Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Siket-néma fiam 31 éves, most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valéria-Margit kérdése:

Siket-néma fiam 31 éves, most fog nősülni és kérdezeml hogy a polg. Mesteri hivagtal, vagy mi visszük a jeltolmácsot? Ki a megfelelő jeltolmács?

Figyelt kérdés

2013. okt. 4. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Eddig kihez járt? A kérdés amúgy lényegtelen, ő hívja a tolmácsot és kész. nem kerül neki semmibe.
2013. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Én csak tippelni tudok az én esetből (ami különböző de mégis hasonló probléma ). Férjem külföldi állampolgár, és nekünk kellett vinni tolmácsot, akinek mi fizettünk. Aztán a végén kiderült hogy nem kellett volna hivatalos tolmács, elég ha nem rokon egyikőtöknek se. Remélem tudtam segiteni.( én a helyedben ràkérdeznék a hivatalban, nehogy az utolsó pillanatban legyen valami ami elrontja a napot.)
2013. okt. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
ha jól rémlik, jeltolmácsot kötelező alkalmazni a hivatalokban, hacsak azóta nem változott a jogszabály, szóval elvileg az anyakönyvi hivatalnak is kellene legyen jeltolmácsa
2013. okt. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez olyan egyszerű, amikor bejelentkezik a polgármesteriben az esküvőre, ott megkérdezi. Ők jobban fognak tudni válaszolni, mint mi itt!
2013. okt. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a tanúm volt külföldi. A tolmács egy barátom volt, aki beszélt angolul. A tolmácsolás meg annyiból állt a tanú felé, hogy "most elmondták a szokásos szöveget, aztán mindketten igent mondtak" :)
2013. okt. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is siket vagyok. Nálunk egy barát tolmácsolhatott, a lényeg az hogy ne legyen rokon. Amikor tanú voltam akkor is volt tolmács. A tolmácsot előre meg kell nevezni ugyanúgy mint a tanúkat. Ha nincs ismerős aki tolmácsolna akkor lehet hívni a tolmácsszolgálattól. Azt tőlük kell megkérdezni hogy ez az eset beletartozik-e az ingyenes kategóriába. A tolmácsnak is alá kellett írnia a házassági anyakönyvet. Hivatal szerintem csak munkanap biztosít ingyen tolmácsot, de gondolom hétvégén lesz az esküvő.
2013. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha most mennek bejelentkezni, már oda is a tolmáccsal kell menni, mert Ő is aláírja a jkv-t.

Nem kötelező a jeltolmács a hivatalokban.

A tolmácsról és jeltolmácsról a házasulandóknak kell gondoskodni.

Bármelyik ismerős tolmácsolhat, és valóban alá kell írnia az anyakönyvet.

2013. okt. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!