Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rettenetes ez a helyzet! Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rettenetes ez a helyzet! Mi tegyünk, hogy könnyebb legyen?

Figyelt kérdés

Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy külföldre költözünk. Ő ment előre augusztusban, én meg beköltöztem anyukámhoz. Az volt a terv, hogy elvállal valami rossz munkát, amíg talpra nem áll anyagilag, én utána utazom, mindketten dolgozunk, később pedig elhelyezkedik a szakmájában.

Nagyon hamar talált munkát, és kiszámoltuk, hogy október elején már mehetek is. De szeptemberben elkezdett akadozni a munka, azóta jó, ha hetente 3 napot dolgozik. Ebből csak a saját kiadásait tudja szűkösen fedezni. Azóta teljes gőzzel keres másik munkát, de még nem talált. Ott tartunk, hogy 3 hónapja nem találkoztuk, és fogalmunk sincsen arról, mikor lehetünk újra együtt. Ő kezd depressziós lenni, hogy sehová nem veszik fel, én meg teljesen kikészülök idegileg ebben a nagy bizonytalanságban.

Most ott tart, hogy konyhában is dolgozna akár, de a legtöbb helyen nem hívják be interjúra, mert nincsen szakmai tapasztalata. A "legviccesebb" az volt, amikor valahol bejutott szakmai napra, majd közölte vele a főnök, hogy a mosogatáshoz túlképzett, túl tehetséges, és nincsen szíve felvenni őt ebbe a munkakörbe... Viszont máshol alig veszik komolyan, szakmai tapasztalat híján.

Tudom, hogy fontos lenne a pozitív hozzáállás, de most nem megy. Ma kap értesítést az egyik helyről, szerdán pedig megint megy interjúra máshová, de már olyan sokszor reménykedtünk, és mindig csalódtunk. Fogalmam sincs, mikor lesz állása, hogy mikor találkozhatunk legközelebb. Félek, hogy feladja, nem tudom, mi lesz.


2013. okt. 28. 11:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
11%
Éste? Dolgozol?
2013. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Csak részmunkaidőben, minimálbérért, jó ideje nem találok mást. Édesanyámnak sokat segít, hogy itt vagyok és főzök, takarítok. Ha pedig a férjem dolgozik, én adom le a jelentkezéseket helyette a neten, nehogy egyetlen lehetőséget is elszalasszunk.
2013. okt. 28. 11:26
 3/28 anonim ***** válasza:
35%
És még itt nehezebb munkát vállalni....vicc :D.
2013. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem akkor rohadt gyorsan keress egy másodállást, ne muternak segítgess, mert szegény férjed egyedül van a nagyvilágban a nyomorban, te meg otthon mosogatgatsz ahelyett, hogy akár két munkahelyen is dolgozz, ha már annyira ki akarsz menni... Vagy mi van mindenre a férjed keresse meg a pénzt? 1 nap az 24 óra, tudsz két munkahelyet vállalni, és pihenni is... Èn érdekes már 16 évesen 7-8 iskolai óra után mentem melózni, hogy az albérletemet fizetni tudjam, érdekes nem buktam meg pedig teljesen egyedül voltam... Ja, külföldön élek már...20/N
2013. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

De milyen végzettsége van a férjednek?

Mennyi idősek vagytok

2013. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Nade itthon nem kap munkát?

Csak nem szakács?

2013. okt. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez van, mikor csak beleugrik az ember a nagy semmibe, mert azt hiszi külföldön minden szuper. Sajnos ez sem így működik, úgy érdemes kimenni, ha már van mire.

De nem akarok itt okoskodni, mert az nem oldja meg problémátokat.

A férjed itthon sem kapna munkát? Itt sincsenek lehetőségek a végzettségéhez mérten?

2013. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

44%-os, nem írsz teljesen hülyeségeket, de nem véletlenül vagy 44%-os... A stílusod nagyon bunkó, és hidd el, ha tudnék, elmennék teljes állásba, de már nagyon régóta nem találok munkát. Szinte az összes ismerősöm ezzel a problémával küzd. Például a húgomat is csak azért vették fel az önkormányzathoz, mert a pályakezdők után külön támogatást kapnak. Ha lejár a támogatás, 2 év után, őt is ugyanúgy ki fogják rúgni, mint bárki mást.

Ráadásul rám itt van szükség, egész napokat el lehet vacakolni a hirdetések böngészésével és jelentkezésekkel. Mindenki egyetért abban, hogy maradjak itthon, elég a részidő, rám itt van szükség. Meg egyébként is, ha havi 30 000-rel többet keresnék, azzal jó alaposan megkeresném a szükséges pénz töredékét... egyébként is, nem a pénzzel van gond, mert van mostanra egy rakat félretett pénzünk, az a gond, hogy így nem tudok utána menni, mert még egy lábon sem állunk.


A férjem grafikus. Az elmúlt években nagyon leépültek a reklámcégek itt, őt is leépítették. Jó eséllyel egy éven belül megint a szakmájában fog dolgozni.

2013. okt. 28. 11:48
 9/28 A kérdező kommentje:

Itt egyáltalán nincsenek lehetőségei, elég embertelen a helyzet.

Tudtuk, hogy nehéz lesz, csak azt nem, hogy ennyire. A cég, ahol elkezdett dolgozni augusztusban, rendesen átrakta a palánkon... Azt is tudjuk, hogy nem lehetetlen, és tényleg, csak annyi hiányzik, hogy találjon munkát. De most nagyon nehéz.

2013. okt. 28. 11:50
 10/28 anonim ***** válasza:
17%
De miért nem tudsz utána menni?
2013. okt. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!