Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi lehet vajon annak a hátteré...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet vajon annak a hátterében, hogy a férjem hirtelen külön kasszát szeretne?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, de több mint 10 éve közös kasszán vagyunk. Ezalatt volt olyan, hogy én kerestem keveset meg olyan, hogy ő.


Most új munkája lett, ezért azt mondta hogyha visszamegyek dolgozni, akkor legyünk külön kasszán. Konkrétan úgy képzeli, hogy a rezsit felezzük, vásárlások után meg átnézzük hogy ki mit vett: nekem betét, tusfürdő, neki borotválkozós cucc stb. És azzal elszámolunk.


Ti mit gondoltok erről?


2013. szept. 29. 11:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanazt csinálnám, mint a huszas.
2013. szept. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
94%
Ha eddig közös kassza volt, akkor szerintem ott most bajok vannak. Mivel nálunk réges régen külön kassza van, házasság óta is, nekem ez a normális, bár más rendszerben működik, mint nálatok. Nem vásárlás után számolunk el, hanem egyenlő arányban megy a pénz a közös számlára, arról vásárolunk ilyen általános dolgokat (kaja, tisztálkodószer, tisztítószer stb.). Ami ezen felül van, ruha, cipő, telefon, bármi, azokat saját számláról fizetjük magunknak. A ti rendszeretek nem annyira jó szerintem így. A külön kasszával nekem semmi gondom, amennyiben bevált módszert tud alkalmazni két fél, és nem okoz gondot nekik a mindennapokban, nincs veszekedés belőle. Mivel ti mindig közösön voltatok, szeritnem a férjed így akar elkülönülni tőled, hogy később, ha esetleg válásra kerül a sor (valószínűleg benne megfordultak ilyen gondolatok), könnyebb legyen szétmenni.
2013. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom észrevette, hogy csapolgatod a közös kasszát, és a fiúkáidra költöd a pénzét,amit megkeresett. Megértem, nehogy már hülyének nézd az Urad!
2013. szept. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Utolsó, kérlek olvasd el a többi kommentem: NEM nyúltam a megtakarításhoz, NEM vettem semmit előzetes megbeszélés nélkül.


És nem az ÉN gyerekemre költök, hanem a KÖZÖS gyerekünkre.

2013. szept. 29. 16:49
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

És ezt hogy képzelte el? Ha a gyereknek vesztek valamit, azt is mindig felezgetitek?

Első körben arra gyanakodnék, hogy valami vaj van a füle mögött és valószínűleg eszem ágában sem lenne belemenni, amíg legalább épkézláb magyarázatot nem ad arra, hogy miért nem tetszett neki az eddigi rendszer. Valami oka van, hogy 10 év után előáll egy ilyennel... Felnőtt ember, ha határozott elképzelése van arról, hogy így jobb lenne nektek, akkor legyen annyi benne, hogy épeszű érveket is mond mellé, nem hagy kétségek között vergődni!

2013. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném tőle, hogy miért, ő már csak tudja.


Én úgy gondolom, hogy ha korábban másban állapodtatok meg, akkor nem indokolt, hogy külön kasszán legyetek most hirtelen, ezt el is mondanám neki, és azt is, hogy miért, válni akar, vagy mi?


Amúgy mi a párommal nem leszünk teljesen külön kasszán, de teljesen közösön sem miután összeházasodunk. Lesz közös is, és külön is.

2013. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ajjaj, semmi jót nem gondolok erről. Mivel az a normális ha egy pár közös kasszán van, mint ahogy ti is így vagytok még. Igaz, hogy vannak olyanok, akik külön kasszán vannak, de azok az első perctől kezdve úgy vannak nem pedig évek és gyerek/ek után az egyik félnek kettyen az agya.

Mi vezethet erre egy embert?

1. Nem elégedett az anyagi helyzetetekkel, az anyagi gyarapodással. Oké, csak akkor azt mondaná inkább, hogy hagy kezelje pár hónapig egyedül a pénzt, hogy lássa hol tudtok spórolni. Vagy ha nem tetszene neki amikre költesz, akkor azt mondaná, hogy változtass rajta. De így hogy nem szólt és azt monddod egyik se volt... ez kilőve.

2. Saját pénzt akar. Olyat amihez neked nincs közöd. Minek? Mert elbizonytalanodott a közös jövőt illetően és be akarja biztosítani magát válás esetére.

3. Azt akarja hogy ne lásd át ő mennyit keres, így majd annyit költhet amennyit csak akar a saját dolgaira. Olyan dolgokra gondolok, amik nem lesznek publikusak. Mert ha követed, hogy mennyi pénze van, akkor látod a hiányt és számon kérheted, így meg nem fogod látni és bátran költhet.

Töröm a fejem, hogy lehet-e pozitív oka a döntésének, de nem tudok egyet se. Egy biztos. Egy percig nem tudnék létezni így egy kapcsolatban.

2013. szept. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
10 év közös kassza után hirtelen előállni egy ilyen "ötlettel"... Ez elgondolkodtató. Azt gondolom én is mint amit írtak is előttem, hogy valószínűleg saját pénzt akar, amivel nem akar elszámolni neked. És mi lehet az a nem publikus költség? Elég sok minden. Kérdőre vonnám, hogy mi az oka a döntésének? 10 év után ez egy elég intő jel. Amúgy beszéltetek már a dologról? Külön kasszára kerültetek már? Megváltozott a férjed viselkedése az elmúlt időben? (Ingerlékenyebb, távolságtartóbb-e, vagy a szexuális életetekben történt valamilyen változás, bármi ami másként van mostanában mint eddig?)
2013. okt. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!