Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogyan rendezitek házasságo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogyan rendezitek házasságon belül a pénzügyeket?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk, három hete házasodtunk össze, s nemigazán tudom, hogy a "piszkos" anyagiakat hogyan kezeljük. A férjemnek van egy jelentős megtakarítása, azt most teljes joggal használhatom én is, az én nevemre is szól most már kb fél éve, de persze eszem ágában sincs hozzányulni, mert lakást szeretnénk belőle majd venni, mert még egyelőre munkahelyi problémák miatt külön településen is élünk. Mindkettőnknek van bankkártyánk, ahová a fizetésünkte utalják, s kb. ennyi. Közös számla, közös kiadásokra nincs, s nem is igazán tudom, hogy hogyan kéne ezt megoldani. Ötletek? tanácsok?
2013. okt. 23. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit, mintha elkéstetek volna ezzel.


Hogy lehet egyáltalán úgy összeházasodni, hogy nem beszéltetek még soha a pénzügyekről?

2013. okt. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Vagy közös számlára megy a pénz, és a közös kiadásokat innen fizetitek, vagy külön kasszán lesztek, és a közös részt együtt fizetitek. Kinek ez jön be, kinek az. Mi 20 évig közös kasszán voltunk, de most már nagyobb szabadság kell, külön leszünk, így ha a közös dolgokat kifizettük, mindenki azt csinál a pénzével, amit akar. De nekünk már megvannak a nagyobb dolgok, ház, kocsi, gyerekeknek megtakarítás.
2013. okt. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Le kellene ülni és az esküvő apropóján új kiindulópontot kijelölni. Legjobb és legtisztességesebb, ha minden közös, így a bevétel és a kiadás is, bár vannak, akik külön kasszán élnek. Ha most nem rendezitek a kérdést, később már szinte lehetetlen lesz. Az ilyesmit legjobb szemtől-szembe teljes őszinteséggel, nyíltsággal és bizalommal átbeszélni. Nincs ebben semmi különös, hidd el, teljesen természetes. Mi viccesen azt mondtuk: egy test, egy lélek, egy pénztárca. :)
2013. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk közös kassza van. Régebben, az összeköltözésünk után is az volt, csak akkor még nekünk is külön bankszámlával. Túl kényelmesek voltunk, meg feleslegesnek is tartottuk változtatni. Egyikünk sem keresett túl sokat, aki előbb megkapta a fizuját, annak a számlájáról kezdünk el levenni pénzt, aztán jött a másikunké. Ha valamennyi valamelyikünkén összegyűlt, akkor valami fontosra költöttük, pl. lakásfelújítás, javítgatás, új bútor, stb.
2013. okt. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Majd attol is függ, hogy képesek lesztek-e megélni egyedül is?

Mert hogy Mo-n manapság azért van annyi közös kassza, mert képtelenek a házaspárok megélni egy fizetésböl, éppen jut mindenre.


Nekem és férjemnek míg dolgoztam magya fizetésünk Volt. Mikor össze költöztünk neki már óriasi lekötései, én meg kaptam anyukáméktól egy nagyobb összeget. Ès a fizetések is magasak voltak. ìgy mikor lett ház, úgy döntöttünk, hogy mindenkinek marad a saját nevén a saját dolgai, külön bankszámlák(külön lekötések), és csináltattunk egy közös számlát a közös költségekre. Lakás, kaja, kirándulás, minden ebböl lett fizetve, die havonta egy bizonyos összeget mindaketten egyformán átutaltunk.

Ajándékokat, saját ruházatot vagy Hobbit pedig mindenki úgy vásárolt ahogy megengedhette magának a sajátjáról.


Ez ment a gyerek születéséig. Akkor én itthon maradtam, majd miután nem kaptam már a gyedet, gyest a férjem egy bizonyos fix összeget mind a közös mind nekem havonta utal. Vagy is megmaradtam függetlennek igy is, neki sem kell elszámolnia azzal amilye marad.

Ha elkezdek dolgzni, majd ez megváltozik, és nekem már nem fog utalni.

De ugye itt attól is függ, hogy mennyit keres a férj és a feleség. Ha éppen annyit, hogy abból megéltek havonta, akkor nem tudtok külön kasszán élni semmi képpen Sem.

2013. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Külön kasszán vagyunk. 3 számla van. Egy neki, egy nekem, egy közös. Az én fizum jön a sajátomra, az övé a sajátjára. Évek során sikerült kitapasztalnunk, mi az az összeg, amiből minden számlát ki tudunk fizetni, minden ételt, tisztító, tisztálkodószert meg tudunk venni, szóval mi a mi kettőnk közös költsége. Ezt az összeget felesben átutaljuk a közös számlára. A szolgáltatók innen vonják csoportos beszedéssel a pénzt, ezzel fizetünk a boltban, ha élelmiszert vagy a háztartáshoz szükséges dolgot vásárolunk. Ha ezen felül veszünk valamit, ruhát, cipőt, elektronikai cikket, hobbihoz szükséges felszerelést, ajándékot a másiknak, mozijegyet, kávézást, ha barátnőkkel/barátokkal kimozdulunk azt a saját kártyánkkal fizetjük. Teljesen jól működő rendszer, nem váltanék közös kasszára. Van közös megtakarításunk egyébként, minden hónapban marad a közös számlán pénz, amihez már nem nyúlunk, és őszintén szólva én külön is takarékoskodok. Van saját félretett pénzem vész esetére (hirtelen nagy kiadás, akár egyéni, akár közös, válás, bármi). Valószínűleg a férjemnek is van. Ez magánügy, "egymás zsebében" nem turkálunk. Ami közös, közös, a többibe nincs beleszólása egyikünknek sem.
2013. okt. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi picit több mint egy éve vagyunk házasok, de már előtte is közös kasszán voltunk. Igaz, akkor még egyetemistaként és nagyon össze húztuk magunkat. az fizetett akinek épp volt pénze diákmunkából, ösztöndíjból.


Mióta mindketten dolgozunk azóta úgy van, hogy a férjem odadja a fizetését, abból fizetjük a számlákat, élelmiszert, bérleteket. Ami marad ill. az én fizetésem egy részét költjük magunkra. A maradék marad a számlán megtakarításként.


A férjem készpénzben kap fizetést, én számlára. Neki is van társkártyája az én száméámhoz.

2013. okt. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös válaszoló!


Mi közös kasszán vagyunk, pedig elég jó fizetésünk van mindkettőnknek! Szóval azért nem általános, hogy csak akkor van közös kassza, ha épp. hogy megél a pár.

2013. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi házasságkötés előtt még, már az összeköltözéskor automatikusan és természetes módon mindent közösként kezeltünk. Mindkét autó közös lett, mindkét bankszámla közös lett, minden bevétel és kiadás közös lett. Én bedobtam az addigi megtakarításomat és kocsimat, ő meg a bankszámláját és kocsiját és azóta is mindketten a fizunkat. Soha nem számoltuk össze ki mennyit tett be, vagy vesz ki, mert egyszerűen nincs olyan nálunk, hogy enyém vagy a tied.
2013. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!