Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mik szerepelhetnek a házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik szerepelhetnek a házassági szerződésben? Arra gondoltam, hogy: válás esetén közös megegyezéssel történik a "vagyon" felosztása, a bankszámlákon lévő pénz pedig mindenkinek a sajátja.

Figyelt kérdés

Nemsokára házasodunk és a vőlegényem szeretne házassági szerződést.

Azzal indokolja, h váláskor a magyar jogrendszer eljárása szerinte elfogadhatatlan és így az lesz amit mi akarunk.

Engem nem érdekel különösebben és nem is értek hozzá, nem akarok olyan dolgon osztozkodni válás esetén amiért egy szalmaszálat sem tettem keresztbe, szóval, ha akarja beleírathatja azt is, hogy mindenkié az amit szerzett.

Nem szeretnék felhalmozni nagy ingóságot, van saját keresetem és egy vállalkozásom, az ingatlan amiben élünk fele-fele (így is fizettünk érte).

Tapasztalatok?



2013. nov. 7. 22:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem hanem ha ketten végzik a házimunkát akkor nem kell egymást elszámoltatni vele,hisz mindketten kivették belőle a részüket. Persze,lehet az egyik egyszer többször porszívózik a másik meg többet lapátol havat vagy bármi,de az idővel kiegyenlítődik.
2013. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

8-as jól látod!

9-es valami ilyesmit is említett, hogy váláskor a jog szerint ilyen tényezők is közrejátszanak, ezért akarja leegyszerűsíteni a szerződéssel.

(Nálunk a házimunkát illetően mindenki csinál mindent, főzés, mosás, takarítás, mosogatás stb. munka után, vagy hétvégén együtt szoktuk csinálni)

2013. nov. 7. 22:50
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A házasság nemcsak élet, hanem vagyonközösség is a családjogi törvény szerint. Nem egy határozott időre kötött szerződés, ami törvényszerűen felbomlik egyszer, hanem alapból arra van berendezkedve a jogintézmény, hogy közösen építkeznek a felek minden téren, ki mit tud, azt tesz bele.

Amit a férjed akar, az nem a tipikus "beleírjuk, mink volt, mikor házasodtunk, mert az nem közös szerzemény", hanem a házasság fennállta alatti javak felosztását rendezné. A Csjt. jelenleg ezt 50-50%-ban határozza meg. Ezek szerint a leendő férjed nem szeretne veled felezni válás esetén. Ez tiszta, de meglehetősen tisztességtelen szerintem,mert pont azért lett a fele-fele kitalálva, hogy senki se kerüljön hátrányba. Egy dolgozó nő vagy, rendesen gondolkodsz, nem értem, miért áll így hozzá.

Amit ő akar, annak nézz egy kicsit jobban utána, és gondolj bele: ha szülsz, kapásból anyagi hátrányba kerülsz már akár a terhesség megkezdésekor, ha esetleg nem probléma mentes (táppénz), a gyed/gyes alatt értelemszerűen hátrányban vagy, miközben a közös gyerekről gondoskodsz. Aztán általában a nő az, aki jobban kiveszi a részét a gyereknevelésből, otthoni dolgokból, megint hátrány, mert nem a karriered, vállalkozásod felfuttatásába ölöd az energiád java részét, hanem szükségképpen máshova. Az egésszel járó egszségügyi és egyéb járulékokról nem is kell beszélni. Ezt hogy számszerűsítené a férjed, hogy igazságos legyen a vagyoni osztozkodás? Mert ténylegesen az a fél, amelyik anyagilag kevesebbet rak bele, tényleg nem járul úgy hozzá a gyarapodáshoz, mint a másik, na, de mással, természetbeni dolgokkal meg igen. Akkor szerinted igazságos az, hogy a természet rendjéből fakadó munkamegosztást, amit a törvény felezéssel értékel, ennyire áthúzzuk.

Félreértés ne essék: senki pénzére nem pályázok. De nem mennék hozzá olyanhoz, ki kiköti, hogy fizetés arányában részesüljünk a javakból, mert akkor saját esetleges jövőbeli káromra vállaljak gyereket, mikor az anyagi javaimat kellene biztosítanom, hogy ha elválunk, akkor ne álljak ott legatyásodva? A gyereket meg hordja ki és nevelje egy közösen fizetett bébiszitter, hogy igazságos legyen mindkét féllel szemben a dolog?

Vigyázz ezzel, mert abba csaphat át, hogy pénzben lesz mérve még az is, hogy mennyit ér, ha kitakarít valaki, vagy csak főz egy ebédet,amíg a másik a hazavitt munkán dolgozik...

2013. nov. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért bármi nem szerepelhet a házassági szerződésben sem, illetve nem lesz érvényes.


A 13-nak igaza van.


Biztos, hogy egy ilyen pasival te össze akarsz házasodni?

2013. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

:)

14 igazad van, elég fura, hogy még nem is házasodtunk, de már válunk. Neki ez most fontos...

2013. nov. 8. 18:56
 16/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom, hogy hogyan álljak a helyzethez.

Nekem nem fontos a házasság, persze szeretnék házasodni és házasságba szülni, de még nem éreztem annyira fontosnak.

Szerintem Őbenne megszületett az elhatározás, hogy együtt öregszünk meg, fél éven belül volt lánykérés, kijelentette, hogy jövőre esküvő, el is kezdte szervezni.

Én meg csak pislogok, mert csak évek múlva képzeltem az egészet.

(29 éves vagyok)

Ő úgy látom megbeszélésben (másokkal) már végiggondolta azt is, ha valamelyikünk "meghülyül".

már a

2013. nov. 8. 19:57
 17/18 A kérdező kommentje:
z egészet csak érdeklődve szemlélem.
2013. nov. 8. 20:01
 18/18 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs jelentős értékű ingósága, amit óvni akar (annak ugye a házasság előtti eredetét nem olyan egyszerű bizonyítani, nem úgy, mint az ingatlanét, ugyanis a házasság előtt szerzett dolgok nem válnak közössé, kivéve 15 év után a szokásos jellegű háztartási eszközök), akkor csak azért kötne szerződést, hogy ne felesben legyenek a viszonyok. Vagyis nem akar vagyonközösséget. Beszéld meg vele, hogy pontosan mitől is fél, mit akar rögzíteni, és főleg, hogy ha ennyire nem akar befürödni (én biztos nem házasodnék olyannal, aki nem közös bulinak tekinti a házasság utáni életet, mert munkanélküli stb. mindenki lehet, attól még természetben beteheti a részét, és ezt illene elismerni, hiszen nemcsak a pénzből áll egy életközösség), akkor hova siet ennyire. Vagy csak egy kipipálandó cél volt a lánykérés stb mert már korban ott van, hogy illene?
2013. nov. 9. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!