Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem lenne szabad így éreznem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem lenne szabad így éreznem, mikor házasságra készülök?

Figyelt kérdés

6 éve élek boldog párkapcsolatban, házasodni készülök.


Mégis, mikor az exemmel kapcsolatos dolgot hallok, érdekel, időnként (kb havi rendszerességgel) megnézem a fényképeit facebookon. A legutóbbi képen a nászútján volt, nem is tudtam hogy házasodik, és bevallom őszintén, mellbe vágott a dolog, fájt, pedig tudom, már nem kéne.

Ő az első volt nekem és én is neki, még középiskolás koromban voltunk együtt, 2,5 évig. Sokat veszekedtünk, de amikor épp minden rendben volt, akkor nagyon jó volt minden. Aztán ő kirakott, és megtaláltam azt a fiút, akivel minden szép és jó volt, s azóta is vele vagyok, az esküvőnkre készülünk. Senkire és semmire nem cserélném őt le.


Normális, hogy ilyen szinten még mindig érdekel az ex, és fáj, hogy feleségül vett egy másik lányt?


2013. okt. 8. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, akik nehezen dolgoznak fel szakítást. Mások meg könnyen.

Az viszont biztos, hogy azzal, hogy nézegeted a képeket, azzal saját magadnak ártasz. Le kellene végre válnod a múltadról.

2013. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem normális, és én a mai fejemmel a helyedben biztosan nem mennék férjhez igy.
2013. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is ránézek néha az exemre a neten, aki az első nagy szerelmem volt, de mi amúgy sem vagyunk rossz viszonyban. Nekem is furcsa érzés volt, mikor egy ideig volt egy barátnője, de fájni nem fájt, inkább kicsit a túlzott női büszkeségemet sértette. :)

Nem lehet, hogy nálad is ez van? Tarts egy kis őszinte önvizsgálatot, hogy tisztába jöjj az érzéseiddel. Nem biztos, hogy még emiatt le kell mondani az esküvőt, csak tisztán kell látnod magadban, hogy nem-e érzel még valamit az ex iránt? Mert ebben az esetben tényleg jobb elnapolni ezt a lagzit.

2013. okt. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2013. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt akartam elsőre is.

[link]

2013. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért 6+ év távlatából havi rendszerességgel fényképeket nézegetni az exről, szerintem picit túlzás, főleg, hogy házasodni készülsz. Még mielőtt bárki nekem esne, hogy milyen prűd/vaskalapos/idióta vagyok, nem azt mondom, hogy ez egyenesen megcsalás. Pusztán azt, hogy semmi jó nem származik belőle. Mert minden ilyen cselekvéseddel azt táplálod magadban, hogy ez egy lezáratlan ügy, hogy közöd van hozzá, esetlen féltékeny vagy a feleségére, netalántán szereted őt. 2 év szerelem persze ritkán múlik el nyomtalanul, de az nem jelenti azt, hogy nem kell minden lehetséges módon csukva tartani azt az ajtót, ami már réges-rég bezárult mögötted - okkal.

Az ilyen benyomásokat minden módon kerülni kell, értsd: tiltani facebookon (hogy ne lásd a frissítéseket), ha ingerenciád van nézegetni a képeit, inkább kapcsold ki a gépet. Ennyivel tartozol magadnak és a jövőbeli házasságodnak is. Mindenféle érzést meg lehet hosszabbítani azáltal, hogy időről időre újabb információkat gyűjtünk valakiről.

Nem véletlen hívják szakításnak. A legtöbb esetben az az igazán hatásos, ha ténylegesen minden kapcsolatot elvágsz. Mert a képnézegetés is egyfajta kapcsolat vele, még ha ő erről nem is tud. Magadnak okozol lelki zűröket, te bizonytalanodsz el, te "szoksz rá" arra, hogy időnként megnézegesd. Semmi szükség rá. Idővel bűntudatod is kerekedik emiatt. Kell egy erős elhatározás, hogy legalább az általad kiszűrhető információmorzsákat távol tartsd magadtól. Bőven elég, ha néha hallasz felőle, azzal nem tudsz mit kezdeni. De a te cselekvésedet te irányítod. Amilyen benyomások érnek, aszerint érzel, ez nagyon fontos. És ezeknek a benyomásoknak nagy részét te magad is távol tarthatod magadtól.

2013. okt. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani, hogy az első partner, az első szerelem rányomja bélyegét az életünkre, de én ebben nagyon nem hiszek, nálam nem így van. Ettől függetlenül lehet, hogy nálad igen, és emiatt érdeklődsz még felőle. Az természetes, hogy akár életünk végéig érdekel minket hogyan alakul/t az ex élete, akár még rá is pillanthat az ember nagyritkán a profiljára, ezzel nincs baj. Az azonban szerintem nem normális, hogy az esküvője láttán fájdalmat érzel. Talán a havi profilnézegetés sem normális.

Próbálj meg segítnei magadnak ebben azzal, hogy tudatosan nem keresed a neten, amikor rágondolsz akkor nyugtázd azzal, hogy "szép volt, jó volt, de annyi volt" és gondolj másra. Inkább a vőlegényeddel foglalkozz és a saját esküvőddel, ne máséval. Bár mondom nekem ez nagyon fura, hogy ezt mondani kell, hogy ez nem magától természetesen van így...

2013. okt. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is ránéztem exre párszor amióta 7 éve szakítottam vele. Volt pár barátnője, de már jó ideje egyedül van.


Azok után ahogy szétváltunk, elmondtam én magamban minden szemétnek. És igen is örülök neki, hogy én boldog vagyok, férjhez mentem, ő meg egyedül van és nincs senkije.


27/N

2013. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Véletlen elküldtem. Szóval szerintem nincs baj. Ha a vőlegényed iránti érzéseidben biztos vagy, akkor nincs semmi baj.
2013. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mellanka ***** válasza:

Milyen valaszra varsz?

1. Onigazolasra, hogy meg mindig szereted az exed, es ezert nem mehetsz ferjhez, vagy

2. Nem szereted a mostani pasid, es az exed boldogsagat veszed elo, mint bizonyitekot arra, hogy nem biztos, hogy a ferjednek akarod a mostanit?

Szerintem ne menj ferjhez, mert nem akarsz ferjhez menni, 6 ev utan sem, ne az elmult eveket nezd, hanem, hogy a jovoben az elkovetkezendo 30 evben vele akarsz e lenni. Az exed boldog, ennek orulnod kellene, hisz valamikor szeretted, es most is, ezzel nincs baj, ez az egeszseges, erzel iranta, mert ismered mint embert tarsat, de ha ezt veszed elo indokkent arra, hogy ferjhez menj, vagy sem, akkor benned van a gond, a te eleted, dontesed, hogy a pasiddal akarsz e lenni, vagy sem. Nem a szuleide, nem a haveroke. Nem szamit a 6 ev sem, csak az, hogy kimondd: szereted annyira, hogy ferjhez menj, vagy nem.

2019. ápr. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!