Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért hiszti az, amikor egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszti az, amikor egy nő kifejezi az igényeit a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
A férfiak mindig ezzel a "hiszti" szöveggel hárítanak, ha nem akarnak szembe nézni a problémákkal. KINEK NEM INGE...

2013. nov. 1. 23:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

Igazából szerintem csak akkor mondják hisztinek, ha az igényeidet indulatosan adod elő és meg sem hallgatod a másik felet, csak dőlnek belőled a vádló mondatok.

Legalábbis nálam ez számít annak.

2013. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

mondanál egy példát?

Mert olyat még nem láttam,hogy a "drágám mi lenne ha ezentúl elpakolnád a ruháidat a kanapéról" hisztinek számítana.

De amit a nők többsége csinálni szokott, hogy bevágja a 2 napos durcit, majd visít,hogy miért nem lehet elrakni pl a ruhákat a helyére... na az hiszti

2013. nov. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2 Az tényleg hiszti. De amikor csak egyszerűen szól, akkor is sokan rálegyintenek, hogy megint hisztizik az asszony.
2013. nov. 1. 23:32
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha én magamból indulok ki, akkor azért, mert én -sajnos- elég sokáig csak nyelek, nem szólok, aztán minden kijön belőlem egy csapkodós sírás formájában. És hiába komoly problémák ezek számomra, a legtöbb exemtől megkaptam, hogy fejezzem be a hisztit. Tehát általában nem tudom elmondani máshogy a bajomat, csak sírva, mert már annyira kivagyok idegileg. A férjem meghallgat, igaz, akkor inkább nem szól semmit, később szoktuk megbeszélni a dolgokat, legtöbbször másnap. Addigra én is lenyugszom, hisz a sírással kijön belőlem a feszültség, és utána már tudok normálisan beszélni a bajaimról. És ilyenkor nem is feltétlenül a párommal van bajom, most nem rég pl. az készített ki, hogy a kisebbik gyerek állandóan beteg, az anyósom meg folyamatosan szekál, hogy én direkt betegítem az ő unokáját, közben a nagyobbik próbál beszokni az oviba, stb. Szóval nem aludtam semmit, és totálisan kikészültem.
2013. nov. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Az én párom is ilyen.

Nem beszél meg velem semmit, lehetetlen, egyszerűen nem szólal meg.

Csak annyi igényem lett volna, hogy mondjuk köszönjön, ha hazaér, adjon puszit, stb.

Ezt normálisan el is mondtam neki sokszor.

Hisztinek hívta.

Rosszul esett, elsírtam magam - nem bömbölve, csak a könnyem csorgott, hiába próbáltam visszatartani, nem ment.

Az is el volt könyvelve hisztinek.

Holnap jön a költöztető, hazamegyek anyámhoz...

2013. nov. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1: Igen, de sokszor a nő szól szépen elsőre, másodjára, aztán amikor sokadszorra kiborul, mert a férfi a füle botját se mozdítja akkor még ő a hisztis és megkapja, hogy "megjött szivem? "
2013. nov. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező, emancipált kort élünk, a nők is többnyire ezzel a szöveggel hárítanak, ha a férfi fejezi ki az igényeit a párkapcsolatban.
2013. nov. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hiszti, ha az ember úgy adja elő.

Az eddigi hozzászólásokban két pont is gyanús: a "már megint hisztizik" feltételezi, hogy a nő már sokadszor adja elő ugyanazt ugyanúgy. Aminek persze maximum annyi az eredménye, hogy "már megint hisztizik". Anyukám ilyen, sokszor úgy érzem, tulajdonképpen nem is akarja megoldani a problémát, csak szekálni akarja apukám. Mert komolyan, hogy hiheti azt valaki, hogy miután háromszázhuszonnyolcszor elmondta ugyanazt ugyanúgy, nem történt semmi, akkor ha háromszázhuszonkilencedszer elmondja, akkor fog?

Nálam az a megoldás vált be, hogy ha nem érti a dolgot elsőre, akkor másodjára máshogy mondom. Úgy, ahogy megérti. Ez a problémamegoldás. A "már megint a szennyestartó mellé dobtad a zoknidat, nem igaz, hogy nem lehet beletenni" hiszti.


A másik tipikus hiba, ha az ember nem szól azonnal. A példánál maradva: a férfi rendszeresen a szennyestartó mellé dobálja a zoknit, a nő meg szó nélkül beleteszi. Közben gyűlik benne az ideg. A férfinek eközben fogalma sincs arról, hogy probléma van. Két hét múlva a nő kiborul és üvölt. A férfi értetlenül áll a probléma előtt.


Megoldás: mindenért szólni kell azonnal.

Sok nő szúrja el ott, hogy mindenféle társadalmi elvárásoknak akar megfelelni, így mindent szó nélkül megcsinál a háztartásban. Tudom, én is így kezdtem. Mire észbe kaptam, addigra a párom megszokta a dolgot, már esélyem se volt megbeszélni semmit. Rá is ment az a kapcsolat.

De most már tudom, hogy mindent az elején tisztázni kell, leginkább azért, mert akkor a másik fél is úgy szokja meg. Ez ugyanúgy vonatkozik a ruhák elpakolására, a szexre, az anyukával való viszonyra... bármire :)

2013. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó, és azt hogy mondod másképp, hogy dobja már a büdös zokniját a szennyestartóba? Hányféleképp lehet ezt kifejezni, és mi ilyen rettentő érthetetlen azon, amit én írtam? Persze, hogy ideges leszek, ha kétszer megkérem, és a füle botját sem mozdítja, mert a kétéves gyerekem is megérti és megcsinálja, ha megkérem. Akkor egy felnőtt férfinak miért nem megy?

Arról nem is beszélve, hogy ha rögtön szólok, akkor hidd el, hogy az a baj, mert akkor meg házisárkány vagyok, akinek semmi nem jó...

Hála istennek a férjem már nem ilyen, de voltam előtte ilyen kapcsolatban, ha mindenért szóltam akkor sárkány vagyok és folyton panaszkodom, ha sok dologért szóltam egyszerre, akkor megjött, ha meg ideges voltam, mert ezerszer megkértem rá, hogy ugyan az alsónadrágját ne hagyja már az előszobában a földön, és ezeregyedszerre is a földön hagyta, és üvöltve vágtam hozzá a gatyáját, az meg hiszti.

De nem kell nagy dolgokra gondolni ám, nem hatfogásos vacsorát vártam tőle minden este, csak olyasmiket kértem, hogy a szennyes ruháját a szennyeskosárba dobja, a koszos tányért a mosogatóba tegye és ne mellé, a pohár alá legalább tegyen egy alátétet, ha már soha le nem törölné az asztalt, és havonta egyszer megkértem, hogy töröljön port, mert allergiás vagyok rá, és bőrkiütéseim meg asztmás rohamom lesz tőle, és még erre sem volt képes. És én tényleg próbáltam kialakítani már a kapcsolat legelején, hogy ne egyedül kelljen mindent csinálnom, de ha bevontam volna a házimunkába, akkor húzta a száját, és csinálta egy darabig, de pár nap múlva visszatértünk a régi kerékvágáshoz.. Ott is hagytam viszonylag hamar..

2013. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pasija válogatja. Az exem pont ilyen volt, semmiben nem változtattam, de a párom ha kifejezem a problémámat, veszi a fáradságot, megáll elgondolkodik, aztán vagy megkapom amit akarom, vagy nem, és kifejti miért. Ez a hiszti szöveg tapasztalataim szerint csak hárítása a problémának, mert soha életemben nem voltam hisztis, csak szóvá teszem, ha valami nem tetszik. De vannak férfiak, akik nem akarnak a kapcsolatba energiát fektetni, mert nekik minden kényelmes, ahogy van a többi le van szarva...
2013. nov. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!