Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tennetek ha a parotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennetek ha a parotok minden nap inna?

Figyelt kérdés
Nem sokat iszik,de jol latszik rajta. Az apja alkoholista volt. Ha kerdezem, hogy mannyit ivott, vagy ivott-e, tagad. Masnap azt mondja, maskor nam iszik. Van 2 kicsi gyerekunk. Amugy minden rendbe van kozottunk, es nagyon jo apa. Mit tehetek?
2013. szept. 30. 13:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezném tőle, hogy boldog volt-e egy alkoholista apa mellett? Csak mert ugyanezt a sorsot szánja a gyermekeinek is. Illetve azt megmondanám, hogy a fent említett dolgokat én nem fogom hagyni, és ha számít neki bármit is a családja, innentől fogva nem iszik, max alkalmakkor egy koccintás erejéig.


Ha nem tetszik neki és tiltakozik, akkor kalap kabát.

2013. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem is azzal van a baj, hogy minden nap iszik egy keveset ha úgy jól érzi magát és a családi béke nem billen meg miatta, hanem azzal, hogy tagadja hogy mennyit ivott, és hogy megigéri többet nem iszik, aztán mégis. Sanszos, hogy tisztában van már vele a férjed, hogy túlzásba viszi és valószínűleg szégyenli is, ezért tagadja.

MIndenképpen állj mellette. Ne támogasd az ivászatát, de ne legyél fenyegető vagy ultimátumot adó. Amíg nem süllyed le, addig meg tudod értetni vele, hogy mennyire fontos a család, az összetartozás, az anyagi biztonság, ami a rendszeres alkolholizálás mellett mind tönkre fog menni. MOndd el neki, hogy aggódsz az egészségéért, mert férjként szükséged van rá, a gyerekeknek is apaként. Éreztesd vele, hogy érte csinálsz mindent, nem ellene. Érezze, hogy mellette állsz és hogy bízhat benned. Eljöhet az a nap, amikor azt mondja segíts neki letenni, akkor legyél mellette teljes válszélességgel. Az a baj, hogy amíg ő maga nem teszi le, addig ezeken kívül nagyon sok mindent nem tehetsz. Kereshetsz a környezetetekben olyan embereket, akiket a pia tett tönkre, elrettentő példaként azt is megbeszélhetitek.

Amit még én tennék, hogy megjegyezném a mostani állapotot (mennyit iszik, mennyit költ alkoholra, mennyit foglalkozik velem és a gyerekekkel, milyen rendszeres az intim együttlét... tehát mindent ami fontos), esetleg fel is lehetne ezt jegyezni valahova és folyamatosan ellenőrizni, hogy szinten vannak-e tartva, vagy romlanak-e. Ugyanis ha bármelyik romlásnak indul, akkor nagy a baj, akkor elképzelhető hogy alkoholista a férjed és szakemberhez kell fordulni vele.

2013. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Amíg ő maga nem látja be az alkoholizmusát és saját elhatározásból nem akar változtatni, addig semmit.

Vgy azt, amit ilyen esetben a hozzátartozók zöme csinál: reménykedsz a csodában, hogy tényleg komolyan gondolja, amit ígér - és rendre kiderül, hogy dehogy gondolta komolyan, csak azért mondta, mert falhoz lett állítva.

2013. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én megmondtam neki,hogy felejtsen el,ha ez a sz@r fontosabb számára kettőnknél,és ott is hagytam,bár nem vagyunk házasok.Nem kevés vitánk volt a pia miatt,de csak mostanában jutottam el addig a pontig,hogy faképnél hagyjam.Kellett úgy látszik az az időszak,míg elfordultam tőle,és otthon a családjával is balhé kerekedett az ital miatt,szóval most talán észhez tért végre.Legalábbis most úgy tűnik.
2013. szept. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal, hgy minden nap inna valamennyit nem lenne bajom (napi 1 pohár bor, vagy korsó sör)

Azzal lenne bajom, hogy annyit iszik, hogy már látszik is, de eginkább azzal, hogy tagad.

Amint tagadásba bocsájtkozik, azt jelenti baj van.

Alkoholista. Ezt közölheted vele, de nem lesz semmi, amíg saját maga nem ismeri be, hogy problémai vannak.

2013. szept. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit iszik egy nap? Mit iszik, hol iszik (otthon, kocsmában)? Mit értesz az alatt, hogy látszik rajta?
2013. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is. Ha előre tudom, hogy ilyen, tehát iszik, nem jutunk el odáig, hogy a párom legyen, együtt éljünk.


Ha ez az együttélés után derül ki, akkor beszélnék vele egy józan pillanatában, hogy döntse el merre tovább. Ha nem változtat (ami nálam kb. nulla korty alkoholt jelent), akkor nem lenne többé a párom.

2013. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
3-4 poharka palinkat es egy korso sort iszik. Nem olyan sok, de meglatszik a beszedjen es a viselkedesen. De a gyerekek nem latjak, nem veszik eszre.
2013. szept. 30. 14:16
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3-4 pohár pálinka + sör már tényleg sok minden napra.

Szembesítsd vele, állítsd válaszút elé. Mást sajnos nem nagyon tehetsz. :(

2013. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem zavarna, ha minden este meginna a vacsorához egy sört,vagy egy pohár bort. A férjem sokszor iszik egy kis fehérbort este, de szerintem nincs egy deci sem, és ha nincs otthon semmi, akkor sem dől össze a világ. Akkor viszont, ha el sem tudná képzelni az estét akár csak egy pohár sör nélkül is, már baj lenne, mert az már függő viszonyt jelezne. Ha tagadás is elég rossz, ha minden ok lenne, akkor nem szépíteni a dolgot.
2013. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!