Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg aggódni kell a hetedik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg aggódni kell a hetedik évben?

Figyelt kérdés
Mindenhonnan csak azt hallani, hogy a kapcsolatok zöme a hetedik évben kerül válságba, akkor megy tönkre. Ez tényleg így van? Mi ennek az oka???
2013. okt. 4. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
mi is a hetedikben vagyunk, de szerintem ez hülyeség. bár a volt osztálytársamék meg valóban a 7.-ben mentek szét. De ez nem időfüggő, hanem attól függ, hogy működik a kapcsolat. Mi nem veszekszünk se többet, se kevesebbet.
2013. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem hiszek benne. Viszont a válóperem pont a 7-dik évben volt.. Mondhatnám hogy 7 év a kritikus, és lám bejött, de ez nem igaz. Már a házasságunk 3 évében is voltak gondok, talán már akkor megfogalmazódott bennem, hogy nem kellett volna házasodni, de 7 évig halasztottuk a véget..

Talán ezért van ilyen monda hogy 7 év a kritikus.. Mert ami rossz azt általában 7 évig húzzák, halasztják.. Ha túl lépnek a sérelmeken, gondokon, ha találnak jó megoldás, akkor akár tovább is működhet a kapcsolat..

2013. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Mondják, hogy vízválasztó lehet a 7. meg a 10. év, de aggódni nem kell, csak odafigyelni egymásra meg a kapcsolatotokra.
2013. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt mondják 7 évenként van nagy változás az emberi szervezetben, tehát olyan 7 éveként az ember maga is megváltozik. Ügye ez mindenkinek máskor van, de ha 7 évet együtt eltud tölteni az ember mással, akkor általában egyszer biztos lefutott ez a ciklus így valószínű hogy ha így is megmaradnak egymás mellett, akkor már úgy is maradhatnak.
2013. okt. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
én nem tudom, nálunk nagy változást a gyerek születése hozott, nehéz volt nagyon, de azóta normalizálódott a dolog, sikerült belerázódnunk...
2013. okt. 4. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Az első 2-3 év a rózsaszín ködfelhő a következő 2-3 a megszokás utána minden unalomba fulad, persze nem biztos hogy időrendben így van de érzelmileg ez a folyamat.
2013. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor kerül válságba, amikor nem képesek egymással élni. Ez lehet egy nap múlva, vagy még 20 év múlva is szoktak elválni emberek. Beírhatom ennyi erővel, hogy a 10-edik év a legnahezebb, de hülyeség, teljesen random. Az visztont tény, hogy legalább egy 2-3 év kell ahhoz, hogy kiderüljön, hogy ha már nem olyan nagy a szerelem, akkor is még fel tudják e izzítani a lángot újra, vagy sem, vagy hogy szeretetben képesek e egymással élni, tudnak e alkalmazkodni egymás igényeihez hosszú távon.


Mi kibírtuk a 8-at is. Komoly problémák nem voltak, csak kisebb veszekedések, de azokat nem szoktam felírni hogy mondhassam mikor veszekedtünk.

2013. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudod, mi a helyzet ezzel a hetedik évvel? Az, hogy ha a bűvös kilencedik lenne a rettegett év, akkor mindenki attól tartana. Hiszti, belemagyarázás. A gondolatoknak hatalmas ereje van. Ha van egy alapvetően jó kapcsolatod, a felesleges agyalással lassacskán azt is tönkreteheted. Egész egyszerűen azáltal, hogy önkéntelenül is a hibákat kutatod benne. És minden kapcsolatban vannak hibák, mert két nem tökéletes ember alkotja. Csak ezzel az a gond, hogy míg egy sz.r kapcsolat esetében tényleg érdemes elgondolkozni a szakításon, addig egy amúgy kielégítő, és kiegyensúlyozott kapcsolatba hibákat belelátni, tönkremeneteltől félni vétek. Koncentrálj a tényekre, ez csak egy misztikus hülyeség, ismét jó példa arra, hogy hogyan próbálják kirázni a felelősséget a nyakukból az emberek. Mintha nem ti ketten kellenétek ahhoz, hogy a házasságotok jól működjön.


A gyerekektől természetes, hogy megrendül a dolog, hisz hatalmas változás, visszafordíthatatlan. Egy harmadik személy is részese lesz az életeteknek. (Majdhogynem szerető). De egyet lapozni a naptárban? Ez mitől olyan nagy szám?

2013. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kabarbi válasza:

Szia!

én a 7. évben szakítottam a párommal. El is költözött kb 3 hónapra, de már az első héttől kezdve randiztunk egymással. Ez nagyon feldobta a kapcsolatunkat. Újra összeköltöztünk.

sajnos idén a 10. évünkben mégiscsak szétváltak útjaink. Kihűlt? nem is tudom. szépen megbeszéltük, és elköltözött.

2013. okt. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is a 7. év és ugyanolyan boldogok vagyunk, mint az 5.-ben :D
2013. okt. 5. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!