Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem elolvasta ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem elolvasta ezt jétszható thrilleres könyvet "Körömszakadtából" a címe. Azóta mintha kicserélték volna. Kezd nem bízni bennem, mert szerinte a rohadt könyv főhőséről példát kell venni. Ez normális?

Figyelt kérdés
A könyv egyébként egy felnőtteknek szóló, feleletválasztós thriller, ahol egy fiatal nő bőrébe bújva kell túlélnünk a gyilkos férjünk bántalmazásait. BETEG AKI ILYET ÍR szerintem!

2013. okt. 3. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam a könyvet, de a probléma nem egy rossz könyvben, hanem a feleséged fejében van.
2013. okt. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mióta tart ez az állapot nála? Lehet, hogy elmennék vele egy pszichológushoz, hogy legalább beszélgessen el vele egy szakember. Lehet,hogy túlságosan beleélte magát a könyvbe, s most hogy befejezte még mindig nem tud "kilépni" belőle. Veszélyes is lehet, mert mi van, ha elkezd "jeleket" észrevenni rajtad, hogy mi van ha bűnöző vagy, vagy gyilkos, és akár még rossz irányba is elmehetnek a dolgok..mindenképpen keress fel egy szakembert, mert szerintem ez nem játék!
2013. okt. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Salx Narval ***** válasza:
90%
Hú barátom, ez elég durva. Szerintem is el kellene beszélgetnie egy szakemberrel, itt komoly problémák vannak a mentális ítélőképességével. Személyiségzavar, fóbia, mindkettőt kezeltetni kell. Nem voltak előjelek, úgy értem ezt megelőzően?
2013. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Javaslom, beszélj azzal, aki pár hete be akarta perelni a szerzőt.

Minek olvas, aki nem bírja?

2013. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Még nem is hallottam ilyenről, lehet, hogy én is elolvasom :)


De az tényleg durva, hogy a feleséged ennyire rákattant. Nem voltak előtte is problémáitok?

Ha minden rendben volt, de ő mégis ilyen, akkor valami baj lehet a fejében.

2013. okt. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Még az értelmesnek látszó emberek is teljesen sötétek időnként.

A színészeket is rengetegen a szerepeikkel azonosítják.


A múltkor egy néni ragaszkodott hozzá, hogy a kórházban a Mágenheim doktor gyógyítsa.

(Ha jól tévedek a Kulka alakította a tv sorozatban.)

2013. okt. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Csak nem Te vagy N.G. Pascal? :)

(Reklám)gyanús, ugyanis rövid időn belül ez már a második kérdés, ami erre a regényre vonatkozik... Márpedig a regény - javíts ki, ha tévedek - magyar szerző műve lehet. (Nem találom a könyv adatainál a fordítót.)

2013. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
előző, nekem is megfordult a fejemben, hogy reklám, le is írtam, de aztán töröltem... de fura, ott a érj hülyült meg, itt a feleség, akartam is tanácsolni, álljanak össze.
2013. okt. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyenge jellem lehet a feleséged, ha ez ennyire betett neki. Nekem inkább szórakoztató volt, de annyira nem kötött le, félni meg egyáltalán nem féltem tőle.
2013. okt. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Először is nem feltétlen a feleséget kell hibáztatni! Igen abban igazatok van, hogy egy értelmes embert nem szabadna hogy ennyire befolyásoljon egy szenny (könyv). De nem kell egyből a párkapcsolatot hibáztatni érte.


Nem tudom kinek tűnt fel, de egyre silányabb, durvább, megrázóbb könyveket tesznek a legolvasottabbak közé... Vajon miért??? (Na most aki picit is értelmes az tudja, a többiek meg nyelik a sok hülyeséget, amit öntenek felénk.)


Pár éve nagy siker volt a .... ötven árnyalata című trilógia... Iszonyat hatással volt ez a(z értelmesnek hitt!!) barátnőimre is. Sok tinivel együtt nekik is formálta a szexuális életüket a könyv. Nem feltétlen jó irányba! Régóta gyakorizok és utána a szerelem szex témában egyre több lett a "kikötözős" kérdések száma...

Szóval egyszerűen durvának találom a média tömegformáló hatását!!!


Rákerestem erre a könyvre is és a bemutatóleírásból is már kiolvasható a lényeg!!!


"Ez a történet nem szokványos. Az olvasó a főszereplő bőrébe bújva hozhat döntéseket és irányíthatja az események folyamát. Az olvasás nem lineáris módon történik, hanem a döntésektől függően az adott passzusokhoz lapozgatva.

Habár ez az iromány lágy könnyedséggel indul, szokatlan brutalitással ábrázol egyes jeleneteket és rendkívüli átéléssel ír le megrázó élményeket, ezért elsősorban a felnőtt korosztályt célozza meg.

---

Mit tesz egy fiatal nő, mikor rájön, hogy férje szervkereskedelemből él? Mit tenne Ön a helyében? Gyengeségét leküzdve próbálna meg kiszökni saját otthonából, igaz? Ha így dönt, ezernyi nehézségen jut majd át, és a fádalom millió arcát, a lehetőségek közti választás súlyát megismerve FORMÁLÓDIK ÁT SZEMÉLYISÉGE!"


Elég izgalmasnak hangzik, hogy "interaktív" a könyv, s az én választásomon múlik a történet! Pont azért, hogy minél többen vegyék! Meglepő módon az ára sem magas! Minél többen olvassák akkor nagyobb az esély, hogy többeket fog a hatása alá vonni...

Végülis mi a célja? Mi a hatása a "könyvnek"? Ne bízz senkiben, a férjedben sem, egyedül vagy a világban...


CÉL-----> AZ ELSZIGETELÉS!!!

Ez hogy kinek jó, s miért az egy másik téma....


Egyébként tetszett a reklámos válasz is! Lehet van benne valami.. :)

2013. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!