napi 1 doboz cigik. Aztán rövid idő után rájöttem, hogy reménytelennek lenni nehezebb, mint reménykedni.

Igaz, nekem legalább közelemben vannak a barátaim, na de nekik is meg vannak a gondjaik, bajaik, nem lóghatok a nyakukon mindig.

A lényeg a lényegben, hogy a felhők felett mindig süt a nap. Nem vagy még idős, pasiknál bőven elég ha 35 körül kezdik a családalapítást.

Addig pedig járj nyitott szemmel.

Minden jót!

2013. szept. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
r3d4me, ez tényleg zseniális ötlet. Valóban, a legegyszerűbb. Ha valamelyiktek tényleg el akar venni, lesz sült csirke, megígérem! Töltött káposzta is meg amit még szeretnétek.
2013. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!